Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Park Kaldırım Taşından Çıkarken Gelen Ses

Serkan Gülhan

Soru

başlıkta da belirttiğim gibi hafif bir yükselti olan bir yerde kalkış yaparken arabamdan ses geldi. sürtme sesi gibi ama bunu hep yapmıyor. Sürekli değil aralıklarla 2 yada 3 sefer oldu. Ayrıca debriyaj da da çok az ve zor hissedilecek kadar bir titreşim mevcuttu. Acaba sebep nedir ?

Balata bu kadar az tümseklerde bile zorlanır mı ? Bundan önceki araçlarım da hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım.

Başka fikri olan var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Kimsenin fikri yok sanırım. veya acemi kullanıcı debriyajı zorlamış diye düşünebilirsiniz. Ama bundan önceki arabama 13 sene bindim ve debriyaj balatası değiştirmedim bile. Aslında bugüne kadar hiç bir araçta debriyaj takımı değiştirme gereği duymadım.

O yüzden bu gelen sesi ve pedaldaki titreşimi yadırgadım. 

Hiç başına gelen olmadı mı gerçekten :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benimde 2010 focus dizel var her zorlandığında debriyaj balatasından uğultu geliyor, focuslarda olabilecek normal bir durummuş 3 ayrı yetkili servise götürdüm bu normal focusta olur dediler. 100bin km yi devirmeden değiştirmeyin dedi. şuan 53bin km de aracım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Debriyaj balataları eskisi gibi değil. Alaşımı farklı vs. Yani eskisi gibi uzun ömürlü değil, yakmak/sıyırmak bana sorarsanız pek kolay değil ama mümkün tabi. Gelen ses sıyırma sesi olabilir ki benim 3 farklı focusumdada oldu. Hatta merak edip söktürdüm bir sıkıntı var mı diye, hiçbir problem görmedik balatada baskıda vs.

Gözden kaçmış olabilir ama birde şöyle bir durum var, ön tekerlerin orda 10cm lik paçalığı var çamurluğun, plastikten uyduruk bir parça. Belkide orayı sürttünüz :)

Balata için genel bir test prosedürü var biliyorsunuz. Onu yapıp bakın balatada birşey mi var diye. Sanmıyorum problem olduğunu ama denemekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gözden kaçmış olabilir ama birde şöyle bir durum var, ön tekerlerin orda 10cm lik paçalığı var çamurluğun, plastikten uyduruk bir parça. Belkide orayı sürttünüz :)

Balata için genel bir test prosedürü var biliyorsunuz. Onu yapıp bakın balatada birşey mi var diye. Sanmıyorum problem olduğunu ama denemekte fayda var.

pedaldan hissedilmez sanırım paçalığın sürtmesi. 

Debriyajı test etmeye gerek duymadım çünkü devamlı olan bir durum yok.

Bilgi için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

pedaldan hissedilmez sanırım paçalığın sürtmesi. 

Debriyajı test etmeye gerek duymadım çünkü devamlı olan bir durum yok.

Bilgi için teşekkür ederim

Pedaldan hissettiğiniz birşeyse eğer paçalıkla alakası yoktur evet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de eski C4'ümde debriyaja basarken bir sürtme hissi ve sesi duyarak çok rahatsız oldum 1-2 ay...

Sanayideki ustama gösterdim aracı, servise gitmeden biraz bilgili olayım da servis numara çekmesin diye.

Usta oturdu şoför koltuğuna , çalıştırdı arabayı az gaz az da ara gaz...

İndi arabadan kafayı eğdi pedallara doğru ve benim paspasın altına yerleştirdiğim ek muşamba parçayı çıkardı oradan ve "hadi hocam git evine !" dedi.

Meğer parça kaymış debriyaj pedalına doğru ve başlamış sürtmeye. Dilek taşı gibi aşınmış oracıkta...

Ne yapayım, öptüm adamın yanaklarını (servis beni öpecekti yoksa) ve yollandım eve doğru...

A.Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de eski C4'ümde debriyaja basarken bir sürtme hissi ve sesi duyarak çok rahatsız oldum 1-2 ay...

Sanayideki ustama gösterdim aracı, servise gitmeden biraz bilgili olayım da servis numara çekmesin diye.

Usta oturdu şoför koltuğuna , çalıştırdı arabayı az gaz az da ara gaz...

İndi arabadan kafayı eğdi pedallara doğru ve benim paspasın altına yerleştirdiğim ek muşamba parçayı çıkardı oradan ve "hadi hocam git evine !" dedi.

Meğer parça kaymış debriyaj pedalına doğru ve başlamış sürtmeye. Dilek taşı gibi aşınmış oracıkta...

Ne yapayım, öptüm adamın yanaklarını (servis beni öpecekti yoksa) ve yollandım eve doğru...

Paspasın altına koyduğunuz ek muşamba? Türk insanıyız evet, koltuklara kilimde koyuyoruz hatta :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gülme Servet,

O zamanlar paspaslarım halı idi ve yağmurda, çamurda alt döşeme de halı olduğu için temizlemek çok zor oluyordu.

Şu soba altına konan siyah sert muşambalar var ya, temizlemesi çok pratik; bir sünger... hoop tamam.

Hatta havuzlu paspaslar icat edilmeden 2007 yılında bunları kendi elimle yapmıştım ve 6 yıl boyunca kullandım.

Arabayı satacağımı hiç düşünmemiştim ve gözüm gibi korumuştum. Satın alan kişi arabanın orijinal paspaslarının 6 yıllık olduğuna inanmadı hatta.

Amma uzattım ha...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.