Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Ön takımlardan ses geliyor.

Ahmet Meşe

Soru

Herkese selamlar.

Foruma yeni üye oldum. Focus III ümü Eylül de Bursa dan aldım. Focus III trend 1.6 125 hp. Param ancak buna yetti. Bazen bir üst donanım olan style alsamıdım acaba diye de hayıflanmıyor da değilim. Genel olarak arabamdan memnunum ancak bozuk yollarda ve kasislerde ön takımlardan çok ses geliyor sanki. Lüleburgazda yaşıyorum burada yollar berbat ötesi. Normal yollarda pek fazla bi ses sorunu yok aslında ama bozuk yollarda çok tıkırdıyo sanki.

Bu konuda bilgili ve tecrübeli arkadaşlardan cevap ve yorum beliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar Ağrı'da ikamet ediyorum,malum yollar çok bozuk,kasisler var, çukurlar var. Araba kasislerden çukurlardan geçerken çok sallanıyor ve çok hissettiriyor. Aracımda 16 jant ve 205 55 r16 goodyear efficient grip performance lastik var daha 2 aylık.

Dün burada 2014 model Leon'u olan bir arkadaş var , onun aracını test ettim. Üzerinde 18" jant var, çukurlardan geçerken hiç hissettirmedi , çok hoşuma gitti. 16" jantta daha az hissettirmesi gerekmiyor mu ? Arabanın rot-balans'ını yakın zamanda yaptırmıştım. Ön düzen tangır tungur resmen çukurlarda ve kasislerde. Z rotlarda mı sıkıntı olabilir yoksa amortisörlerde mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fan in yeri çok ters şöyle söyleyeyim gaz pedelinin oradan kolunuzu ilerleterek tam dik yukari dogru uzatin bi taraftan da o kusma isik tutun zaten orada silindirik siyah parcayi görürsünüz. Sallayin lokur lokur ses yapar. İste size yolları kabus eden ses... artik silindirik kisim ile göğüs duvari arasina sikişti rabildiginiz kadar sivaci sungeri uygulayan ve tekrar sallayin ses gelmeye ne kadar yapin çünkü iyi uygulamazsaniz tekrar yapiyor. Arkadasim hasan beyin 5000 deki arabasına bile uygulamak zorunda kaldik. Şimdiden kolay gelsin

Fotoğraf ekleyebilirseniz çok iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ya arkadaş nasıl çözüm yok diyorlar anlamıyorum aracım daha 400 km aynı sıkıntı bendede var servis yakın olsa gideceğim. Telefonda görüştük dreksiyon kutusu olabilir ama bu araçlarda normalmiş. Olaya bak sen elli bin tl para veriyorsun her binisinde canın sıkılıyor. Araca binen arkadaşım ne çabuk ön takımın dagittin diyor. Gelde sovme

Mete Turfan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar. Aynı sorun benim araçta da mevcut. Ses kendini en çok parke yolda belli ediyor. Abartısız araba dökülcek gibi geliyor bana :) hele ki arabada birileri varsa nerdeyse boşa atıp aracı iteleyerek geçesim geliyor oradan :( gerçekten çok rahatsız edi bir ses. Zaman olmadı servise hiç gidemedim ama en kısa zamanda gideceğim. Bir de ufacık çukurlardan yavaş yavaş geçsem dahi araba bi sağa bi sola sallanıp duruyor abartılı bir şekilde hemde. Geçen arkadaş sordu bu ne böle die lastikler eski fln dip salladım bişiler. Uzun yolda hiç sorun yok ses fln ama şehir içi tam bir felaket :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima fanı olacağı sanmıyorum çünkü acikkende kapaliykende ses geliyor Şırnak'tan servise gitmek bir depo benzine maal olmasa bugün gidecegim. Servisi aradım direksiyon kutusundann olabilir dediler. Servise giden olursa acil bilgi lütfen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar merhaba. Aracımı bugün servise bırakabildim. Sesten dolayı şikayete mi dile getirip ayrıldım. Şimdi aradılar ve sesin direksiyon kutusundan geldiğini söylediler. Siparişini vermişler gelir gelmez değiştireceklermiş. Değiştiği zaman sesin kesilip kesilmediğini yine yazarım. Şimdi bir ön bilgi vereyim dedim :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Gökhan UÇAR,

Bu sorun o kadar büyük ki, aslında geri çağırma yapıp direksiyon kutusunu değiştirmeleri lazım tüm Focus'ların. Ama Ford ne yazık ki bir VW, bir Toyota olamadığı için bunu yapmıyor. Hadi bunu yapmıyor, araç sahipleri gidip şikayetlerini dile getirincede "bunlar böyle" demeleri yok mu, yahu kardeşim sana giren çıkan var mı, bozuk bu meret işte, salla otosana, otosan da forda sallar zaten.

Benim direksiyon kutusuyla ilgili problemim var, ancak arabayı herhangi bir serviste 3-5 gün bırakma ihtimalim ne yazık ki olmadığı için bu değişim üzerinde çok duramıyorum. Aslında garanti bitmeden bu durumu mahkeme aracılığıyla tespit ettirip elimizde delil olarak bulundursak iyi olacak. İyi olacak ama 170,80 TL keşif harcı, 250,00 TL bilirkişi ücreti olmak üzere toplam 420,80 + 18 TL de tebligat gideri, araç ücreti falan filan derken 500 tl den az olmamak üzere masraf yapacaksın, e insan ister istemez aman boşver diyor. Ama bu sefer bi güzellik düşünüyorum direksiyon kutusuna... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Gökhan UÇAR,

Bu sorun o kadar büyük ki, aslında geri çağırma yapıp direksiyon kutusunu değiştirmeleri lazım tüm Focus'ların. Ama Ford ne yazık ki bir VW, bir Toyota olamadığı için bunu yapmıyor. Hadi bunu yapmıyor, araç sahipleri gidip şikayetlerini dile getirincede "bunlar böyle" demeleri yok mu, yahu kardeşim sana giren çıkan var mı, bozuk bu meret işte, salla otosana, otosan da forda sallar zaten.

Benim direksiyon kutusuyla ilgili problemim var, ancak arabayı herhangi bir serviste 3-5 gün bırakma ihtimalim ne yazık ki olmadığı için bu değişim üzerinde çok duramıyorum. Aslında garanti bitmeden bu durumu mahkeme aracılığıyla tespit ettirip elimizde delil olarak bulundursak iyi olacak. İyi olacak ama 170,80 TL keşif harcı, 250,00 TL bilirkişi ücreti olmak üzere toplam 420,80 + 18 TL de tebligat gideri, araç ücreti falan filan derken 500 tl den az olmamak üzere masraf yapacaksın, e insan ister istemez aman boşver diyor. Ama bu sefer bi güzellik düşünüyorum direksiyon kutusuna... :D

Olması gereken de o ama adamlar alışmışlar :D Zar zor sesleri duyurtmaya çalışıyoruz değişim için. Bu arada araç orada kalmayacak. Aracı teslim aldım bugün. Direksiyon kutusu geldiği zaman arayacaklar gidip taktıracam . Garantisi devam ederken gitseniz ii olur bence 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olması gereken de o ama adamlar alışmışlar :D Zar zor sesleri duyurtmaya çalışıyoruz değişim için. Bu arada araç orada kalmayacak. Aracı teslim aldım bugün. Direksiyon kutusu geldiği zaman arayacaklar gidip taktıracam . Garantisi devam ederken gitseniz ii olur bence

Benim icin git gel yapmak gerekir. Kastamonu da servis yok. Ancak 60 bin bakiminda bi cemkirmeyi düşünüyorum. Bakalım ne sonuç verecek.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2005 focus 2 den itibaren bu direksiyon kutuları sıkıntılı.niye hala bir iyileştirilme yapılmadı.focus 3 lerin otomatik park olmayan modellerindede aynı kutu kullanılıyo bilin istedim;) ben bunu anlayamıyorum.reno clio 4 ünde direksiyon kutusunda sıkıntı var.ama adamlar iyileştirilmiş kutu üzerinde çalışıyorlarmış.belki eylül gibi türkiyeye gelmeye başlayacakmış.bende çekiyorum 2007 senesinden beri direksiyon kutusundan.aracın garantisi varken direksiyon kutusundan olamaz diyen servis.aracın garantisi bittikten sonra senin sesler direksiyon kutusundan geliyor demeleri yok mu insanın deli ediyo pişkin pişkim 2900+kdv demesini biliyorlar.piyasada visteon marka var üreticisi firması,alıp takıp napacam kapalı kutu orjinal fomoco logolular sorunlu çıkıyosa visteondada mutlaka sorunlu olan çıkar.o yüzden forddan bir iyileştirme çalışması bekliyorum.ama kimin umrandaki.o sadece sattığı arabanın derdinde.zaten arabayıda satana kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2005 focus 2 den itibaren bu direksiyon kutuları sıkıntılı.niye hala bir iyileştirilme yapılmadı.focus 3 lerin otomatik park olmayan modellerindede aynı kutu kullanılıyo bilin istedim;) ben bunu anlayamıyorum.reno clio 4 ünde direksiyon kutusunda sıkıntı var.ama adamlar iyileştirilmiş kutu üzerinde çalışıyorlarmış.belki eylül gibi türkiyeye gelmeye başlayacakmış.bende çekiyorum 2007 senesinden beri direksiyon kutusundan.aracın garantisi varken direksiyon kutusundan olamaz diyen servis.aracın garantisi bittikten sonra senin sesler direksiyon kutusundan geliyor demeleri yok mu insanın deli ediyo pişkin pişkim 2900+kdv demesini biliyorlar.piyasada visteon marka var üreticisi firması,alıp takıp napacam kapalı kutu orjinal fomoco logolular sorunlu çıkıyosa visteondada mutlaka sorunlu olan çıkar.o yüzden forddan bir iyileştirme çalışması bekliyorum.ama kimin umrandaki.o sadece sattığı arabanın derdinde.zaten arabayıda satana kadar.

ne eski cmaxte ne yeni cmaxte nede focusta bir sıkını yok şuana kadar, belkide biz duymuyoruz bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.