Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Komple Boyalı Araç Hakkında Yorumlarınız Nelerdir?

Olcay Atay

Önerilen Mesajlar

merhabalar,

2010 model 166.000 km de 1.6 tdci trend x focus dün itibariyle almış bulunuyorum. Araçta 2600 TL hasar kaydı var sağ taraftan kazalı hatta resimleri de var ciddi bir kaza değil ancak kazadan sonra araç boyanınca renk uyumsuzluğu olmaması adına araç komple boyanmış. ben bunu bilerek aldım, hatta almadan önce  yetkili servisten geçmişini sorgulattım motor gücüne filan baktırdım gayet güzel dediler 270 tl ye ekspertiz yaptırdım komple boya ve arka tampon değişmiş çıktı şaselerinde direklerinde veya tavanında kesinlikle oynama yok  fiyatı uygundu 26.250 TL ye aldım resimlerini akşama paylaşırım

Benim pek boya takıntım yok çünkü satmayı düşünmüyorum en az 4-5 sene binmek istiyorum o yüzden komple boyalı araç hakkında yorumlarınızı merak ediyorum.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lütfen başlıkları konuyu özetler şeklinde seçiniz; tabiki bir araç hakkında soru soracağınız malumunuzdur.

Ayrıca genel problemler için (bu sorun focus 2'ye özel soru ve sorun değildir) farklı kategorilerimizi kullanınız.

Son defaya mahsus tarafımızdan düzenlenecek devamında konular kaldırılabilir, teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu şekilde boyanmış arabadan zarar gelmez, düzgün boyandıysa tabii. Ucuz alır ucuz satarsınız olur biter. Yalnız renk tutsun diye komple arabayı kimse boyamaz. 2600tlde tamir + komple boya mastafı olarak düşük bence. Serviste yapıldıysa tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahanda .. kıllık yapma fırsatı  :)

boyanmış araba alınır mı yahu? kamyondan düşmüş patlamış karpuzu alıp caponla yapıştırsam ona bıçak atıp yer misin? üçüne beşine bakma hemen sat abi o arabayı ... sonra konu komşu ne der? yüzüne gülüp arkandan ...

- gariban bu ya, baksana boyalı araba almış ... diye dedikodunu yapmazlar mı?

.... hehehe

Oh be rahatladım (bkn.günlük kıllık yapma dozunu tek seferde almak)

İşin ciddi kısmına gelirsek...

Araç komple boyalı ise ne olmuş? Kimin bedeninde çizik, yara izi vs. yok ki? Türkiye'de trafikte kullanılan araçların büyük bir yüzdesinde ama ufak ama büyük hasar ve onarım var zaten ... bundan doğal ne var?

... değil 2.600 ... 12.600'lük tramer kaydı olsa ne fark eder? Araç düzgün toparlanmış ise sorun olmaz ... değerinde alır, biner, kullanırsınız. Aynı şekilde de satma zamanınız geldiğinde değerinde satarsınız biter, gider.

Kendi adıma aracımın tavanında 5 santim boya olsa santim sallamam, ben motoruna bakarım, yürüyen ne durumda? Elektrik tesisatı mıncıklanmış mı? Servis geçmişi nedir? Triger'i değişti mi? Düzenli bakım gördü mü? ... onlara yoğunlaşırım.

Ailemin canını 490 mikron boyalı sağ ön çamurluk'a değil, onun altındaki ön takıma, frenlere, viraj demirlerine emanet ediyorum .. bunu asla unutmam. 

-boya- işi fazlası ile abartılıyor, bir çeşit fiyat kırma ... milletin arabasını ucuza düşürme aracı olmuş çıkmış. İnsanların esas bakmaları gerektiği yere (araç mekaniği, servis geçmişi vb.) yerine sağ arka kapı eteğindeki taş vuruğuna odaklanması acı tabi.

...umarım içiniz rahatlamıştır (zaten kuZu'yu nüfusunuza geçirmişsiniz, an itibarı ile sadece aldığınız kararın doğru olduğunu bizden de duymak istiyorsunuz ... ) yani doğru yapmışsınız ... aracınızın yukarında da belirttiğim gibi yürüyeni, mekaniği düzgün ise tadından yenmez. 

Aracınızı iyi günlerde ve de sağlık & sıhhat ile kullanın efem... 

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sıkıntı yok bencede fiyati uygunsa 3-5sene bineceksek neden alınmasın ayni paraya daha düşük model araba alana kadar daha iiyi arabaya bineriz .babamin eski aracida komple boyali idi araci aldigimiz fiyatin 2bin tl üstüne 1günde sattık..eğer araç suan duruyor olsaydı aldigimiz fiyatin 5 bin üstüne rahat satardik..önemli olan aracın yürüru iyi olsun sıkıntı olmasın yeter.bizim millet boyaya kafa takıyor geçenlerde 40-42bin civari focus 3 titanyum ,titanyum x vardi araclarin hepsi satıldı bu araclarin 5-6 parca boyası ,komple boyasi 15-20bin tl hasar kaydi ,pert kaydi vardi..yani milletin ilk baktığı aracın fiyati kimse arac boyasiz diye 3-5bin tl fazla vermiyor ...iyi yapmışıniz bence.güle güle kullanın:)

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hiç dert etme kardeşim aracı aldığımda 5 parçada sürtük vardı hiç acımadım belden aşşağı boyattım 150.000 km de aracım ne dedim binecem dedim satarkende boyaya takılmayan bizim görüşümüze vakıf bir müşteri bulursun hiç korkma kaan abi gayet güzel özetlemiş bir aracın mekanik sağlığından daha önemli hiçbirşey yok bnm için ayrıca arabaya hasta olup satın almaya gelip bana sağ çamurlukta kaputta şurda burda boya var diyen adama teşekkür ediyor evine uğurluyorum çünkü o bu aracın üzerindeki emeği haketmiyordur... şasede direklerde kabin kasasında sıkıntı yoksa zaten araç kazalı değildir bnm gözümde..güle güle bin güzel fiyata almışsın..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boyalı araba boyalı araç fiyatına alınır, hasarsız araba hasarsız fiyatına. (hile olmadığı takdirde insanlar birbirlerini kandırmadığı takdirde tabiki) Yani boyalı araba fiyatına aldıysan satarken de öyle satarsın sıkıntı olmaz. Yeter ki sana yürür aksamda masraf çıkartmasın, gerisi hikaye ;)

Birde şu var boyasız-kazasız araba alsaydın, noterden çıkarken kaza yapmayacağın ne malum?  Aslında en güzeli sizin gibi boyalı araba alıp ucuza iyi arabaya binmek mantıklı sanki :)

Mustafa Karaca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahanda .. kıllık yapma fırsatı   :)

boyanmış araba alınır mı yahu? kamyondan düşmüş patlamış karpuzu alıp caponla yapıştırsam ona bıçak atıp yer misin? üçüne beşine bakma hemen sat abi o arabayı ... sonra konu komşu ne der? yüzüne gülüp arkandan ...

- gariban bu ya, baksana boyalı araba almış ... diye dedikodunu yapmazlar mı?

.... hehehe

Oh be rahatladım (bkn.günlük kıllık yapma dozunu tek seferde almak)

İşin ciddi kısmına gelirsek...

Araç komple boyalı ise ne olmuş? Kimin bedeninde çizik, yara izi vs. yok ki? Türkiye'de trafikte kullanılan araçların büyük bir yüzdesinde ama ufak ama büyük hasar ve onarım var zaten ... bundan doğal ne var?

... değil 2.600 ... 12.600'lük tramer kaydı olsa ne fark eder? Araç düzgün toparlanmış ise sorun olmaz ... değerinde alır, biner, kullanırsınız. Aynı şekilde de satma zamanınız geldiğinde değerinde satarsınız biter, gider.

Kendi adıma aracımın tavanında 5 santim boya olsa santim sallamam, ben motoruna bakarım, yürüyen ne durumda? Elektrik tesisatı mıncıklanmış mı? Servis geçmişi nedir? Triger'i değişti mi? Düzenli bakım gördü mü? ... onlara yoğunlaşırım.

Ailemin canını 490 mikron boyalı sağ ön çamurluk'a değil, onun altındaki ön takıma, frenlere, viraj demirlerine emanet ediyorum .. bunu asla unutmam. 

-boya- işi fazlası ile abartılıyor, bir çeşit fiyat kırma ... milletin arabasını ucuza düşürme aracı olmuş çıkmış. İnsanların esas bakmaları gerektiği yere (araç mekaniği, servis geçmişi vb.) yerine sağ arka kapı eteğindeki taş vuruğuna odaklanması acı tabi.

...umarım içiniz rahatlamıştır (zaten kuZu'yu nüfusunuza geçirmişsiniz, an itibarı ile sadece aldığınız kararın doğru olduğunu bizden de duymak istiyorsunuz ... ) yani doğru yapmışsınız ... aracınızın yukarında da belirttiğim gibi yürüyeni, mekaniği düzgün ise tadından yenmez. 

Aracınızı iyi günlerde ve de sağlık & sıhhat ile kullanın efem... 

Ustam çok güzel yazmışsınız emeğinize sağlık evet aracı 3 gün boyunca inceledim sonuçta para verecem tabii kaportacı motorcu tanıdık kim varsa gösterdim zaten iş çıkışı bol vaktimiz de vardı c.tesi de gittik perşembe cuma cumartesi baktırdım iyice şaselerinde direklerinde veya tavanında en ufak bir oynama yok yürüyeni çok güzel çekişi çok güçlü şöyle ki bende 2008 model 1.6 tdci 110 bg ghia vardı ondan çok daha iyi çekiyor iç temizliği harika en ufak bir deforme olayı yok arkadaşlar aracın 166.000 de olduğuna inanamadı bile

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2008 model 1.6 tdci 110 bg ghia vardı ondan çok daha iyi çekiyor iç temizliği harika en ufak bir deforme olayı yok arkadaşlar aracın 166.000 de olduğuna inanamadı bile

...tamam işte, güle güle bin üstadım ... bırak boyalı olsun, sen sefasını sür, gerisini de takma.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rahatlatmak için yazıyorum: Bundan önceki aracım 1995 Golf MK3 1.8 GL modeliydi. 258.000 km de aldım ve komple boyalı olduğunu bilerek aldım. Motoru saat gibiydi. Aracın altına baktığımızda neredeyse taş izi bile yoktu. Beyaz renkti ve boyası pasta ciladan sonra çok güzel gözüküyordu. İç aksamında en ufak çizik veya çatlak deformasyon yoktu. 13.750 tl ye almıştım. Görenler satarsan haberimiz olsun diyordu :)  Yaklaşık 1.5 sene bindikten sonra 278.000 km de iken satmaya karar verdim. Satarken haberimiz olsun diyen herkesin haberi oldu satılacağından ama 1.5 ay gibi bir sürede 13.250 tl ye satabildim. Eski model ve piyasada çok bulunmayan bir araç olduğu için bence biraz geç satıldı, tabi bir de km takıntılı insanlarımız nedeniyle. (oysa ki son 120 bin km nin yağ bakım kayıtları ve kartları duruyordu aracın)

Sonuç olarak sizin aldığınız araç tam bir piyasa arabası ve fiyatını olması gereken seviyede tuttuğunuz müddetçe satılmaması için bir neden yok. Gönül rahatlığıyla kazasız belasız binmeniz dileğiyle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.