Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

ODD mart satışlarını yayınladı. En büyük kaybeden Fiat ve Ford. Tek kazanan var VW (hyundai falan da kazanmıştır da onlara bakmadım).

2011 martında 54023 olan toplam binek pazarı 2012 martında 47270e düşmüş. Bu da kabaca %12.5 düşüş demek.

Fiat 4865ten 3883ye yaklaşık %20

Ford 4746dan 4012ye yaklaşık %15.5

röno 8213ten 7107ye yaklaşık %13.5

Opel ise 4773ten 4433e yaklaşık %7 düşmüş

Buna karşılık VW 4920den 5470e yaklaşık %11.2 artış göstermiş.

En büyük kaybedenlerden biri de fiesta önceki yıllarda zaman zaman sembolü bile geçen fiesta satışları ilk 2 ayda 1290 düzeyinde kalmış ki polo aynı dönemde yaklaşık %40 daha fazla yani 1800den fazla satılmış.

B segmentin yıldızı fiestayı bu hale getiren utansın.

Ford binek satışlarında temel rakipleri olan Opel ve VWden geride bu da fiyat rekabet dezavantajı olduğunu gösteriyor bence

Mantıken FORD fiyatlarının azcık düşmesi lazım..

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ODD mart satışlarını yayınladı. En büyük kaybeden Fiat ve Ford. Tek kazanan var VW (hyundai falan da kazanmıştır da onlara bakmadım).

2011 martında 54023 olan toplam binek pazarı 2012 martında 47270e düşmüş. Bu da kabaca %12.5 düşüş demek.

En büyük kaybedenlerden biri de fiesta önceki yıllarda zaman zaman sembolü bile geçen fiesta satışları ilk 2 ayda 1290 düzeyinde kalmış ki polo aynı dönemde yaklaşık %40 daha fazla yani 1800den fazla satılmış.

satışların dahada düşecegıne ınanıyorum ben boyle gıtmez
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sadece ford için degıl genelde bir sıkıntı var fiyatlarda ama

Orası öyle tabi ama devlet 2.0 vergiyi bastırdı adamlar ufak tefek onlarda da satardı madem ondan satamıyorum bunu arttırırım der yani :nazar: Devlet bu kadar vergi alıyor biz hala firmaları eleştiriyoruz aynı yol sesini eleştirip yollara laf dememek gibi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orası öyle tabi ama devlet 2.0 vergiyi bastırdı adamlar ufak tefek onlarda da satardı madem ondan satamıyorum bunu arttırırım der yani :nazar: Devlet bu kadar vergi alıyor biz hala firmaları eleştiriyoruz aynı yol sesini eleştirip yollara laf dememek gibi..

tüm sorun vergide zaten herifler verginin vergisini alıyorlar yaw arkadas sen nasıl ötv üstüne vergi koyarak toplam alırsın anlamış degılım bu olayı adı ustunde özel tüketim vergisi bunun ayrı kdvsi mi olur en az %7 civarı fiyat farkı oluyor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford binek satışlarında temel rakipleri olan Opel ve VWden geride bu da fiyat rekabet dezavantajı olduğunu gösteriyor bence

Eskiden VW az satıyor yüksek fiyattan kar ediyordu, Ford daha ucuza verip sürümden kazanıyordu, şimdi rolleri değiştiler.

Kâra bakmak lazım ciroya değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen yılla karşılaştırmada çok sağlıklı değil. Geçen yıl satışların rekor kırdığı bir yıldı. Her yıl bu devam etmez. Kaldı ki dünya ekonomiside yavaşlıyor. Ha marka bazında sıra karşılaştırması olur tabiki. Orada da yeni çıkan eskiyen fiyat indirimine giden modellere bakmak lazım. Eskiden golf pahalı aracti şimdi yeni model gelecek nispeten uygun. Bu arada araç temininde satış sayılarını etkiler. Sadece sayılar aldatıcı olabilir. Çok detaylı karşılaştırmak lazım. Şirketlerin filo tercihleride önemli bir etken.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BUGÜN FORD FİYATLARININ DÜŞMESİ LAZIM !!!

Biliyorsunuz şu an sitede fiyatlar güncelleniyor.

Aynı kalma da zam demektir. Hele bir de zam olmasını düşünemiyorum bile.

Çünkü bugüne kadar var olan 24000TL 20 ay faizsiz kredi kaldırılmış. Yerine %0.42 ile 48 ay 17000 TL gelmiş. BUnunla sadece fiesta almak mantıklı olur focus ve mondy için çok ufak bir oran bu.Kimsede bu kadar peşin olduğunu sanmıyorum.

Galaxy Smax ve Kugada 24bin 20ay devam ediyor.

Yarından itibaren indirimli krediyi bitirip yerine tüm fiyat ve vadelerde 1.14 faizli kredi getirmişler. Maaşımı aldığım banka daha düşük 1.09 ile kredi veriyor. Opel VW 1.09 ile kredi veriyor. Fordun en büyük avantajı olan fazisiz veya düşük faizli (aralıkta olan 35bin TLye 0.80 faizde araba alamadık) krediyi gömmüşler.

Ben ihtimal vermiyorum çünkü bahar geldi araba talebi arttı yüklenelim diyeceklerdir.

Hele bir de zam gelirse kesinkes ben araba almam.

Yakup şimdi liste fiyatını boşver reel fiyat dyecek ama liste fiyatı indirimin temeli. Listesi 50 olanı olanı 45e alıyorsan listesi 52ye çıkarsa anca 47ye alabileceksin gibi...

Bari diğer markalar gibi 1.0T bekleyene bir lansman güzelliği yapsınlar onu da yapmıyorlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup şimdi liste fiyatını boşver reel fiyat dyecek ama liste fiyatı indirimin temeli. Listesi 50 olanı olanı 45e alıyorsan listesi 52ye çıkarsa anca 47ye alabileceksin gibi...

Bari diğer markalar gibi 1.0T bekleyene bir lansman güzelliği yapsınlar onu da yapmıyorlar..

Tabi canım kesinlikle :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.