Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Kuga 1.5 Awd Vs Nissan Qashqai 1.2 Skypack 2Wd

Tolga Başaran

Önerilen Mesajlar

1.5 için benden onay çıktı, az çok kefil olurum  

Son konuşmalardan sonra qashqai aldım 500 küsür km yol yaptım ... Aldığım araç 1.2 manuel , skypack + navi + akıllı anahtar start stop , stop start 'lı ...

İzlenimlere gelecek olursak = 200 tl'lik benzin ile 500 km gibi bir yol yaptım ... Yeni araç için çok çok iyi geldi ... 1.2 motor başarılı bir çekiş sağlıyor  tabi bunda aracın 1300 kg olması avantaj , yola tutunma olarak conti lastikleri ve suv yada crossover diyelim , sert süspansiyonları sayesinde konfordan ödün vermiş oluyoruz ama yola tutunma ve viraj performansı hatchback kullanıyormuş gibi bir hissiyatı var , yani güven veriyor ... Nissan'nın başarılı bulduğum yanı, göreceli büyük bir suv yada crossover mu dersiniz ne derseniz deyin :) , kücük cc motor ve hafif olması , yüksek oturuş ve hatchback dinamikliğini iyi harmanlamış ... bu klasmanda hemen hemen hepsi ile test sürüşüm oldu genelde hantal ve bayık geldi hepsi ... kia , hyundai , kuga'da ise gaza bastığınızda devamlı devir ve motor sesi geliyordu (1.6 motorunu denemişim bu arada ) ...

Gelelim beğenmediğim yönlerine , ses sistemi rezalet , yalıtım genelde iyi fakat çamurlu ve kumlu bir yola geldiğinizde bütün ses içeride , çamurluk içlerinde halı benzeri bişeyler koymuşlar yalıtım için fakat hiçbir etkisi yok ... far aydınlatması çok yetersiz ( mercekli halojen far var ama tırt ) ...

Bir de öyle geniş geniş bir bagajı yok , bol bölmeli ayraçlı bir bagaj yapmışlar o yüzden çok derin değil ama o bölmeli yerleri iptal edersem çeyrek oranda büyüyebilir ...

Detaylara gelecek olursak , akıllı anahtar sistemi çok yararlı bir şeymiş . Anahtarı nereye koyduğumu bile unutuyorum , eller dolu iken kapı açma kapama , kilitleme işi hayatı çok kolaylaştırıyor , araç alırken obsyon da olsa mutlaka alın derim ...

Panaromik cam tavan çok ferah bir ortam sağlıyor ... Bol pencereli bir evdeymişsiniz gibi hayal edebilirsiniz ...

Koltukları gerçekten çok rahat , zaten bununla övünüyorlar ... 

Araç içindeki eşya bölmeleri çok iyi düşünülmüş , hiçbir şey ortada gezmiyor ...

Son olarak , daha söylemek için çok erken ama , genel olarak memnunum ... İlerki dönemlerde başka sıkıntı yaratmazsa , ses sisteminde biraz değişiklik ve halojen ampülde bir değişiklikle uzun yıllar kullanabileceğimiz bir araç ... 

Daha iyileri sizlerin olsun ...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pist'e çıkıyormuyuz

Şu döneme kadar bir çok araba kullandım ... Bunların içlerinden unutamadığım bir iki araç olmuştur ... Bunlardan biriside  focus 1.6 eb oldu ... En büyük anısıda beraber çıktığımız istanbul park oldu , videosu bende saklı :) ... Seyreder seyreder o günü yaşarım :) . Biz bununla piste değilde , bir ovaya çıkar mangal yaparız en fazla  :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ecoboost focus gibi dinamik arabadan neden minibüse geçiyorsunuz ki.

ben focus'u 2011 'de 48.000 tl 'ye almıştım ,  aracım 50 000 km oldu , 42.500 tlye alıcı buldum sattım ... benim için karlı bir alışveriş oldu ...  şimdiki aldığım aracı'da uzun araştırmalarım sonucu uygun fiyata ve donanımlı bir araç alabildim ... Dinamiklik konusuna gelecek olursak , manisa nasılfdır bilmiyorum fakat istanbul trafiğinde dinamik kullanıma mümkün pek yol kalmadı ... Zaten yorumlarımı okuduysanız , aracın hantal olmadığını ve dinamik olduğunu yazdım ... bir tets sürüşü yapmanızı öneririm ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus'a sığamıyorum , malum bagaj yok ; iyi bir müşteri buldum ; 3 seneyi aşkın süredir biniyorum 46 000 oldu , iyi müşteri buldum satayım dedim ... 

Pardon Arac aldıdğınız  görmedim..Ama Cmax alın diye yazcaktım  daha erken görseydim konunuzu..

Levent Okutan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben focus'u 2011 'de 48.000 tl 'ye almıştım ,  aracım 50 000 km oldu , 42.500 tlye alıcı buldum sattım ... benim için karlı bir alışveriş oldu ...  şimdiki aldığım aracı'da uzun araştırmalarım sonucu uygun fiyata ve donanımlı bir araç alabildim ... Dinamiklik konusuna gelecek olursak , manisa nasılfdır bilmiyorum fakat istanbul trafiğinde dinamik kullanıma mümkün pek yol kalmadı ... Zaten yorumlarımı okuduysanız , aracın hantal olmadığını ve dinamik olduğunu yazdım ... bir tets sürüşü yapmanızı öneririm ...

Hayırlı olsun, kaça aldınız özel değilse.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.