Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II Hız Sabitleme Montajı

Mete Yılmaz

Önerilen Mesajlar

gem müdülünden çekilen kabloda ön taraftaki pinlerde soldan 2.pine direksiyondan gelen +12 Volt bağlanmalı arka taraftaki pinlere ise sağdan 7 pine - ucu bağlanmalı.Şekilde ok yönünde gösterildiği gibi kaba bir tabirle değil.Zaten okun ucu nerde tam belli değil.Gem modülü yüklenmesinde hız seçimini manuel yapıyoruz.Fakat pcm yüklemesinde hız otomatik seçiliyor.Detaylar var.Mesela hiç kimse pcm veya başka bir yüklemeden bahsetmemiş.Hatta ve hatta bu işi yapmak isteyenlere başta kontrol olmak tüm adımları teker teker anlatalım.

süper anlatım olmuş. ellerine sağlık cengiz hocam.

bu değerli bilgileri word'e kopyaladım  :)

:claps:  hayırlı olsun  :sofeer:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Cengiz Bey eline sağlık. 2008 öncesine takıp çalıştırabilen tek seni biliyorum hayırlı olsun. Ben 2008 sonrası kasaya takıyorum. Gem'e kablo çekme ihtiyacım olmadı şimdiye kadar. Sizden gem aktif etmeyi öğrenmem çok faydalı olacak.Zira aldığım paranın 3 te 1 ini sevse veriyorum :S

Ali Cehri tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cengiz Bey eline sağlık. 2008 öncesine takıp çalıştırabilen tek seni biliyorum hayırlı olsun. Ben 2008 sonrası kasaya takıyorum. Gem'e kablo çekme ihtiyacım olmadı şimdiye kadar. Sizden gem aktif etmeyi öğrenmem çok faydalı olacak.Zira aldığım paranın 3 te 1 ini sevse veriyorum :S

Ali bey ,sağolun...Yardımcı olurum seve seve...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mrb cengiz hocam, iş güç derken sonunda dün bende cc tuş kiti siparişi verdim, gelince anlatımlarınıza göre kendim takacam inşallah, sormak istediğim elm327 cihazın kablolu modeli var linkte göründüğü gibi http://urun.gittigid...lm327-164997326
bu cihaz işimi görür mü?
ayrıca bazı resimleri yükleyemedim demiştiniz cengiz hocam anlatımlarında (elmconfig program görüntüleri olması lazım), onları ekleyebilir misin?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aklıma gelmişken tuşları direksiyona takarken bi zorluğu var mı, kesme biçme işlemi var mı cengiz hocam, resimlerde gördüğüme göre sol tuşu takmadan önce direksiyonda takılacak yeri kesme işlemi olmuş biraz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aklıma gelmişken tuşları direksiyona takarken bi zorluğu var mı, kesme biçme işlemi var mı cengiz hocam, resimlerde gördüğüme göre sol tuşu takmadan önce direksiyonda takılacak yeri kesme işlemi olmuş biraz.

Kesme işlemi yapıyoruz.Her iki tarafta da işlem yapılması gerekli.Fakat maket bıçağı işinizi görür.Üst kısımlar da özenti gereksiz,ama alt tarafta biraz hassaslık gerekli...Kestikten sonra düğmelere ikişer adet vida atılıyor.Kutu içeriğinde vidası var zaten...Arkadaşın aracında montaj toplamda 1 saatimi aldı.Yani işlem basit...

E-mailinizi verirseniz resimleri (elmconfig program görüntüleri) yarın atabilirim...Fakat bilgisayarınız windows 8 işletim sistemine sahipse usb tanımıyor.İşlemi win 7 ile yapmalısınız.

Cengiz Kasap tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

E-mailinizi verirseniz resimleri (elmconfig program görüntüleri) yarın atabilirim...Fakat bilgisayarınız windows 8 işletim sistemine sahipse usb tanımıyor.İşlemi win 7 ile yapmalısınız.

o sizdeki elm ile ilgili bir durum olabilir. genelde win7 driverları win8dede çalışır gerçi. Win 8le devam etmek istiyosanız farklı driver deneyin. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok Ozan bey prolific usb sıkıntı çıkartıyor.Uyumluluk modu ile de denedim.Zira bilgisayar sizin gibi mühendis düzeyinde olmasa daileri düzeyde sayılır.Win 7 sorun çıkarmadı.Elmconfig 0.2.16 kullandım.

Cengiz Kasap tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.