Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Ürettiği Parçanın Arkasında Durmuyor

Sabri Özer

Soru

Arabamda bir iki gündür tam tur dönerken U şeklinde atlama yapıyordu direksiyon boşa çıkıyor gibi. Servise bıraktım ertesi gün aradılar servis "arızalı" olduğunu ve değişmesi gerektiği gerekçesiyle otosana garantiden değişim için parça istedi. 4 gün sonra servis aradı, otosanin kabul etmediğini söyledi. 444 FORD'u aramamı söylediler talep bıraktım. Şimdi geri döndüler. Üretim veya üretici kaynaklı olmadığı gerekçesiyle reddedildiğini söyledi. Nasil yani arabam orjinal dedim servis müdürüde arabanin orjinal olduğunu belirt dedi. Telefondaki adama ne dersem diyim sanki robotmuş gibi ayni şeyi söyledi. Bende benim arabamın garantisi 7 şubatta bitiyor 1 ay gibi bir süre kaldi bu 3.000 liralık bir masrafi olan bir işlem Otosanin planladığı buysa etik değildir dedim yine ayni cevabi verdi suratına kapadım.

Şimdi ne yapmamı önerirsiniz. Geri adım atmıyorlar. Biliyorlar 1 aya garantim bitecek şimdi bilirkişi raporudur tüketici hakları derken 3-4 ayı bulacak. Bu nasıl bir terbiyesizliktir ben anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben hala sorunun ne olduğunu, servisin neden hamle yapamadığını anlamış değilim. Mal sahibinin telefonda arabam orjinal demesi de ayrı komedi.

Buarada karşıdaki insanlar cahil değil, hangi parçanın ne kadar arıza çıkarabildiği benzer sorunların neden kaynaklanabildiğini biliyorlardır.

Parçaların serviste de takılabiliyor olması dışarda DOĞRU işlem yapıldığı anlamına gelmez, bunu unutmamalı

Servis elimden geleni yaptım değilde prosedür neyse onu yaptım diyor. Parçanın arızalı olduğunu değişmesi gerektiğini birde araç bilgileri ve fotoğraf ekleyip mail atiyoruz dedi.

Tabi biliyorlardir ama fotoğraftan 18 jant var orjinal değil damgasi vurdularsa bende kapi içinde ki plakadan orjinale uygun değişiklik olarak belirttim.

Avrupada 18" jantla siparis veren birinin arabasinda farkli bir direksiyon kutusu mu var ?

Birde dışarda direksiyon kutusuna bir işlem olmadı servis dışında mekaniğe dokunan olmadi.

Selamlar...

Tüm yazılanları okudum. Katkım olursa ne mutlu bana.

Anladığım kadarıyla arızalı olan bir direksiyon kutusu var, bu arada aracın garantisi de devam etmekte, ancak serviste garantiden onarım için sonuca gidilemiyor.

Sabri arkadaşım, birilerinde veya bir yerlerde sorun var.

444 direkt hattı aramışsın, burası sorunlara çözüm merkezi değil aksine sorunların kronik hale getirildiği merkezler haline getirildi, neden mi, Türkiye'de son yıllarda

kurum/kuruluşların çoğunluğu her sektörde olduğu gibi müşteri hizmetlerindeki iş ve işlemlerini hizmet satın alma yoluyla yürütmekte, dolayısıyla 444 hattında görüştüğünüz

kişilerin tamamı iletişim alanında faaliyet gösteren taşeron firmaların personelidir. Paylaştığınız sorun pinpon topu gibi karşılıklı paslaşma, havanda su dövme, vs... Sonuç

olarak sizin şikayetiniz bu taşeron fimaları aşıp Ford'un merkezine ulaştırılmıyor.

Bence yapmanız gereken ivedilikle en yakın başka bir servise gidin (Şu an gittiğiniz servis personelinin de ilgisiliği veya bilgisizliği sizi mağdur ediyor olabilir) , burada da aynı hürmetsizliği görürseniz servisin yöneticisi ile görüşün, mağduriyetiniz yine devam ederse, mutlaka "Ford Web Sitesideki Bize Ulaşın" sayfasından İLETİŞİM FORMUNU açarak garantili aracınızla ilgili sorunları, servislerdeki mağduriyetleri ve mağduriyetin devam ettirilmesi durumunda da alacağınız kanuni tedbirleri sıralayınız. Mutlaka size dönülecek ve sorununuz halledilecektir... Unutmayın isanlar (Servistekiler) hata yapailir, 444'tekiler hata yapabilir ama Ford kendisini böyle basit sorunlar için küçültmez.... kolay gelsin, herkese selamlar.

Bende son gelen cevaba göre hareket edicem. Ilk aradığımda 2 saatte geri döndüler simdi dun öğlen aradim geri dönmediler demek tekrar kontrol ediyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis elimden geleni yaptım değilde prosedür neyse onu yaptım diyor. Parçanın arızalı olduğunu değişmesi gerektiğini birde araç bilgileri ve fotoğraf ekleyip mail atiyoruz dedi.

Tabi biliyorlardir ama fotoğraftan 18 jant var orjinal değil damgasi vurdularsa bende kapi içinde ki plakadan orjinale uygun değişiklik olarak belirttim.

Avrupada 18" jantla siparis veren birinin arabasinda farkli bir direksiyon kutusu mu var ?

Birde dışarda direksiyon kutusuna bir işlem olmadı servis dışında mekaniğe dokunan olmadi.

Bende son gelen cevaba göre hareket edicem. Ilk aradığımda 2 saatte geri döndüler simdi dun öğlen aradim geri dönmediler demek tekrar kontrol ediyorlar

Ebat tamam ama ekipman uygun değil diyebilirlermi bilmiyorum, ama dicek olsalar baştan derlerdi herhalde. Aslında komple jant lastik nedeniyle olsa yine derlerdi herhalde.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bildiğiniz gibi 18" Mondeo orjinal jant arıyorum, aslında acelem yok 2 nci el alırım büyük ihtimal ama yinede servisten yeni varsa alırım diyerek Eskişehir ve Afyon ile görüştüm (Eskişehir her zamanki gibi ilgisiz ve yoğunuz havasında, Afyon yine her zamanki gibi çok alakadar ve ilgili) ilgili kişi bana 3-4 saat sonra döndü ve orjinal selective jant fiyatlarını verdi ancak 18" jantın takılması ile birlikte direksiyon tur zamanları ve birkaç parçanın değişmesi gerekebileceğini  ayrıca servisteki ustanın değişimi tavsiye etmediğini de not olarak düştü. Senin 18 jantlar takıldıktan sonra ne gibi işlemler yapıldı bunu merak ettim, yapıldı ise serviste mi yapıldı? yapılmadı ise problem çıkmasının kaynağı bu olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bildiğiniz gibi 18" Mondeo orjinal jant arıyorum, aslında acelem yok 2 nci el alırım büyük ihtimal ama yinede servisten yeni varsa alırım diyerek Eskişehir ve Afyon ile görüştüm (Eskişehir her zamanki gibi ilgisiz ve yoğunuz havasında, Afyon yine her zamanki gibi çok alakadar ve ilgili) ilgili kişi bana 3-4 saat sonra döndü ve orjinal selective jant fiyatlarını verdi ancak 18" jantın takılması ile birlikte direksiyon tur zamanları ve birkaç parçanın değişmesi gerekebileceğini ayrıca servisteki ustanın değişimi tavsiye etmediğini de not olarak düştü. Senin 18 jantlar takıldıktan sonra ne gibi işlemler yapıldı bunu merak ettim, yapıldı ise serviste mi yapıldı? yapılmadı ise problem çıkmasının kaynağı bu olabilir mi?

Onu bana Cem abi söylemişti galiba tam tur açısını azaltarak sürtmeyi engellemek amaç ama sürtme yapmayınca gerek duymadım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Sabri Özer, Geçmiş olsun Sabri. Yİne bir Ford Türkiye dramı :D umarım kısa zamanda hallolur. Şirket politikalarını hiç anlamıyorum :/ İnsan üzülüyor. Üst düzey biriyle direk görüşme şikayet etme imkanımız yok mu acaba bu durumlarda? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Sabri Özer, Geçmiş olsun Sabri. Yİne bir Ford Türkiye dramı :D umarım kısa zamanda hallolur. Şirket politikalarını hiç anlamıyorum :/ İnsan üzülüyor. Üst düzey biriyle direk görüşme şikayet etme imkanımız yok mu acaba bu durumlarda?

Ya onlarada hak veriyorum aslında sonuçta 2.000 civarı bir maliyeti olan birsey ama o zaman 3 yil degil 2 yil garanti diyeceksin. Chery bile 7 yıl mı ne veriyor ya :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de Kaan abini çayını merak ediyorum. Taaa Çanakkale'den çayını içmeye gelicem.

...şeref duyarım, şaka bir yana çaycımız doğro m00d'u yakaladıysa çayımız harbiden güzeldir, geik ise orta karardır. uğrarayan,zaman ayıran başım üzerine ... beklerim.  

sende uğraşmamış olursun

...sorun yok, çoğumuzun hobi olarak ilgilendiği bir işi yapmam için bana çuvalla para ödüyorlar ... dert deseniz zaten çözülmek için var. demire her zaman bir şekilde çare buluruz, dostlara bir şey olmasın yeter.  

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.