Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi
Tüm özellikleri kullanabilmek için şimdi kaydolun. Giriş yaptıktan sonra özel mesaj sistemini kullanabilir, durum güncelleyebilir, yorumları beğenebilir, mevcut konulara cevap yazabilir ve yeni konu açabilirsiniz. Bu mesaj giriş yaptıktan sonra tekrar gözükmeyecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

269 posts in this topic

Posted · Report post

Arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce focusuma lassa marka kar lastikleri aldım. Nasıl acaba lassa lar iyi mi kullanan var mı? Memnuniyet ve memnuniyetsizliklerinizi belirtirseniz sevinirim. Çünkü 60 günlük müşteri memnuniyeti süresini geÇirmek istemiyorum. Bu arada lastikler 205/55/16 toplam 880 tl.. fiyat uygunluğu nasıl acaba?

Posted · Report post

lassa snoways kullanan arkadaşlar vardı.. yardımcı olurlar.. anti parantez hemen hemen aynı fiyata goodyear ug8 de alabilirdiniz. lassa tercih etmenizin özel bir sebebi var mıydı acaba?

Posted (edited) · Report post

Güle güle kullanın.

Beş kış Snoways 2 kullandım, ERA'nın daha da iyi olmasını beklerim, en azından biraz daha konforlu.

Hiç bir şikayetim olmadı, hem uzun ömürlü hem de kar ve buzda çok iyi tutunan bir lastikte, toprakta da bolca kullanmama rağmen yıpranmadı.

Fiyata gelince peşin liste fiyatı 220 TL, bu fiyata bol taksitli aldıysanız iyi, yoksa avantajı yok pek.

Alperen'in de yazdığı gibi yakın fiyata Good&Year UG8 alınabilir ve kalitesini kanıtlamış bir lastik.

Not: Bu tür soruları almadan sorarsanız bizim için cevap yazması daha kolay olur. :P

Edited by Cem Boneval

Posted (edited) · Report post

Cem Bey'e kesinlikle katılıyorum, aldıktan sonra pek bir faydası olmayacak gibi sanki yazdıklarımızın. ama koşulsuz iade garantisi varsa, o ayrı mesele tabi. ama her durumda yine GoodYear UG8'i önerirdim. tam fiyat verecek olursam 1 ay önce 225'e aldım tanesini. bulunduğunuz yerde o fiyata bulabilir misiniz bilemiyorum tabi.

bu arada unutmuşum, hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Edited by Alperen G.

Posted · Report post

Lassa Snoways Era firmanın ürettiği en iyi kış lastiği. Bridgestone ile teknoloji ortağı oldukları için aslına bakarsanız Bridgestone Blizzak LM-25 kış lastiğinin bir benzeri olduğunu söyleyebiliriz. Snoways Era'nın sırt deseni tam olmasa da omuzlara yaklaştıkça LM-25'e çok çok benziyor. Bridgestone LM-30'u çıkardıktan sonra Lassa'da Snoways Era'ya bu teknolojiyi yerleştirdi.

Hem LM-25 (eski aracımda) hem de Era kullanan biri olarak arada çok farkın olmadığını söyleyebilirim. Hatta Era kuru hava koşullarında biraz daha sessiz ve konforlu.

Fiyat olarak biraz yüksek maliyetli görünüyor. Ben ocak ayı ortalarında aynı ebattaki lastikleri 190TL'ye satın aldım. 220TL'leri verdikten sonra UG8 daha mantıklı olabilirdi. Ancak Era'nın da sizi üzeceğini hiç düşünmüyorum zira Ankara 1 aydan beri kar, buz altında ve Era'larla hiç yolda kalmadım.

Kısacası hayırlı olsun güle güle kullanın...

Posted · Report post

Arkadaşlar aslında ben bringstone alacaktım fakat bayi bana lassa ve bringstonun aynı teknoloji ile üretildiğini aynı fabrikadan çıktığını ve boşuna 120 lira daha vermemin gereksiz olacağını söylediği için lassa aldım. Dediğim gibi 60 içinde koşulsuz iade garantisi var aslında iade edebilirim. Bilmiyorum kararsızım.

Posted · Report post

Şu an zaten kullanıyorsunuz ve memnun olup olmadığınızı en iyi siz bilirsiniz. Madem 60 günlük bir deneme süreniz var, bana kalırsa kalan 50 günü de kullanın.

Benim Era hakkındaki yorumum önceki iletideki gibidir...

Posted · Report post

Arkadaşlar Ocak ayında arabamı teslim aldıktan kısa süre sonra 4 adet Good Year UG8 kış lastiği aldım, Lastiğimin bir tanesinde 2-3 cm uzunluğunda ince bir yarık oluştu, Nisan ayında kışlık lastiklerimi söktürmek için lastikçime gittim, lastikler sökülürken bir lastiğiminde balonlamış olduğunu gördük tesadüfen... Her iki lastiğinde exper incelemesine gideceği veya experin gelip inceleyeceği söylendi. Bende unutmuştum ne zamandır, dün aradım exper kullanım hatası demiş, lastikle ilgili bir üretim veya herhangibir hatası yokmuş, benim arabamda daha 5 aylık jantı çizilir diye kaldırım kenarına park etmeyiz kapalı garajımız var, şehir içi şehir dışı asfalt yolda seyahat ediyoruz iki lastiğin birden arıza göstermesi beni üzdü pahalı lastiklerde , bu tarz tecrübesi olan başından lastik problemi geçen varda tecrübesini benle paylaşırsa sevinirim. Sigortacımda kaskonu deldirme diyor.

Posted · Report post

8.etap'in haberine gore 1 Aralik-1 Nisan tarihleri arasi kiş lastigi kullanmak zorunluymus ? Kullanmayanlara para cezasi kesilecekmis. Dogru mudur bu ?

Posted · Report post

8.etap'in haberine gore 1 Aralik-1 Nisan tarihleri arasi kiş lastigi kullanmak zorunluymus ? Kullanmayanlara para cezasi kesilecekmis. Dogru mudur bu ?

ticarilere...

Sabri Özer likes this

Posted · Report post

önceki aracıma 155*60*13 herhangi bir marka kış lastiği taktığımda heryere girip çıkıyordum. şimdiki aracıma en iyi kış lastiği taktığım halde geçen kış tecrübelerime göre söylüyorum tam bir kabus. sırf kış geçirmek için küçük 13 janlı bir araba alabilirim o derece.

Posted · Report post

önceki aracıma 155*60*13 herhangi bir marka kış lastiği taktığımda heryere girip çıkıyordum. şimdiki aracıma en iyi kış lastiği taktığım halde geçen kış tecrübelerime göre söylüyorum tam bir kabus. sırf kış geçirmek için küçük 13 janlı bir araba alabilirim o derece.

çekiş kontrolu kapattınızmı?

Posted · Report post

çekiş kontrolu kapattınızmı?

kapalıyı da denedim.

Ozan Kar likes this

Posted · Report post

Focus 1 aracıma 195/50/R16 Petlas Snowmaster W651 aldım 4 adet.. (720 TL)

Özellikle kış lastiği olarak Petlas'ı es geçmeyiniz, Ankara şartlarına ve fiyatına göre kesinlikle tercih edilebilir..

Posted · Report post

205/55/16 Goodyer UG 8 lastiği 800 tl ye aldım.

Petlas için fiyat yüksek bence.

Ozan Kar likes this

Posted · Report post

205/55/16 Goodyer UG 8 lastiği 800 tl ye aldım.

Petlas için fiyat yüksek bence.

Fiyat olarak aynı ölçüyü diğer markalarla kıyasladığımızda fark açılıyor..( Goodyear UG8 263 tl görünüyor 195/55/R16 üstelik :) )

http://www.ucuzu.com/lastik-c3615/goodyear/ultragrip-8-195-55-r16-87h-p49743481/

Petlas artık kaliteli bir lastik, yaz kış tercih ederim.. Tavsiye de ederim ^_^

Posted · Report post

Özellikle kış lastiği olarak Petlas'ı es geçmeyiniz, Ankara şartlarına ve fiyatına göre kesinlikle tercih edilebilir..

muhtemelen ölçüden dolayı, keşke yakın ancak daha yaygın dolayısıyla ucuz bir ebat seçseydiniz. Mesela F3ler 215 55 16 olarak geliyor ben 205 55 16 UG8i 760tlye aldım...

Posted · Report post

Ölçü milimetrik, tolerans malesef yok.. :) Orjinal ebatlara dönmeyi hiç istemiyorum. Zaten herhangi bir bayiye gittiğinizde bulamayacağınız bir ebat. Fabrikadan istedik 2012 / 40.hafta üretimi geldi...

205/55/R16 ise peynir ekmek gibi üretiliyor, kullanılıyor..Bu ebatta Petlas'ı 600-640 TL ye bulmak mümkün...

Posted · Report post

205 55 16 UG8i 760tlye aldım...

Çok iyi fiyat, internetten mi aldın, yoksa bir bayiden mi ?

Posted · Report post

Çok iyi fiyat, internetten mi aldın, yoksa bir bayiden mi ?

bayiiden nakit aldım, birde epey oldu ben alalı

Posted · Report post

çevremde kullanan arkadaşlar var lassa dan gayet memnunlar özellikle kış lastiklerinden bizde babamın arabasına aldık kış lastiği henüz yeni taktığımız için deneme fırsatım olmadı ama memnun kalacağımızı tahmin ediyorum daha önce lassa yaz lastiklerini kullanmıştım focus 1 aracımda gayet memnundum.O yüzden sizde sıkıntı yaşamazsınız memnun kalırsınız :) petlasın kış lastikleri ise karda gerçekten iyi yolu kavrıyor , mondeo da babamın aracında daha önce 1 sene kullandık petlası, gerçekten daha önce karda böyle giden lastik görmedim artık mondeo dan mı yoksa petlastan mı kaynaklanıyor bilemiyorum ama beni memnun etmişti ,arkadaşımda c-max aracında petlas kullanıyor o da çok memnun aracının karda yol tutuşundan .ama petlasın lastik ömrünün biraz daha az olduğu söyleniyor kullananlar arasında ben uzun süreli kullanmadım sadece 1 kış kullandım o yüzden ömrü ile ilgili yorum yapamayacagım

Posted · Report post

Petlas'ın vakum derinliğinin iyi olmadığından bahsediliyordu, 1 yılda vakum derinliğinin bitebileceğini söylemişti lastikçi bana.

Vakum derinliği en fazla Michelin ve Continental de varmış.

Goodyear'ın diş derinliğinin yarısı kadar vakum derinliği var.

Posted · Report post

evet ömrünün çabuk gittiği söyleniyor ama kar lastikleri karda gerçekten iyi yol tutuyor

Posted · Report post

Türkiye yollarında bence en iyisi Michelin...