Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yagmurda Camlardan Hicbirsey Goremiyorum

Emre Kaçan

Soru

bugun biryere gitmem gerekti.ciktim yola yan dikiz aynalari ve arka cam ,yagmur damlalarini toplamis damlalar asagi akmiyor ,dogal olarak etrafi bulanik goruyorum .aksamlari arabanin isigi gozume gorunurse biliyorum ki arkada arac var .ama gunduz sollama cok zor oluyor.ben camlari yanlis mi siliyorum sizin ozel bi siviniz var mi ?
Resim ekleyemedim suan mobildeyim
Link seklinde buraya ekleyebilirim.

imageygl8n.jpg

Aydın Baran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
12/12/2014 - 14:12 tarihinde, Süleyman Altın yazdı:

Focuslarda ısıtmalı ayna var mı?

Hangi focuslarda? Niye olmasın hocam parasını verene her şey var. Donanım listesinden detayına bakmam mümkündür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben yağmurlu havalarda arabaya binince yan camları açıp hemen kapatıyorum silinmiş oluyor :) hareket halinde yan camlarda su durmuyor zaten :) ön cam da silecek var arkada silecek var :)

Bu arada unutmadan söyliyim yağmur kaydırıcı diye bişey var :D

Ramazan V. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Camlarınız çok temiz değil. Zamanla cama yapışan,  göze gözükmeyen ve bezle tam olarak temizlenmeyen bir tabaka oluşuyor.

O yüzden camlarınız suyu itmek yerine tutuyor. 

Nano teknoloji ürünler önermem. Aşağıdaki linkteki ürünü kullandım. Evet suyu itiyor ve sileceklerin rahat silmesini sağlıyor ama camdan kolay kolay çıkmayan buğu gibi bir iz bırakıyor. Sinir bozucu.

http://www.hepsiburada.com/liste/nanolife-su-itici-yagmur-kaydirici-cam-buz-yapisma-onleyici-1-yil-20000-km-09c046/productDetails.aspx?productId=otm09c046&categoryId=20024787&SKU=OTM09C046

Camınızı cam cilası veya özel cam temizleyici bir madde ile temizleyin. Aracı kendiniz yıkıyorsanız cilalı şampuanlar tercih edin. İşinizi görecek bir düzelme meydana gelecektir.

Bakımsız boyalar da bu şekilde suyu itmek, kaydırmak yerine tutar.

Aracımın ıslakken bir fotoğrafını ekliyorum. Camların ve boyanın suyu tutmadığını boncuk boncuk kayan su kabarcıklarından anlayabilirsiniz.

bgjbMj.jpg

Uleeen

Katılıyorum. Focus 2 söz konusu olsaydı HB'den vazgeçilmezdi; ancak özellikle makyajlı güncel Focus Sedan dururken HB kasaya dönüp bakmam bile:)

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Camlarınız çok temiz değil. Zamanla cama yapışan, göze gözükmeyen ve bezle tam olarak temizlenmeyen bir tabaka oluşuyor.

O yüzden camlarınız suyu itmek yerine tutuyor.

Nano teknoloji ürünler önermem. Aşağıdaki linkteki ürünü kullandım. Evet suyu itiyor ve sileceklerin rahat silmesini sağlıyor ama camdan kolay kolay çıkmayan buğu gibi bir iz bırakıyor. Sinir bozucu.

http://www.hepsiburada.com/liste/nanolife-su-itici-yagmur-kaydirici-cam-buz-yapisma-onleyici-1-yil-20000-km-09c046/productDetails.aspx?productId=otm09c046&categoryId=20024787&SKU=OTM09C046

Camınızı cam cilası veya özel cam temizleyici bir madde ile temizleyin. Aracı kendiniz yıkıyorsanız cilalı şampuanlar tercih edin. İşinizi görecek bir düzelme meydana gelecektir.

Bakımsız boyalar da bu şekilde suyu itmek, kaydırmak yerine tutar.

Aracımın ıslakken bir fotoğrafını ekliyorum. Camların ve boyanın suyu tutmadığını boncuk boncuk kayan su kabarcıklarından anlayabilirsiniz.

bgjbMj.jpg

Katılıyorum. Focus 2 söz konusu olsaydı HB'den vazgeçilmezdi; ancak özellikle makyajlı güncel Focus Sedan dururken HB kasaya dönüp bakmam bile:)

Aynı ürünü kullanıyorum. Temiz dediğimiz camdan beyaz beze sapsarı kir çıkartıyor. Yağmur kaydırıcısı da süper. Kesinlikle tavsiyemdir. 1 ay dan daha dazlada dayandı o kadar yıkanmaya rağmen.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dediğim gibi bu ürünü kullandım. Benim tavsiyem cam temizleyici ürünler. Bu ürünleri de ara sıra kullandığınızda hem cam kolay kolay kirlenmiyor hem de suyu itiyor.

Bu arada ben cilalı şampuan kullandığım için zaten camlarda su tutma gibi bir problemle karşılaşmıyorum.

Şu ürünleri de inceleyebilirsiniz.

http://www.markamakina.com/autoglym-cam-cilasi-325ml-glass-clean.html?search=autoglym

http://www.markamakina.com/autoglym-hizli-cam-temizleyici-500ml-fast-glass.html?search=autoglym&page=2

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bakımsız boyalar derken ? sıfır i20 aldık oda tutuyor 

Süleyman Bey o konuda bir şey diyemeyeceğim. Hiç sıfır aracım olmadı:) 

Araç boyası üzerine yapılan cila çok hassas olur. Boya koruma biraz daha uzun dayanır. Aracı sıradan bir yıkamacıya veriyorsanız,

benzinliklerdeki köpüklerden kullanıyorsanız, aracı köpüklemek yerine sadece ıslak bezle temizlemeye çalışıyorsanız vs. cilanın etkisi hemen kaybolur.

Cilanın, boya korumanın kalıcılığı açıkçası titizlik istiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben kendi çözümümü söyliyim motoru ısıtmadan kalkmıyorum sabrediyorum havalandırmayla varsa buğuyu çözüyorum içeri ısındıkça camlar ısındıkça damlalar inmeye başlıyor arka cam için rezistansı açıyorum ısınınca iniyor damlalar harekete başlayınca da bir kaç yüz metre sonra yan aynalardaki damlalar bile inmeye başlıyor sürüş güvenliğini engelleyecek kadar damla kalmıyor camlarda ekstra önlem almaya gerek yok tabi sabırlıysanız.karda da aynı yöntem geçerli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.