Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus3 Almak.

Osman Kemal

Önerilen Mesajlar

Şu an 308 kullanıcısıyım,sıkıntım sorunum yok dizel ama focus titanyum tdci almak için kendimi yeterince kurmuş durumdayım.kaporta kalitesi beni focusa yaklaştıran bir neden...

Arabamın üzerine 15 civarı eklemem gerekecek gibi.

Sizce 1-neden focus almalıyım.

2- focusta memnun kalmayacağım ne veya neler olabilir.

3- objektif olarak bakarsak nelerine gıcık oluyorsunuz.

4- nelere dikkat edeyim maksimum 2.elde kaç lirayı geçmeyeyim.2012-2013 40.000i devirmemiş.

5- sizce mantıklı mı yapacağım bu hemen hemen emsal motorlu iki araba arasında geçiş yapmam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Işe doğru başlığı bulmakla başlayabilirdiniz :) Neyse mod arkadaşlar taşırlar alıştılar artık.

Kaportaya vurup kalite anlamak eskilerde kalmalıydı, bu kriteriniz olmasın.

Onun dışında tek eksiniz belki biraz fazla yakıt tüketimi olur o kadar.

Düz titanium mu yoksa smart ve/veya tekno paketli mi araç aradığınıza göre değişir fiyat ama 65 altı uygundur bence..

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence..

1. focus yol tutuş kalitesi için güvenlik için alınabilecek bir araba.

2.uzun boylu olduğum için arkama kimse rahat oturamıyor. bebek puseti bile sığmıyor.

3.gıcık olduğum birşey aklıma gelmedi.

4.59 max 60 düüz titanyum için

5.308 ten sonra kesinlikle mantıklı bir düşünce. iki aracı kullanmış biri olarak.

onur karadağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

.Alt takım arıza konusunda focus ,pejodan iyidir.Focusun ikinci eli pejodan iyidir.Yol tutuşu focusun daha iyidir.Benim dayımım 308 i vardı pejo alma dememe rağmen aldı başına gelmeyen kalmadı .Arkadaşlarımında vardı hepsi dayımda dahil arabalarını sattılar .Kaborta konusuna gelinde ben yeni focus 3 ün kabortasını hiç beğenmedim ,eski arabam focus 2.5 tu onun kabortası çok sağlamdı .Babamda da focus 1 var kabortası hala çok güzel.Bu yeni arabaları biraz ince yapıyorlar heralde bütün arabalar için geçerli.Bagaj kapağını kapatırken bile içine geçecek diye korkuyorum arabamın.

Şükrü Ersin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Saç kalınlığı sağlamlık ölçütü değildir  ford peugeot dan daha sağlam olmasına rağmen bazı çarpışma testlerini izledikten sonra bende hayal kırıklığı yaratmış bir markadır.Cüssesine göre bagaj hacmi ve diz mesafesi yeterli değildir,yeni makyajlı kasayı bilemem ama direksiyon kutusu sesli çalışır,motor olarak her ikiside psa grubunun yaptığı motoru ortak kullanıyorlar aktarma ortak mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şükrü Bey o kadar abartmayın :) bagaj kapağı çaksan da içe göçmez ayrıca eski konuları araştırabilirsin doğana çarpmıştım ışıklarda benim arabama hiç bir şey olmamıştı ve doğanın bagajı 15 cm içeri göçmüştü sanayideki arkadaşlarım özellikle kaportacılar kaportaya kusur bulmuyorlar aksine çok iyi diyorlar ve sanayi esnafının giderek daha fazla bu arabayı tercih etmesi güvendiklerinden ötürüdür diye düşünüyorum. Soruya gelelim;

1. Ben üstün yol tutuş ve dinamik sürüş özellikleri için aldım bir daha alırım.

2. Memnun kalmadığım bir tarafı yok benim için %95 tek başıma kullanıyorum sıkıntım yok çok mutluyuz beraber.

3. Her geçen gün daha çok seviyorum :)

5. İkinci el avantajı, 308'e göre daha sorunsuz oluşu (308 deneyimim yok genel görüş bu)  subjektif olarak da tasarımı göz önüne alındığında bence değiştirilmeli.

Hayırlısı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şükrü Bey o kadar abartmayın :) bagaj kapağı çaksan da içe göçmez ayrıca eski konuları araştırabilirsin doğana çarpmıştım ışıklarda benim arabama hiç bir şey olmamıştı ve doğanın bagajı 15 cm içeri göçmüştü sanayideki arkadaşlarım özellikle kaportacılar kaportaya kusur bulmuyorlar aksine çok iyi diyorlar ve sanayi esnafının giderek daha fazla bu arabayı tercih etmesi güvendiklerinden ötürüdür diye düşünüyorum. Soruya gelelim;

1. Ben üstün yol tutuş ve dinamik sürüş özellikleri için aldım bir daha alırım.

2. Memnun kalmadığım bir tarafı yok benim için %95 tek başıma kullanıyorum sıkıntım yok çok mutluyuz beraber.

3. Her geçen gün daha çok seviyorum :)

5. İkinci el avantajı, 308'e göre daha sorunsuz oluşu (308 deneyimim yok genel görüş bu)  subjektif olarak da tasarımı göz önüne alındığında bence değiştirilmeli.

Hayırlısı olsun.

Abartmayın ne demek ya ben  makyajlı focusu daha aldığım ilk gün bagajı nın en sert noktasına ufak bir darbe geldi .tam köşesine hemen içeri geçti .demekki öbür yerlerine darbe gelse ne olur.hem ben eski focuslara göre sacı sağlam değil diyorum.Çarpışma testlerinde bunlar onlara göre daha iyi olabilir çoğu arabadan da üstün olabilir ona birşey diyemem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abartmayın ne demek ya ben makyajlı focusu daha aldığım ilk gün bagajı nın en sert noktasına ufak bir darbe geldi .tam köşesine hemen içeri geçti .demekki öbür yerlerine darbe gelse ne olur.hem ben eski focuslara göre sacı sağlam değil diyorum.Çarpışma testlerinde bunlar onlara göre daha iyi olabilir çoğu arabadan da üstün olabilir ona birşey diyemem.

Arkadan bize çarpan aracın hali;

b26dae2fb304e5b63d22bfb114eb74e3.jpg

Bizdeki hasar;

59ce3312722751d84d932cdde2160255.jpg

Valla ya sizin aracın aldığı darbe pek ufak değil yada araçtan memnun değilsiniz her şeyi kötüye yoruyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadan bize çarpan aracın hali;

b26dae2fb304e5b63d22bfb114eb74e3.jpg

Bizdeki hasar;

59ce3312722751d84d932cdde2160255.jpg

Valla ya sizin aracın aldığı darbe pek ufak değil yada araçtan memnun değilsiniz her şeyi kötüye yoruyorsunuz.

Arabanızın tamponuna çarpmış birazda saçın düz üst tarafına bunda bir şey yokki bu fotoğraf kıyaslama olamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kardeş genelde vuran dağıtır. Arka tampona paralel, çok sağlam bir destek ünitesi var. Dengeli olduktan sonra sert bir darbe de alsa arkaya ciddi bir hasar vereceğini düşünmüyorum. Önceki Focus'uma Şahin vurmuştu. Araç boştayken kırmızı ışığa doğru aheste aheste gidiyordum. O kadar sert bir darbe aldık ki aracımız adeta ileri fırladı. Çarpışmanın şiddetiyle koltuk esnedi ve bizi ileri fırlattı. Emniyet kemeri emniyetimizi sağladı. :)  Aracımda ciddi bir hasar oluşmadı. Yukarıdaki Şahin' in bizim kaza yanında pek hasarı yok diyebilirim:) Şasi eğilmişti yanlış hatırlamıyorsam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tek beğenmedigim yanı iç ve bagaj hacmi..Sınıf ortalamasının birazcık altında daha iyi olabilirdi..Onun dışında sürüş zevki ve yol tutuşu kabiliyeti çok güzel.En beğendiğim yanı bu.Çok keyifli bir araç...Kaportasi ise gayet sağlam ben olumsuz birşey görmedim özellikle kapılar önceki focuslardan bayağı bir ağır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabanızın tamponuna çarpmış birazda saçın düz üst tarafına bunda bir şey yokki bu fotoğraf kıyaslama olamaz.

Mesajınızda "demek ki diğer yerlerine gelse ne olurdu kim bilir" gibi bir ifade geçiyor, ona itafen attım. Kaportadaki en dayanıksız parçalar belkide tamponlar, buna rağmen iyi iş çıkardıysalar çokta kötü değiller F3 ler onu göstermek istedim. sizin küçük dediğiniz çarpmanın çokta belki küçük olmadığını,daha büyük bir kuvvete maruz kalıp yamulmuş olabileceğini söylüyorum aracınızdaki bagaj kapağının...

Kardeş genelde vuran dağıtır. Arka tampona paralel, çok sağlam bir destek ünitesi var. Dengeli olduktan sonra sert bir darbe de alsa arkaya ciddi bir hasar vereceğini düşünmüyorum. Önceki Focus'uma Şahin vurmuştu. Araç boştayken kırmızı ışığa doğru aheste aheste gidiyordum. O kadar sert bir darbe aldık ki aracımız adeta ileri fırladı. Çarpışmanın şiddetiyle koltuk esnedi ve bizi ileri fırlattı. Emniyet kemeri emniyetimizi sağladı. :) Aracımda ciddi bir hasar oluşmadı. Yukarıdaki Şahin' in bizim kaza yanında pek hasarı yok diyebilirim:) Şasi eğilmişti yanlış hatırlamıyorsam.

Arkadan çarpanın daha fazla hasar aldığını bilmeyen yoktur sanıyorum, benim göstermek istediğim en zayıf halkalardan biri olan tamponun bile böyle bir darbeye gösterdiği direnci vurgulamak ve Şükrü beyin "bagaj kapağını elimle bile göçerticem neredeyse, ufak darbeyle göçtü en sert yer diğer yerler kim bilir ne olur" gibi söylemlerine cevap vermekti.. Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi araba iyi...

Ama param olsaydı S60 ya da Passat alırdım.

Sıkıntım 1: Boyası hemen çiziliyor. Sanki rüzgarda bile çizilecek gibi nazik.

Sıkıntım 2: Servislere bir türlü kabul ettiremediğim akslardan gelen gıcırtı sesleri.

Al sen bence , pişman olmazsın. Hem de ikinci el piyasası Fransız arabacıklarına 10 basar:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.