Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Park Kaldırım Taşından Çıkarken Gelen Ses

Serkan Gülhan

Soru

başlıkta da belirttiğim gibi hafif bir yükselti olan bir yerde kalkış yaparken arabamdan ses geldi. sürtme sesi gibi ama bunu hep yapmıyor. Sürekli değil aralıklarla 2 yada 3 sefer oldu. Ayrıca debriyaj da da çok az ve zor hissedilecek kadar bir titreşim mevcuttu. Acaba sebep nedir ?

Balata bu kadar az tümseklerde bile zorlanır mı ? Bundan önceki araçlarım da hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım.

Başka fikri olan var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

başlıkta da belirttiğim gibi hafif bir yükselti olan bir yerde kalkış yaparken arabamdan ses geldi. sürtme sesi gibi ama bunu hep yapmıyor. Sürekli değil aralıklarla 2 yada 3 sefer oldu. Ayrıca debriyaj da da çok az ve zor hissedilecek kadar bir titreşim mevcuttu. Acaba sebep nedir ?

Balata bu kadar az tümseklerde bile zorlanır mı ? Bundan önceki araçlarım da hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım.

Başka fikri olan var mı? 

selam arkadaşlar, yakın zamanda focus aldım 1.0 ecobost, aynı sıkıntılı ses benim aracımdanda geliyo debriyajı fazla zorlayıp aracı hızlı kaldırırken ve hafif tümsekten yavaş cıkarmak istediğinizde debriyaja yüklenince uğultulu ve rahatsız edici bir ses çıkıyo.

servise götürüp o sesin kaynağı için bir test sürüşü yaptıktan sonra ordaki usta bu sesin 1.0 küçük motor ve turboyla güçlendirilmiş bir motor olduğu için aşırı zorlamada sistemin kendini korumaya aldığını, yani tork kontrolü olduğunu söyledi.

bu açıklama beni tatmin etmedi ama yapacak bişey yok şuan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.