Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aracınızın Bu Haftaki Ortalama Yakıt Tüketimi

saner can

Önerilen Mesajlar

42 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Eee ne anlamı kaldı dizel almanın?

Dizel lt başına biraz daha fazla yol yapıyor. Tek avantajı o kaldı. Fiyat farkı pek kalmadı.

Doğan abinin yaktığını ben 150-160 km/h ile yakıyorum mesela. Şehir içinde de max 5.5 lt.

--17 dakika sonra eklendi--

Ha cazip mi? Değil tabi ki. Bundan sonra benzinli alacağım kesin.

Serdar Eryürekli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Dizel lt başına biraz daha fazla yol yapıyor. Tek avantajı o kaldı. Fiyat farkı pek kalmadı.

Doğan abinin yaktığını ben 150-160 km/h ile yakıyorum mesela. Şehir içinde de max 5.5 lt.

--17 dakika sonra eklendi--

Ha cazip mi? Değil tabi ki. Bundan sonra benzinli alacağım kesin.

Dizelin hiç esprisi kalmıyorki. Bir de bazı ülkelerde dizel motor yasakları geldi. Bunun yaygınlaşabileceğini de düşünürsek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıl / km hesabına bakmak lazım efektif olması için, misal ben yılda 25-30K yol yaptığım için dizel iyidir [emoji1303]

Abi ben bir hesap yapmıştım. Şuanki km yi ort yaktığım yakıtla çarpıp şuana kadar yaktığım lt yi buldum. Sonra dizel alsaydım bu km de kaç lt yakacaktım hesabını yaptım. Sonra Yako nun benim araba için eklediği liste fiyat tablosundaki aynı donanım arabanın fiyatından benim arabanın fiyatını çıkarttım ve 10 bin tl farkı vardı. Sonuç itibariyle aradaki farkın sadece yarısını çıkartmışım 2.5 yılda. 3 yılda 50 bin km yapmışım düz hesap. Benzin iyidir. Hojdır.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Alp Kaya yazdı:

benim uzun yolda 4,8  litre klimalı. şehir içinde 7,5 litre. enjektör temizliğinden sonra tüketimim arttı.7 litre yi görmeyen aracım şimdi biraz sert kullansam 8 i geçiyor.enjektörlerin sırası yanlışmı diye düşünüyorum

Enjektor kalibrasyonu yapilmamistir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel özgürlüktür. Benzinli 1.4 fiesta dan inince anladım. Bi depoya 1000km den fazla yol gitmek varken niye 700 km gideyim. Hemde daha ucuza. Kimse yalandan benzinli aracı övmesin. Tamam baştan fazla para veriyorsun ama rahat biniyorsun. En azından benim için. İçin öyle. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Kimse yalandan benzinli aracı övmesin.

İmkan varsa benzinliye binmek gerek.

1. si mazot petrol ün en kötü hali, benzin ise en iyi. Zaten onun için mazot ucuz. Buda problem çıkarma olasalığı daha çok demek.

2. si dizelin pahalı bakımları.

3. sü traktör sesi.

4. sü temiz mazot arama derdi.

5. si daha dikkatli kullanım gerektiriyor. ( çok yüksek devire çıkma, soğukken basma, çalıştırınca 1 dk bekle, stop etmeden 1 dk bekle) 

Ki artık benzin - mazot arasında da pek bir fiyat farkı kalmadı. 

Yaa yörü git uğraşılır mı bunlarla. Benzin iyidir. Bundan sonra benzinli alırım, uğraşamam dizel in kaprisleri ile. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Dizel özgürlüktür. Benzinli 1.4 fiesta dan inince anladım. Bi depoya 1000km den fazla yol gitmek varken niye 700 km gideyim. Hemde daha ucuza. Kimse yalandan benzinli aracı övmesin. Tamam baştan fazla para veriyorsun ama rahat biniyorsun. En azından benim için. İçin öyle. 

Baştan 15 bin tl fazla veriyorsun birde kredi çekip aldiysan 4-5bin de faiz veriyorsun....Birde 100bin km de satarken benzinli dizel 2el satış fiyatları nerdeyse aynıya geliyor..Dizel 2.elde tercih edilirse daha karlı.Yoksa bir karı yok ...0 alırken Baştan verdiğimiz 15 bin tl yi bankada değerlendirsek zaten her ay benzin mazot farkını çıkarırız 15 binde cebimize kalır...2.elde dizel benzinliye göre daha çok değer kaybediyor.2.el dizel az km de daha mantıklı tercih

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

İmkan varsa benzinliye binmek gerek.

1. si mazot petrol ün en kötü hali, benzin ise en iyi. Zaten onun için mazot ucuz. Buda problem çıkarma olasalığı daha çok demek.

2. si dizelin pahalı bakımları.

3. sü traktör sesi.

4. sü temiz mazot arama derdi.

5. si daha dikkatli kullanım gerektiriyor. ( çok yüksek devire çıkma, soğukken basma, çalıştırınca 1 dk bekle, stop etmeden 1 dk bekle) 

Ki artık benzin - mazot arasında da pek bir fiyat farkı kalmadı. 

Yaa yörü git uğraşılır mı bunlarla. Benzin iyidir. Bundan sonra benzinli alırım, uğraşamam dizel in kaprisleri ile. 

0 alıyorsak turbo benzinli ekonomik 1.0 -1.2 gibi benzinli motorlar daha avantajli hem az yakar hem vergi avantajı..hem alırken daha ucuz ama bunu millete anlatamazsin millet yılda 5 binde yapsa gider dizel alır burda bi tanıdık var adam yılda 5bin yapıyor gitti 0 dizel octavia aldı fazladan verdi 10-15 bini..Benzinli 1.2 falan alsa daha karliydi.Ama bunu anlatamazsınız bizim millete illa pompada az para ödeyecek...Ödediği kredi faizini fazladan verdiği 15 bini bilmez .Satarken 15 bin fazlaya satsa eyvallah ama 100binde dizel focus benzinli focus fiyatları çok yakın birbirine

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Eveett, @Serdar Eryürekli de nihayet doğru yolu buldu. Hoşgeldiniz aramıza.

Doğruya doğru abi. Esprisi kalmadı artık. İnşallah birde minik, turbo lu bir şey alırsak tam süper olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.