Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Michelin En Iyisiymiş Hadi Ordan

Serkan erden

Önerilen Mesajlar

Yahu 215 ile 205 arasında  en az 100 TL fiyat farkı var.

Ben F3 Sedan'ıma 215 yerine 205 taksam kim ne der?

Sayın Boneval, ne dersiniz?

Ne olur cepte kalsa 400 TL?

Haydi gençler bir fikir verin bakalım...

Kışlıkları dediğiniz gibi yaptım, 215 yerine 205 taktım aradaki fark cepte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

petrol ün ucuzlaması ile fiyatlar düşmüştü ama sanırım bu sıralar, bindirmişler..

biraz bekleneblirse beklenmeli lastik almak için, yaz sezonu yeni giriyor. şişirmişler fiyatları

normalde 205-55: 200 tl

205-60: 250 tl

215-55: 300 tl yi geçmemeli..bu fiyatlar petrol ucuzlamadan önce fiyatlardı..petrol %40-45 düştü, dolar, %15 arttı, hesap ortada aslında.

@A.Coşar,

http://www.lastik24.com/Urun/goodyear-21555-r16-93v-efficientgrip-performance-oto-lastik_98

310 tl

bizim buralarda kasis çok, kış lastiğini 205-55 aldım, pişman oldum..

makyajlılar hep 205 e döndü ama 215 daha iyi

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahu 215 ile 205 arasında  en az 100 TL fiyat farkı var.

Ben F3 Sedan'ıma 215 yerine 205 taksam kim ne der?

Sayın Boneval, ne dersiniz?

Ne olur cepte kalsa 400 TL?

205 araç için kullanılan lastik ebadlarından birisi.

Çokca yazıldı.

205/55-16, 215/55-16, 215/50-17. 235/40-18.

Bu sırada giderseniz tutunma ve fren performansı taban genişledikçe artar, suda kızaklama giderek daha tehlikeli olur, gürültü düzeyi yükselir ve yuvarlanma direnci, yani tüketime etkisi olumsuz olur.

Tabii 205 ile 215 arasındaki farklar önemsenmeyecek ve olasıdır ki fark edilmeyecek düzeyde olur, hele ki arabayı zorlamadan kullanıyorsanız. 

Hatta 205'te çevre kısalması nedeniyle dolaylı olarak aks aktarım oranı kısalacağından çekiş bile artar, ama hissedilir düzeyde olmaz :)

Yani ekonomi odaklı düşünüyor ve sakin kullanıyorsanız 205'i önerebilirim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem hocam yeterince güzel açıklamış eğer performanslı kullanmıyorsanız 205 lastik takmanızda hiç bir sakınca yok. Buna ilaveten tabanın daralması direksiyonun hafiflemesine büyük katkı yapar direksiyonu kuş gibi hissedersiniz.

Benim gibi biraz performans seviyorsanız özetle; yaz için geniş taban (yola daha fazla tutunma ve fren performansı) ve düşük yanak (daha iyi viraj kabiliyeti) , kış için dar taban (lastik tabanına binen yükü artırarak karda,buzda, ıslak zeminde daha iyi tutunma, frenleme ve daha az tekerlek gürültüsü) ve yüksek yanak (daha fazla konfor, kasis ve çukurlarda daha iyi performans) tercih edilir.

Kullandığım yazlık lastik 235-45-17 94Y   Kışlık : 215-50-17 91H

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

aracın lastik hava basıncına baktırdım. 32 olması gereken basınç 42 çıktı. sıkıntı ondanmış. sorunu hallettim. ama azda olsa ses alma var o kadarda olsun.

Gözün aydın, birinin dediydik demesi, lazım...

Bu o mesaj!

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

205-55-16 ebatları için güncel (2015) adac yazlık lastik testinde michelin primacy 3 birinci sırada gözüküyor. En son energy saver tecrübemden sonra lastiğin çabuk sertleşmesi nedeniyle bu marka yaz lastiği hiç düşünmüyordum ama testler öyle demiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

205-55-16 ebatları için güncel (2015) adac yazlık lastik testinde michelin primacy 3 birinci sırada gözüküyor. En son energy saver tecrübemden sonra lastiğin çabuk sertleşmesi nedeniyle bu marka yaz lastiği hiç düşünmüyordum ama testler öyle demiyor.

1. Her lastik zamanla sertleşit. Tıpkı insanın yaşlanması gibi.

2. Testlerde lastiği bir-iki sene kullanmıyorlar, yaşlanma bulguları sonucu etkilemez.

3. Premium markaların söz konusu modelleri bizim gibi fani kullanıcılar için iş görür, kılı kırk yarmaya gerek yok. Aralarındaki ufak farkları sıklıkla hissetmeyiz ua da görmezden gelebiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.