Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sıfır Focus (Araç teslim süresi)

Halil Ibrahim Dursun

Önerilen Mesajlar

gemi yeni geldi, bayilere sevkiyata sanırım yarın start verirler. 

... kabaca hesap yapalım. 

Ben aracın lastiği plaza'da yere basmadan ve PDI onay vermeden muamele yapılmaması taraftarıyım ... çoğu bayi'de böyledir. Nakliye hasarı olur, araç'ı indirirken bir tarafı çizilir ... kuZu'nun sağlamlığından emin olmak lazım, öyle değil mi?

...hesaba devam edelim.

Bayi diyelim ki benim gibi düşünüyor (..ki genelde öyledir) bu durumda nakliyeyi bekler. Çarşamba nakliye O.K'i alındı diyelim, bu durumda Perşembe sabah araç bayi'de olur (İstanbul için...) ama gemi'den çok araç indi ... bu sevkiyatı bir - iki gün geciktirebilir.

...güvenlik payı koyalım ve sevkiyat Cuma diyelim ... ama Cuma 1 Mayıs, yani Asbis üzerinden tescil kapalı olacak ... yani sevkiyat Cuma'da olsa, Cumartesi de olsa iş Pazartesi gününe kalır.

Bu durumda tescil - teslimat için 5 Mayıs Salı diyebiliriz. Tabi bu yaklaşık bir hesaptır ... beklenmeyen şeyler nedeni ile bu programda sarkma yaşanabilir. (Örnek : Geçen ay yaşanan TRT bandrolü krizi) 

...her durumda yüzdünüz yüzdünüz, kuyruğuna geldiniz. Bir kaç gün sonra kuZu'nuza kavuşacaksınız. İyi günlerde, sağlık ve sıhhat içinde keyfini sürün efendim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Aracımın Şuanda Gümrükte Olduğunu ve sisteme giriş yapıldı mı hangi durumda olduğunu sorusunu sorduğumda sisteme giriş yapılmadı aranıp aracın gümrükte olduğunu söylediklerini bildirdiler firmadan gümrük işleri ne kadar sürer ve aracıma ne zaman kavuşabilirim sıkıldım acıkcası gönderilen bir ekran resmi var bayi sipariş numarası felan yazıyor biz kontrol edebiliyor myuz acaba o numaradan durumu ?

Baran bey arac geldl mi?

Baran bey arac geldl mi?

Baran bey arac geldl mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Ben de bir araç aldım, daha doğrusu kaporamı verdim. Anlaştığımız gün (1 Ağustos)  bana aracın gemide olduğunu teslimat süresinin 15 ağustos olduğunu fakat daha önce geleceğini tahmin ettiklerini, ki genelde öyle olduğunu söylemişlerdi.  Aradım 2 gün rotar yapmış 17 ağustos , sonra tekrar aradım 19 ağustos bizim gemi ne hikmetse hep rotar yapıyormuş ve ben arayınca bunu öğreniyorum . Hatta 1 ağustosta gemiyle geliyor yoldaymış denilen araç son söylenilene göre 2 ağustosta yola çıkmış. Gemi şimdi nerdeymiş diyorum,  biz bilmiyoruz diyorlar.  Durum normalmidir ?  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aldığımda da gemideydi 1 ay sürdü. Sanırım gemi yola çıkınca direk Türkiye ye gelmiyor. Farklı noktalara teslimat yapıyor. Aksilikler çıkabilir. Üzülmek sinirlenmek yok heyacanlanmak serbest [emoji10][emoji10][emoji10]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca merak ettiğim 2 şey var ;

1.  Bu teslimat süresi denilen araçın limana gelişi mi ? Bize teslim edilmesi mi?

2.  Gölcük limanına araç hangi sıklıkta geliyor (ayda yada hafta kaç kez) ? Bana en son teslimat süresi gecikti dediklerinde limanda bir gemi vardı (marinetrafficten bakmıştım)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aldığımda da gemideydi 1 ay sürdü. Sanırım gemi yola çıkınca direk Türkiye ye gelmiyor. Farklı noktalara teslimat yapıyor. Aksilikler çıkabilir. Üzülmek sinirlenmek yok heyacanlanmak serbest emoji10.pngemoji10.pngemoji10.png

Teşekkür ederim Doğan Bey . Umarım bir ay sürmez bu planlarımı oldukça aksatacak çünkü .

En azından baştan çıkabilecek aksilikler konusunda bilgilendirme yapabilirlerdi. Hatta ben aramadan gecikmeyi onlar haber verebilirdi. Umut verip sonra bozmak kötü oluyor.  Halen geminin nerede olduğunu bile bilmemeleri ya da söylememeleri can sıkıcı bir durum. 

O gemidemiydi sizin aracınız. Kaan abimiz bu konuda tüm ayrıntısını yazmıştı sürecin. İsterseniz bi kontrol edin. Merak ettiklerinizi yazıda bulabilirsiniz.

Zannetmiyorum bayi bana daha gelmediğini söylemişti çünkü. O gemide olsa zaten sıkıntı yapmayacağım ama bir sonraki gemi ne zaman gelir meçhul.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın nerede olduğunu sormayın, durum numarasını rica edin. Öyle bir şey yok derlerse; üstünü bağlar mısınız deyin :D 

O numara sayesinde biz tahmin ederiz normal seyrini.

Yarın arayıp durum numarasını sorayım  o zaman. Hatta gidip kendi ekranından görmek lazım ama zamanım yok.  Ona göre tavır alayım  ben de. 

Yalnız durum hep böyleyse, bu mantık ve satış sistemiyle bazı bayilerin çok müşteri kaybedeceği kesin.  Ancak stoğu olan bayiler satış yapar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.