Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

İyide o htiler motor yıllardır sorunsuz çalışıyor. Beğenmediysen Tsi ile karşılaştırabiliriz. Nasılsa onunla atmosferik focusun fiyatları aynı. Hatta 1.4 tsi biraz daha ucuz bile.

Miyadı geçmiş

diyorum hala...Geldik Nisan'a az kaldı bitti bu araba artık..Hala focus fiyatını kıyaslıyorsun abi banane focus'dan ?

182 ps Focus var bak o varken ti-vct yok tdci tırıs geliyor bana..İşin gerçeği bu..Yakında yenilecek tsi varken 122 tsi da öyle tırıs...

Sorunsuzluk para etmiyor..Sorun olsun adam olsun..Doğa düşmanı motor isterse bedava olsun :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

160 lık Tsi ile karşılaştır o zaman? Kesmediyse 170 i de vardı galiba. Miyadı geçmiş tsi motoru adam üreteli bilmemkaç sene olmuşta adam yeniliyor bile. Hacı ford ağa da ben turbo direk enjeksiyon motor yaptım diye caka satmaya devam etsin.. Turbo diye koydukları K03 ü 1.8 T VW lerde 15 senedir kullanıyor adamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

182 ps ecoboost 160 veya 170 tsi ' ı her türlü eziyor :D Sıkıntısı yok..Fiat turbo'su hariç. Denge olarak ecoboost'u yenecek motor göremedim ben..

Siz gördünüz mü ? Eee hani yılların olunca iyi oluyordu, sorunsuzmuş demek :D

Siz ki 1.0 ecoboost'un değişiklerini de görmezden gelip aman diyen kişi olarak bu yoruma pek katılmıyorum, kusura bakmayınız..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

182 ps ecoboost 160 veya 170 tsi ' ı her türlü eziyor :D Sıkıntısı yok..Fiat turbo'su hariç. Denge olarak ecoboost'u yenecek motor göremedim ben..

Siz gördünüz mü ? Eee hani yılların olunca iyi oluyordu, sorunsuzmuş demek :D

Siz ki 1.0 ecoboost'un değişiklerini de görmezden gelip aman diyen kişi olarak bu yoruma pek katılmıyorum, kusura bakmayınız..

Senin kalp gözün kapalı demekki..

Doğmamış çocuğa don biçilmez. 1.0 motor daha ortada yok. Ama onun karşılığı da arabalarda yok. He smart ı falan arabadan sanıyorsan ona birşey diyemem.

Ben VW alırsam 1.4 tsi ya da 1.2 TDi motorlu birşey alırım herhalde. 4 lt şehiriçi tüketmimi bence süper bir değer. Ben scooter ile 3-3.5 lt tüketiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi aptal değilim kusura bakma, nedenlerini sıralarım..sen alakasız şeylere gittin boşa gitmedim ben..İstersen üşenmeden açıklar yazarım özel mesaj olarak..

boşa kalacağım yerde ses çıkarmam :D

Tutup 1.2 tsi ile atmosforik arabanın fiyatını karşılaştırmak ne denli hata herkes anlar sanırım 1 ay sonra gelecek olan 1.0 sanki atmosforikten 3 bin lira pahalı olacak, yani o da aynı olacak..Boşuna fiyatdan fark vermek için lüzumsuz örnek sen verdin abicim..

Ben dizel sordum ellerinde yok diyorum, kim uydurdu diyorsun ; ben yalan söyledim yalancıyız sonuçta!

Siz haklısınız biz hatalıyız...

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende buraya araya girmek zorundayım...

Önce konu başlığı ile alakayı sağlayalım: Nisan fiyatlarında sürpriz yoktur. Ellerindeki stoka ve siparişlere göre beklentiler çerçevesinde zaten zama doymuş olan fiyatlarıkısmen güncellemişlerdir.

Ancak bayilerden değişik isimler altında önemli indirimler almak mümkündür ve mümkün olmaya devam edecektir.

Yaz boyunca Ford'un fiyatlarına daha fazla zam yapmasını imkan dahilinde görmüyorum. Ama Mayıs'tan itibaren bayi düzeyinde alınan indirimlerin de azalacağını düşünüyorum.

Buna karşılık VW'de stoklar eridikten sonra yavaş yavaş fiyat yükselmesi yaşayacağımızı düşünüyorum, onlar da muhtemelen yaz boyu cazip fiyatlarla gidecek.

Esas araya girmek istediğim konu başka...

Antalya deneyiminden yola çıkarsam burada satış ve servis açısından Ford sahibi iseniz adam yerine konulursunuz, VW grubu ile işiniz varsa da böcek muamelesi görürsünüz.

Hayatımda bu kadar ukala, kendini beğenmiş, yok ve çözüm üretmeyen başka bir marka görmedim. Her tarafı premium olsa çekilmez...

Daha önce de yazmıştım, aynı fiyatta olsalar gider VW alırım.

Ama bu servis şartlarında asla!

Gerek alıcı olarak gerek servis müşterisi olarak çok sayıda olumsuz deneyim yaşadım, huysuz biri olabilirim, ama bu kadarını hak etmiyorum.

Detaylara fazla girmek istemiyorum, ama birisi bana Doğuş ve premium servis dediğinde maalesef ciddi kuşku ile yaklaşıyorum.

Muhtemelen bu yüzden Antalya'da Ford Türkiye ortalamasının çok üstünde satar.

Bununla beraber genel kanıya katılıyorum: Fiyat yükseltmekle premium marka olunmaz, önce ürün kalitesi ve hizmet kalitesini premium düzeye çekip sonra fiyat yükseltmek gerekir. İmaj değişikliğini global politika olarak yanlış yöntem ve yönetimle zorluyor Ford. Ürün kalitesi çok düzelmiş ama daha çok yolu var, aynı şey hizmet kalitesi için de geçerli. Özellikle Otokoç'lar devlet dairesi gibi yürütüldükçe süreç uzayacaktır.

Bence sürecin nazıl doğru işlemesi gerektiğine işaret eden güzel bir model de var önümüzde: Hyundai.

Hala benim için albenili değil, ama Ford'dan hızlı ilerlediğine kuşku yok. Ve Alman basınında (ki şovenlikleri meşhurdur) VW'nin ardından az farkla ikinci sıraya oturtuldu tereddütsüz bir şekilde, zman zaman bu pozisyonu Focus ile paylaşsa dahi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi aptal değilim kusura bakma, nedenlerini sıralarım..sen alakasız şeylere gittin boşa gitmedim ben..İstersen üşenmeden açıklar yazarım özel mesaj olarak..

boşa kalacağım yerde ses çıkarmam :)

Tutup 1.2 tsi ile atmosforik arabanın fiyatını karşılaştırmak ne denli hata herkes anlar sanırım 1 ay sonra gelecek olan 1.0 sanki atmosforikten 3 bin lira pahalı olacak, yani o da aynı olacak..Boşuna fiyatdan fark vermek için lüzumsuz örnek sen verdin abicim..

Ben dizel sordum ellerinde yok diyorum, kim uydurdu diyorsun ; ben yalan söyledim yalancıyız sonuçta!

Siz haklısınız biz hatalıyız...

Saygılar

Evet hatalısın. 2 saat önce Maltepedeki VW den geldim. Ellerinde Golf TDi var. Polo TDi var, passat TDi da var. Jetta ile ilgilenmediğim için sormadım. Hatta polonun hem 1.6 hemde 1.2 TDi motorlusu var ellerinde. 1.2 nin de Bluemotion diye ESP falan filan olan bir modeli daha var ondan da varmış.

Ama haklı olduğun bir konu da var. 125 lik atmosferik ömrünü tamamlamış motorla 1.2 turbo 200 nm torklu makineyi karşılaştırmak hata.. Normal şartlarda 1.2 TSi ın forged internali ve turbosuyla daha pahalı olması lazım. focusa iltimas geçmişim. Ancak bence alakasız falan değil. Yakın güç bandında olan iki motoru karşılaştırmak bence son derece normal. 1.0 motoru 1.6 atmosferikle karşılaştırırken ne kadar doğalsa 1.2 yi de onlarla karşılaştırmak gayet doğal. Kaldı ki 1.0 ın tüketim değerleri amanda aman düşük falanda değil. Ford'un kendisi %20 kadar tüketim düşüşünden bahsediyor. Yani bugün 9 litre yakan bir 1.6 atmosferik ten yola çıkarsak 1.0 motorlu ecoboost 6.5-7 litre civarında yakacak demektir. Bence çok etkileyici bir değer değil. Cembo 180 hp ile 8 litrelerden bahsediyor..

1.0 ecoboost daha gelmedi. O konuda kim ne derse yalan söyler. İster 3 bin pahalı olacak desin isterse 5 bin ucuz olacak desin. Ortada araba yok, açıklanmış bir fiyat yok. Kaldıki olsa bile ben 4 silindirli 1.2 TSi ı 3 silindirli 1000cc yeni bir motora tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kıyaslama konusunda mantıksız dediğim şey şu;

jettanın zaten atmosf. yok yani baz fiyatı o güç ile vermiş tutup focusun baz motoru ve benzer gücü ile fiyat kıyaslamak hata.. olay bu..

Dsg tdi golf

dsg tdi jetta 6 ay verdi

tdi manuel passat 1 tane vardı.. maltepe vw ..Geçen hafta

Buarada kişilerin tercihine saygı sonsuz, kimseyi ilgilendirmez :)

Cem abinin arabanın st-st tekn veri zaten 7.7 8.0 olması anormal değil sanırım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahu neden mantıksız oluyor? İkisi de 100-120 hp civarıdna değilmi? İkiside 150-200 nm arasında değilmi? İkisi de aynı fiyatlarda değilmi? Bu ikisini karşılaştırmanın neresi yanlış? Buna itiraz etmesi gerekenler fordcular değil Vosvoscular olmalı. Zira teknik açıdan VW daha iyi gözüküyor. Ona rağmen daha ucuz.

DSG bilmem. Otomatikle işim olmaz. O nedenle sormadım bile. Kaldı ki onda zaten ford un karşılaştırılabilecek bir arabası zaten yok. 1.6 TDCi powershift gelidyse bilemem tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.