Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Tan Octavia Ya Geçiş

Önerilen Mesajlar

Hayırlı uğurlu olsun Keyifle binin .. Focus kronik kabul edilen ve çözüm bulunamayan problemleriyle can sıkan bi araç benimde değiştirmemde bunların etkisi oldu onun dışında sağlamlığı ve göz alıcıyla güzel bi araç ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kısmet :) bugün elegance dizel beyaz dsg aracı bir arkadaşım teslim alıp getirdi. İçine bindim. Müzik sistemi ve genel görünüşü gayet güzel. Fiyat için 75 dedi ama 1-2 fazlası olabilir. :) 80bin verdi demeyelim diye söylemiş olabilir. Kullanmadım veya yolda giderken içinde oturmadım. Ama fiyatına göre donanım ve genel kalitesi gayet güzel geldi. Bundan düşük donanımlı (comfort) Jetta tdi dsg 83-85 bin civarı yanılmıyorsam. Bu araçta bluetooth, xenon, büyük ekranlı usb,sd girişli teyp vs bayağı donanım var. Sadece usb sanırım sadece vitesin önünde var. Oraya mp3 çalar bağlayıp bırakanlar için uygun bir yer değil.  Sonuçta bu fiyata satıyorlarsa vardır bir bit yeniği, neresinden ne yaptılar diye düşündüren, ama gayet albenili bir araba. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayırlı olsun, kazasız belasız binin ve özellikle arızasız..

her aracın kendine göre negatif yanları olabilir;

1- umarım sizde dsg sorunu oluşmaz 40-50 bin lerde. vw bu arızayı çoğunlukla bedava yaparken, skoda en az %50 katkı payı alıyor(bu miktar 2000-2500 tl), o da ilk 3-4 yılda oluşursa.(o da sanırım jetta, octavia arasındaki fiyat farkından olsa gerek)

2- konya-skoda bayi ile çok nahoş tecrübeleri olmuş arkadaşım var. umarım arabanıza sorunsuz binersinizde kimseyle muhatap olmazsınız.

yine skoda alırdım ama ah bu servis burada olmasaydı der hep.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- umarım sizde dsg sorunu oluşmaz 40-50 bin lerde. vw bu arızayı çoğunlukla bedava yaparken, skoda en az %50 katkı payı alıyor(bu miktar 2000-2500 tl), o da ilk 3-4 yılda oluşursa.(o da sanırım jetta, octavia arasındaki fiyat farkından olsa gerek)

2- konya-skoda bayi ile çok nahoş tecrübeleri olmuş arkadaşım var. umarım arabanıza sorunsuz binersinizde kimseyle muhatap olmazsınız.

yine skoda alırdım ama ah bu servis burada olmasaydı der hep.

Hani öyle de, bizim forumda da Ford servisleri hakkındaki olumsuz görüşlerle Powershift şikayetlerinin sıklığına bakarsak bunlar özellikle bir markayı kötülemek için yeteri gelmiyor bana...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hani öyle de, bizim forumda da Ford servisleri hakkındaki olumsuz görüşlerle Powershift şikayetlerinin sıklığına bakarsak bunlar özellikle bir markayı kötülemek için yeteri gelmiyor bana...

Burada marka kötülemiyorum. F3 ün arızaları kadar dsg de sıkıntılı olabilir dedim ki bilinen bir gerçek. Ps de sorunlu olabilir elbet ve vb. Konya Skoda servis ise ben değil müşterileri sevmiyor. Kaçı derseniz anket yapmak lazım.

mesela son 1 aydır benim arabanın göğsünden ses geliyor. kontağı açınca eskiden sadece vız vız ederdi 20 sn kadar, şimdi son 1-2 saniyede vız vız lar, 2 tane cart cart diye bayağı kötü sesle sonlanıyor. bakalım bir müddet daha bekleyip göstereceğim. bilgilendirdim servisi, havalandırma kapakçıkları yapıyor dedi. kesmezse baktırcam. spreyle temizlenir mi yoksa açıp mı bakarlar, göreceğiz...

sonuçta bizim arabalarda kusursuz değil. arkadaşın bahsettiği dizeldeki titreme son 1 ayda biladerde oluştu.1.5 yaşında. takoz mu kelebek mi ne değişti. kesildi ama sorun motorun çalışma şeklinden ise, zamanla yine tekrarlayacaktır. takozsa inşallah bu son olmuştur.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araci alali 2 gun oldu karsilastirmak icin daha cok tecrubem yok ama ilerde detayli bir karsilastirma yapabilirim belki. Ama su anki tecrubelerime gore

focusun avantajlari sunlar:

1. Focusun direksiyon hissi daha guzel. Octavianin direksiyonu daha sert ve gec tepkili

2.focusun hiz sabitleme sistemi cok daha basarili. Octavianin hiz sabitleme sistemini ergonomik bulmadim

Octavianin avantajlari:

1.konfor hissi daha iyi

2.yol bilgisayari ve bolero ekranin kalitesi cok iyi

3.ic mekan genisligi

4.bi-xenon farlar

Her iki aracin yol tutusu, yol ve ruzgar sesi, fren sistemi konusunda bir fark goremedim.

Dsg ariza ihtimaline gelince zaten ilk 2 yil garantisi var. Sonra da iyi niyet garantisi hic yoktan iyidir.ama herseye ragmen dsg o kadar konforlu ki riskleri goze alinmayacak gibi degil. Servis konusunda konya skoda hakkinda pek de iyi seyler duymadim ama nasil olsa ankarada birkac tane daha servis var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

her aracın kendine göre negatif yanları olabilir;

Öyle bir şey yok. İlk 2 yıllık garanti sürecinde tamamen ücretsiz zaten. Devamındaki süreçte de araç servis bakımlıysa iyi niyet garantisi kapsamında %70-100 arası parça ve işçilik indirimi alınabiliyor. Ben Octavia'nın 3. yılında tamamen ücretsiz olarak tüm şanzımanı değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle bir şey yok. İlk 2 yıllık garanti sürecinde tamamen ücretsiz zaten. Devamındaki süreçte de araç servis bakımlıysa iyi niyet garantisi kapsamında %70-100 arası parça ve işçilik indirimi alınabiliyor. Ben Octavia'nın 3. yılında tamamen ücretsiz olarak tüm şanzımanı değiştirdim.

Garanti bitti 3 ay sonra dsg kavrama değişimi için 2000 tl verdi arkadaş. Hemde skoda müdürünün yetkisi ile. Hayırlısı olsun. İyi günlerde binin.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Garanti bitti 3 ay sonra dsg kavrama değişimi için 2000 tl verdi arkadaş. Hemde skoda müdürünün yetkisi ile. Hayırlısı olsun. İyi günlerde binin.

Kavrama düz sanzimandan bildiğimiz baskı balata, onun için indirim marjları düşük olabilir. Biraz da naz geçirme meselesi aslında, kişiden kişiye değişiyor tavırları.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle hayırlı olsun aynı birebir sebeplerle jetta aldım bende tabi benim şansım focus da duruyor elemanımızda ara ara kullanıyorum ve saydığınız sebeplerden rahat ettim ancak focus kullanımı yol tutuşu atikliği başkadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun. Zaman zaman Octavia ile zengin donanımı ve dsg seçeneği sebebiyle ilgilenmiş olmama rağmen hiçbir zaman Focus'a tam bir alternatif olarak göremedim. Araçta bir şeyler eksik. Mesela birçok kişinin beğenmesine rağmen ben sedan bir araca hatchback bir bagaj mantığını yakıştıramadım. Arka far görünümü çok demode. Ledler ise estetikten yoksun bir şekilde sanki en az işçilikle nasıl üretilir ve yerleştirilir mantığıyla yapılmış gibi. Hiç kullanma veya binme fırsatım olmadı ama kullananların konforlu ve kaliteli bir araç olduğu söylemlerini işittim. Bir kullanıcı olarak en nesnel yorumları sizden alacağımızı düşünüyorum ve merakla bekliyorum. Allah kaza bela vermesin, güzel günlerde kullanın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun. Zaman zaman Octavia ile zengin donanımı ve dsg seçeneği sebebiyle ilgilenmiş olmama rağmen hiçbir zaman Focus'a tam bir alternatif olarak göremedim. Araçta bir şeyler eksik. Mesela birçok kişinin beğenmesine rağmen ben sedan bir araca hatchback bir bagaj mantığını yakıştıramadım. Arka far görünümü çok demode. Ledler ise estetikten yoksun bir şekilde sanki en az işçilikle nasıl üretilir ve yerleştirilir mantığıyla yapılmış gibi. Hiç kullanma veya binme fırsatım olmadı ama kullananların konforlu ve kaliteli bir araç olduğu söylemlerini işittim. Bir kullanıcı olarak en nesnel yorumları sizden alacağımızı düşünüyorum ve merakla bekliyorum. Allah kaza bela vermesin, güzel günlerde kullanın.

Bu arabanin öyle estetik acidan zirveye oynama gibi bir hedefi yok ki zaten.Orta sinif sade kaliteli bir araba düşünenler vw ye parasi yetmiyorsa octavia'ya yöneliyorlar haliyle
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Octavianin dis tasarimi tabiki bir focus kadar degil.hatta bu konuda belki de c segmentinin en geride kalanlarindan. Arka stoplari her ne kadar led de olsa tasarimi son donem yeni nesil araclarinkinden geride kaliyor. Dis tasarimi icin ancak sade kelimesi kullanilabilir. Zaten ben de dis tasarimi icin tercih etmemistim. Ancak ic tasarim oyle degil. kullanisli genis ve goze hos geliyor. Bolero ekran kullanimi dokunmatigi yol bilgisayari yeterli duzeyde. Ornegin yol bilgisayari yakit tuketimini gidilen mesafe miktarini 3 farkli sekilde veriyor. Yakit aldiktan sonra, her calistirmadan sonra ve 0 km den beri olan degerler olarak. Donanimi da iyi durumda. Ornegin bi xenon farlar opsiyon olarak jetta ve focusta sirasiyla 3500 ve 3900 tl iken octavia elegance donanimda standart. Hatcbach bagaj mantigi dezavantaj degil aksine avantajdir. Bu sayede arka bagajin girisi yukleme agzi cok genisliyor ve ekstradan konulan arka cam silecegi focusta keske olsa diye aradigim bir ozellikti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Octavianin dis tasarimi tabiki bir focus kadar degil.hatta bu konuda belki de c segmentinin en geride kalanlarindan. Arka stoplari her ne kadar led de olsa tasarimi son donem yeni nesil araclarinkinden geride kaliyor. Dis tasarimi icin ancak sade kelimesi kullanilabilir. Zaten ben de dis tasarimi icin tercih etmemistim. Ancak ic tasarim oyle degil. kullanisli genis ve goze hos geliyor. Bolero ekran kullanimi dokunmatigi yol bilgisayari yeterli duzeyde. Ornegin yol bilgisayari yakit tuketimini gidilen mesafe miktarini 3 farkli sekilde veriyor. Yakit aldiktan sonra, her calistirmadan sonra ve 0 km den beri olan degerler olarak. Donanimi da iyi durumda. Ornegin bi xenon farlar opsiyon olarak jetta ve focusta sirasiyla 3500 ve 3900 tl iken octavia elegance donanimda standart. Hatcbach bagaj mantigi dezavantaj degil aksine avantajdir. Bu sayede arka bagajin girisi yukleme agzi cok genisliyor ve ekstradan konulan arka cam silecegi focusta keske olsa diye aradigim bir ozellikti.

Hb bagaj kesinlikle kullanışlıdır ama sedan bir araçta  hoşuma gitmeyen bir görüntü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.