Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Bu salt Eylül

eylul-2012-otomobil-ticari-arac-satis-rakamlari.png

Vallahi Otosan'ı kutlamak lazım, olmayan arabaları bile satarak ithal binekte birinciliği yakalamış. Türkiye ilginç bir ülke....

En çok satanı ise Çağlar'a sormak lazım. :kıhkıh:

ocak-eylul-2012-otomobil-ticari-arac-toplam-satis-rakamlari.png

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Otosan bir ÖTV zammı kadar da kendi zam yapmış. 48265 olan 1.0T style HB sadece ÖTV zammıyla 49250 falan olmalıydı ama Otosan bir o kadar da kendi zam koymuş. Olmuş 50.250 ...

Ne diyelim Allah karlarını artırsın.

Astra HB makyajlanmış, 45e cillop astra 1.4T alınıyor, 50 bine astra sedan sport alınıyor, 15 kasımda golfler kapıda ama Otosanın rekabet derdi yok...

Sanırım benim bu foruma veda etme zamanım gelmiş. Benzinli düz vites plastik direksiyonlu focus 50 bin olduysa...

Yanlız değilsin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğuş grubunu tebrik etmek lazım. Toplamda 65bin 'araba' satmışlar. Buna 20 bine yakın ticari araç satışını da eklerseniz 85 bin araç satmışlar demektir. Üstelik tümü ithal olmasına rağmen.. Ve dahası Audi ile satış rakamlarında mercedesi geçtikleri yetmezmiş gibi BMW ye de nanik yapıp kaçmışlar gibi gözüküyor.

Renault ta başarılı gözüküyor. Renault ve Dacia markaları ile 70 bin otomobil satmışlar. O pazarın neredeyse %20 si... Doğuşta keza ona yakın oranlarda.. Koç grubuda. Demekki şirketlerin aşması gereken eşik otomobilde %25 falan. O zamana kadar mahşerin üç atlısından bir adım öteye geçememişler demektir. Ki bence hala bu üçü arasında en başarılısı Doğuş. Zira satışın çoğunu gerçekleştirdikleri VW markası ucuz bir marka değil, ve aynı zamanda tümü ithal.. Diğerlerine bakarsanız yerli olmanın avantajı sözkonusu..

Opel'in performansı vasat.. Bence daha iyisini yapabilirler. 50 bin otomobil (Opel + çakma şevrole=dayvuu) o marka için yeterli değil bence . Kötü değil ama yeterli de değil..

Toyota cumaya gitmiş gelemeyecekmiş. Honda Eh işte...

Eğer üretici olarak düşünülürse Koç grubu başarılı.. Fiat+Ford 140 bin satmış. Ki aslında bunlara citroen nemo ve peugeot bipper da eklenebilir. Sonuçta onları da Tofaş üretiyor. Hatta biraz kastırılırsa yeni Opel comboyu da ekleriz.. Biraz daha ıkınmayla olay 150 bini geçer..

Bu tablolara göre renault ve VW araba satıyor, ford ve fiat ise kamyonet.. Demekki neymiş? Koç kamyoncuymuş, Renault ve Doğuş otomobilci..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fırsat araç buldum isteyen olursa ulaşsın bana.

Eski Style + Plus paket yani Yeni Style'a göre BT,aktif Şehir içi, ısıtmalı ön cam ve Cd çalar ve büyük ekran var..

Tdci ve Ti-vct mevcut ikiside Metalik Gri HB - 2012 modeller

Tdci olan 54.700, benzinli olan daha ucuz işte 8-9 lira felan. (belki biraz daha düşebiliriz bunlarda) Sonuçta bu donanım yeni style'dan daha iyi haliyle 1000 lira en az kar var..Bunu kaçırmasın düşenenler.

Şimdi ise bugünden itibaren Yeni Focus Fiyatlarından Örnek veriyorum.

1.6 Tdci Style Hb Opak 55.700 tl

1.6 Tdci Titanium Hb Opak 59.200 tl

1.0 Ecoboost Titanium Hb Opak 51.300 tl

1.6 tdci ile 1.0 eb arasında 8 milyar var.Verilmez be ya..1.6 Ti-vct ile 10 bin tl'yi aştı. :ban:

Bunlara göre fiyat alınız bayilerden :)

iyi günler

Not: En güncel liste fiyatları -->

Yukardaki iyi fiyatlı style plus'a ek olarak bir araba daha ekliyorum bana ulaşsın isteyen

istanbul'dan

focus titanium 1,6 tdci 5 kapı siyah renkli

Aracın anahtar teslim peşin fiyatı 58,500 tl

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Faizler düşer (son kredi artırımı vs), satışlar düştüğü için fiyatlar da az düşer.

İkisini de dipten yakalayan şanslı olur.

Bir süre sonra fiyat daha sonra da faiz yükselir.

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kredi olayıyla ilgili bir soru sorasım geldi. :) Şimdi benim satış danışmanı aracı liste fiyatı üzerinden 54000 liraya indirmişti zor bela. 1.0 T +smart paket beyaz aracı. Fakat krediyi ford finans üzerinden değil başka bankalar üzerinden kullandırıyor 1,03 faiz oranıyla. Ford finansta malum faizler oldukça düşük. Niye böyle dediğimde, ford finans üzerinden kullandırırsam indirim yapamam böyle daha avantajlı gibi şeyler söylüyor ama o zamanda masrafla beraber 4000 lira ekstra ücret ödemiş oluyorum. Var mı böyle bir olay? Hayır burnuma kötü kokular geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu bir pazarlama taktiği, yeri geldiğinde sıfır faizle kredi veriyorlar, ama araç fiyatında nakitteki indirimi yapmıyorlar.

Nakit alayım, parayı başka bir bankadan çekeyim deyince de masraflarla gene Ford Finans kredili fiyatına gelmiş oluyor ödenecek rakam.

Cazip kredi bulabileceğiniz bir banka varsa nakitte iyice pazarlık yapıp kendi bulduğunuzu kredi üzerinden alım yaparsanız belki küçük bir avantajınız olabilir.

Kötü koku yok, her zamanki dibi tutmuş alıcı kokusu...!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakalım o zaman, şu yeni fiyat güncellemesi ne getirecek, ne götürecek. Bir de öğretmenler günü kredi faizi kampanyalarını bekleyeyim. Nasıl olsa hepsi kasım ayı içine denk geliyor. :) Belki karlı çıkarım.

Murat Uluçınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CemBo, bugün TEBden geldiler hekimlere özel bir kredi kartı yapmışlar, Ömür boyu kart ücreti yok, fatura zorunluluğu bişey vs yok. (finansbankın da var böyle bir kartı). Bunun avantajı DOSYA MASRAFSIZ 0.83ten ev, 0.87den araba kredisi de veriyor.

Benim bile bitim kanlandı.

Şimdi satın alacak bir araba bulmam lazım :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiyede FORD ekim ayı binek satışlarında çökmüş tamamen çökmüş eylülde 4738 binek araç satan marka ekimde 2746ya düşerek %42 gibi inanılmaz bir düşüş yaşamış. SDiğer kaybedenler FIAT 4395ten 3258e inerek %26 ; ve hyundai 4134ten 3884e düşerek %6..

Tabi satışını artıranlar da var Röno 5651 olan satışını 6044 eçıkarmış (%7) VW 4394 olan satışını 4887ye çıkarmış(%11) ancak en çok kazanan 4142den 4794e %16 artış yakalayan OPel.

İyi fiyat sunarsan satışın artar. 4 günlük güncellemenin sebebi belli oldu..

Bayilerin elinde araç varmı acaba? Satış sayısını haliyle etkiler. Araç temini ve stoktaki aracın indirimli satılması mümkün oluyor. Siparişle liste fiyatından satamazlar tabii.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.