Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sıfır Focus (Araç teslim süresi)

Halil Ibrahim Dursun

Önerilen Mesajlar

gemi ile nereden ve kaç güne geliyor araç ?

Hangi araçtan bahsediyoruz?  ...fabrika'nın lokasyonuna bağlı olarak tarihler biraz oynuyor olsa da (daha önce de belirtildiği gibi) araçların tüketici ile buluşması imalat ayı +60 gün denebilir (kabaca) size en net bilgiyi aracınızı sipariş numarası ile sistemden takip edecek olan Bayi'niz verecektir.  

... diğer olası kaynaklar (mesela ben) sadece tahminlerde bulunabiliriz. (bkn.educated guess)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese selam ve saygılar.Arkadaşlar aranıza makyajlı focus stayl ile katılmış bulunmaktayım,daha önce birçok model araç sahibi oldum ilk kez ford ailesine katılıyorum bundan önceki aracım 2011 toyota corolla elegant dı servisinden ve sorunsuzluğundan memnundum ancak arabaya bir türlü ısınamadım sonuçta satıp focus aldm, aldımda bir türlü tesim edilmiyor.şubat 24 de sözleşme yapıp kaparo verdim araç siparişi yapıldı teslimat tarihi olarak mart 20 denildi,mart 20 oldu kimse aramadı, ben aradığımda aracınız gelmedi 24 ünde gelir denildi 24 oldu yine ne arayan ne soran,tekrar aradığımda bana ay sonuna yetişecek denildi bugün ayın 28i hala birşey yok sizce ne olur bu işin sonu. toplamda 32 gündür beklemekteyim.Müşteri hizmetlerini aradım size dönüş yapılacaktır dendi ama kimse aramadı seviste detaylı bilgi vermiyor.Benimle  aynı zamanda toyota ve wv sipariş eden arkadaşlarımın araçları geldi ben öksüz çocuk gibi bakıyorum.sizce pişman olurmuyuz forda geçtik diye şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trt bandrolü sorun oldu yurt genelinde, telaş yapmayın gelir araba. Ford'a özgü bir şey değil elalem kaç ay bekliyor.

Ayrıca başlığınızı bu başlık ile birleştirdim, siz satıcınızdan aracın statüsünü öğrenip şu an ne durumda olduğunu yukardaki yazılara göre çıkartabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakup bey kesin birşey söylemeyişleri insanı delirtiyor ha bugün hayarınla bu işler olmaz en son çok zorladım araçlarımız gemiden inmeyi bekliyor dendi bunu söylediklerinde ayın 23üydü 

Ayrıca bu trt bandrolü nedir önceden yokmuydu bukadar etkilermi araçları

Yankı Dirik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakup bey kesin birşey söylemeyişleri insanı delirtiyor ha bugün hayarınla bu işler olmaz en son çok zorladım araçlarımız gemiden inmeyi bekliyor dendi bunu söylediklerinde ayın 23üydü 

Yukardaki ilk mesajı kontrol eder misiniz ? (13. ileti)

Burası Türkiye :) Buarada bayiinizi aramaktan çekinmeyin.  Biz oturduğumuz yerden ahkam kesmeyelim :)  Bunun bir sitesi vs olsa keşke ama yok işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahh bu bandrol sende geldin bizi buldun en gec sali fatura kesilecek ti gittim sordum cumaya kadar faturası kesilir p.tesi sali alırsın dediler. Cuma oldu aradim hala gümrük te bekliyor dediler sali da hayal oldu anlaşılan. 1 hafta daha sürecek bu isler.

Bu trt bandrol islemi hafta sonu da oluyor mu yoksa mesai saatleri ne göre mi islemler yapılıyor.

Siz araci hangi bayiden veta ilden alacaksınız. Bende sizinle ayni durumdayım. Insani arabadan Soğutuyor bekleme işi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Okuduklarıma bakarak ben bayi olsam kaparomu alır, aracınızı Haziran'da gelecek ederim. Sonra da Nisan'da arayıp "geldi buyurun alın" derim.

Yahu bu ne sabırsızlık, insan evladı da 9 ay 10 günde geliyor. 

Önünde sonunda gelir.

Soğuma konusunda bahane aramayın, daha gelmeden soğursanız (bu da ne demekse) kullanmaya başlayınca halinizi düşünemiyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında, teslim tarihi verilmesi ve o tarih geldiğinde aracın Akıbeti hakkında bilgilendirme yapılmaması, olayın sıkıntılı durumu, 2010 da Akçay'da benzerini yaşamış ve fiesta için Verdiğimiz kaporayı geri alıp başka marka araç almıştık...ama sonra zaman içerisinde Ankara dan farklı tarihler ve bayilerden de ford dan üç focus aldım, hiç bir sıkıntı yaşamadım. Zaman zaman bu tip talihsizliklerle karşılaşılıyor gibi....

Bekir B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında benim canımi sıkan surekli tarih dehisikligi ben sipariş verdigimde 14 gun sonra yani 18 mart ta en gec 20 mart ta teslim ederiz dediler. Fakat ondan sonra 2 gun sonra . Haftaya. Sali günün e - cuma günü ve tekrar haftaya diye ertelendi. Başlangıçta verdikleri tarih kisa oldugu icin kendi aracimi sattım ve parasinin Tamam'ı ni 33.000 tl lik kismini odedim 1 hafta sonra ise borc olarak aldığım Euro yu bozdurup teslim ettim Yani suan aracin tamamini odedim.

Ben 1.000 tl daha uygun olduğu icin beyaz olsun 2 hafta bekleyelim diye düşünürken. Euro yu onlar fatura kesecek diye bozdurup erken den vermem suan beni 500 tl zarar ettir di. Yani bu kadar gec olacağını söyleselerdi aytozu gri yi alirdim. Benim is yerim otobus ve dolmus guzergahina ters olduğu icin yürüyerek gitmem gerekiyor. Bu yuzden canim sıkılıyor ve surekli ertelenen teslim tarihi sinir bozucu. Hevesle bekleyis artik yerini kuzginliga birakiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Okuduklarıma bakarak ben bayi olsam kaparomu alır, aracınızı Haziran'da gelecek ederim. Sonra da Nisan'da arayıp "geldi buyurun alın" derim.

Yahu bu ne sabırsızlık, insan evladı da 9 ay 10 günde geliyor.

Önünde sonunda gelir.

Soğuma konusunda bahane aramayın, daha gelmeden soğursanız (bu da ne demekse) kullanmaya başlayınca halinizi düşünemiyorum.

Cem abinin fikri güzel. Benim onerim hani kargo şirketleri yapıyor. Kargonuz A noktasında B noktasında. Teslime çıktı vs. Hatta cebe mesaj atıyorlar. Koskoca sistem var nerede görülebiliyor. Siparişi verenin cep telefonuna mesaj gelsin. Bayide rahat etsin. [emoji4]

Bu öneriyi nereye yazcaz belki ödül verirler.[emoji72]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TRT Bandrolü olayı şu, normalde firmalar araçlarını gümrük'ten geçirip ardından toplu olarak bandrol alıyor ve bu bandrolleri fatura ile birlikte teslim ediyordu.  Tam olarak amaçlanan şeyi henüz kavrayamamış olsak da bir yönerge değişikliği yapılmış. Firma önce TRT'ye gidip -ithal- araç için bandrol alıyor (her araç için ayrı ayrı işlem yapılıyor, yani artık "bana 500 bandrol ver!" olayı yok) sonra bu bandrol'ü Gümrük'e ibraz ediyor. (ya da edemiyor) 

...amaçlanan ne? Bürokrasi silahı ile gümrük'ten mal akışını durdurmak mı? Bilmiyorum :(    ...hedeflenen şey bu ise başarılı oldukları kesin.  kuZu'larım gümrük'te yatıyor ve bizim en fazla yapabildiğimiz tel örgüye burnumuzu dayayıp bayramda mapustaki babasına açık görüş yapmak için bekleyen çocuk gibi sızlanmak. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.