Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sprintbooster Taktırdım...

Tugay Kuruöz

Önerilen Mesajlar

ben bu arabayı aldığımdan beri sürüş karakterini sevmiyorum tanımlayamasamda anlatamasamda beni sinir eden bişey var, psikolojik bile olabilir ama bu cihaz bu sorunu çözer gibi gelsede dediğim gibi o kadar para vermem.

Gel kendine işkence etme :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sordun soruşturdunda sen ne yaptın birader? Merakla bekliyoruz bak.

Yanlız insanlar bu ara çok sevdi beygir çiftliği işletme işine :)

Ali baba bir Çiftliğine Dönüyor bu iş [emoji2][emoji2]

Yani nakitte indirim yapılır demiş sabri :D

Hayırlı olsun, zevkli birşey beygir çiftliği işletmek canım :D hele ki Sprint booster'da varsa tadından yenmiyor beygirler.

teşekkürler, sprintbooster açıkken, superchips ben geldim diyor bir selam veriyor hemen :) kendini daha iyi gösteriyor, mümkünse beraber kullanılmalı, ilk önce superchips uygulatsaydım onun yaptığı değişimi daha iyi yorumlayabilirdim ancak önce pedal yapınca, sprintboster açıkken chip'in farkını daha iyi anlayabiliyorum kapalıyken çok yorumlayamadım. Sanırım önce pedalın sağladığı değişime alıştığımdan oluyor ...  sizde durum nedir ?

selamlar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok hayır superchips. 19 hp 44 tork vermiyor superchips. 29 hp 48 tork veriyor. Siz "bhp" ile "hp" arasındaki farktan yanıldınız. İngiltere sitesinde 21 bhp yaziyor çünkü 19da değil

937577a138058501ea10648a3463f659.jpg

Senin kafan karışmış Sabri.

Senin araban 115ps yani 113bhp 

Breake Horse Power != Horsepower eyvallah fakat arasında çok küçük bir fark var ;)

Ahada ingiliz abilerin sitesi

http://www.superchips.co.uk/search?make=9&fueltype=2&model=2&variant=2809

134bhp 314nm çıkıyor totalde.

1. Brake Horse Power (bhp)

This is the power output of any engine measured at the engine's flywheel. (A flywheel is a disc with teeth on it. It's connected to the rear of the engine and its purpose is for the smooth transfer of power to the transmission from the engine.)

2. Horse Power

Unlike bhp, whp is the power output measured at the wheels. This is the information a dyno run provides and usually reads around *15 per cent less than the power measured at the engine (bhp) - this is because power is lost in the driveline (including clutch and transmission).

Kısacası BHP motorun ürettiği güç, HP ise tekerlerden ölçebildiğin güç.

Yani HP<BHP kısacası senin hesabında kitabında yanlış var.

Not: Nakitte 1250TL ye kadar indirebilirsin fiyatı. Belki dahada aşağı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sizde durum nedir ?

Ben farkı anlamak için 3-4 gün Sprintbooster kapalı iken kullandım, evet araçta çok belirgin bir güç artışı kendini hissettiriyor ancak; gaz tepkisi yine eskiden olduğu gibi 1-2 saniye gecikmeli yani, bu aracı 1000 HP'de yapsanız bu gecikme yine olacak demektir. Ozan'ın bahsettiği, anlatamadığı, tanımlayamadığı, sinir edici olan şey bu. İşin aslı Sprintbooster denen alet yazılımdan önemli, en azından benim için durum öyleydi, aracım 140 HP, 320 Nm. tork ile yeterince güçlü, Sprintbooster ile bu gücü daha gaza dokunur dokunmaz hissetmeye başladım, önceden aracımı bu kadar güçlü hissetmiyordum, dip gaz yapsam dahi belli bir süre araç yerinden kıpırdamıyordu, Sprintbooster bu durumu çözdü, dolayısı ile yazılım benim için olmazsa da olurdu. Yalnız bu durum zaten güçlü olan araçlar için geçerli, altınızda ki  araç ne kadar güçlü ise Sprintbooster o kadar kendini belli ediyor, 80-90 HP gücündeki bir araç kullanıcı benimle aynı fikirleri paylaşmayacaktır. Gelelim işin maliyetine Sprintbooster'ın parasını sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum, bundan sonraki (İnşaallah yeni Mondeo 2.0 olur :D) aracıma da aktarabileceğim için parasal boyutu beni üzmüyor, biliyorum ki bundan sonra Sprintbooster olmadan araba kullanmam. Yazılım kısmı ise verdiğim paraya değdi mi ? evet ancak dedim ya olmazsa da olurdu, beygirleri sevdiğim için zararı yok fakat olurda yeni Mondeo 2.0 180 HP alırsam tekrar yaptırır mıyım ? emin değilim Sprintbooster yeter gibi geliyor.   

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkürler, sprintbooster açıkken, superchips ben geldim diyor bir selam veriyor hemen :) kendini daha iyi gösteriyor, mümkünse beraber kullanılmalı, ilk önce superchips uygulatsaydım onun yaptığı değişimi daha iyi yorumlayabilirdim ancak önce pedal yapınca, sprintboster açıkken chip'in farkını daha iyi anlayabiliyorum kapalıyken çok yorumlayamadım. Sanırım önce pedalın sağladığı değişime alıştığımdan oluyor ...  sizde durum nedir ?

selamlar...

Şimdi mantık olarak sprintbooster (sayılar atmaca) 3 sn de arabanız eskiden 3bin devir görürken 5bin devir görür hale geliyor. Kısacası 3 snde arabanız daha çabuk hızlanıyor, bu hızlanma duygusu ise "oh ne güzel" duygusu yaratıyor. Aynı güce daha kısa sürede ulaşıyorsunuz.

Yazılımla ise 1800 devirden başlayarak 7bin devirlere kadar arabanızın daha önce bu devirlerde verdiğinden daha çok güç veriyor.

Şimdi ikiside ayrı ayrı güzel, fakat ikisinide bir arada kullanırken sonuç şu oluyor, daha fazla güce daha kısa sürede ulaşıyorsunuz.

O yüzden evet iksinin beraber kullanımı çok bir şukela.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.