Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2014 Ford Kuga İçin Motor Güncellemesi Geldi! En Temiz Kuga!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Yakup bey açtığınız her başlığı siz söylemeden ben okumuş oluyorum:)

Engin ve doğru bilgileriniz için teşekkür ederiz ama hani bi ihtimal olur ya

2.0 motor lüks sınıf harici alıpta uzunun gemiciklerine yenilerini eklemem

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

. olmaz

Hani klasik düz mantık 1.0 Mondeo olurda 1.5 Edge neden olmasın diye ford kendine sorar belki,belki orda bir ülke var uzakta vergi zulmü olan bir ülke,belki satış rakamları kendisinden 7 kat daha düşük nüfusa sahip ülkelere eş değer olsada yine de yapar belki bir güzellik diye düşünür mü dedim ama

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hani klasik düz mantık 1.0 Mondeo olurda 1.5 Edge neden olmasın diye ford kendine sorar belki,belki orda bir ülke var uzakta vergi zulmü olan bir ülke,belki satış rakamları kendisinden 7 kat daha düşük nüfusa sahip ülkelere eş değer olsada yine de yapar belki bir güzellik diye düşünür mü dedim ama

...cıK!  Muhabbeti geçer ve "Salaklara bak ya!..." der ve geçerler. 

Yıllar önce yaptığımız bir konuşma ... 

Detroit'li Abi - Tam olarak istediğiniz ne?

Biz - Avrupa için düşük motor hacimli ve daha verimli motora sahip Explorer talep ediyoruz

Detroit'li Abi - Mümkün tabi, ancak üretim hattımızın bir kısmını sizin talebinize göre yeniden tasarlamamız ve ek teknoloji yatırımı yapmamız lazım

Biz - Valla ne iyi olur.

Detroit'li Abi - Peki kaç tane satarsınız

Biz - (biraz düşünüp) yılda 5,000+ satarız (tüm Avrupa)

Detroit'li Abi - Sadece Florida'da ayda 8.000+ satıyoruz, söylediğiniz rakam yapılacak yatırımın çok uzağında. Bizim spec. ile satamıyorsanız o zaman bu konuyu kapatalım ... başka ne vardı?  (Türkçe Meal'i : Bi s*kt*r git be!)

...sonuç : Avrupa -Kuga- yı geliştirir, ukalalık yapan abi'ye satar, o abi'nin kenti MotorCity'de (Detroit'in lakabı) tonla insan işsiz kalır. 

...sonucun sonucu : Kuga ve benzeri projelere harcanan Ar/Ge + başlangıç yatırımı sonucu Ford-Avrupa b*k gibi zarar eder ve bunun acısını hala para kazandığı Rusya, Türkiye gibi Ec dışı ülkelerden çıkarır.

...sonucun sonucunun sonucu : Ford strateji değiştirir .... OneFord'u devreye sokar, böylece artık birileri kafasına göre Ar/Ge yapmayacak ... lokal ihtiyaçları karşılamak adına şirketi zarara sokmayacaktır.  (bkn.my name is Hıdır, this is all I can do!) 

Yani : Olmaz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...sonucun sonucunun sonucu : Ford strateji değiştirir .... OneFord'u devreye sokar, böylece artık birileri kafasına göre Ar/Ge yapmayacak ... lokal ihtiyaçları karşılamak adına şirketi zarara sokmayacaktır.  (bkn.my name is Hıdır, this is all I can do!) 

Öyle diyosun ama Amerikayı ve Avrupayı arkadan, dolanıp Brezilya ile ortak ar ge yapıp kamyon geliştirip Bill Fordu bile ayağınıza getirdiydiniz :D:D 

ford-motor.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuga'dan zarar etmeleri neden ki. Çok pahalı Kuga. Tiguan dahil bu sınıftaki tüm rakiplerinden daha pahalı.. 

Kuga mı çok pahalı ?  :wacko:  Akıllı 4 çekeri ile otomatik turbo ile 
Ölmüş bitmiş gelmeyen Tiguan :D Yenisinin fiyatını görelim hele.

Zarar dediği satışı fiyatından dolayı deği.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

..ve Rusya.  O iş tam bir türk zekası çalışması idi.

Eski kasa kamyonun kalıplarını Çin'e sattılar (adım 1) , arkasından Çin ile 10 yıllık parça + motor tedarik anlaşması yaptılar. (adım 2) , eski kasa transit'in fikir haklarını ve lisanslarını Ford.Co'dan satın aldılar (adım 3) Ex-Transit'i Güneydoğu asya bağlantıları ile birlikte (Vietnam tesisini devre dışı bırakarak) Çin'e sattılar.  Türkiye'den mühendis ve yönetici gönderdiler ve transit için tedarik hattı kurdular (adım 4) 

Ellerine geçen parayı Ar/Ge için kaynak yaptılar ve işe başladılar.  Rusya + Brezilya'yı işe kattılar (adım 5) onlardan gelen ek bütçe ile Ar/Ge bitirildi, prototiplerin testleri başladı ve alt anlaşmalar (Örnek : Kazan / Rusya'da montaj hattı kurulması) yapıldı. (adım 6)

Kimse Ford'dan para istemedi, almadı da.  OneFord'un -etrafından- dolaşıldı. Sonuç iyi oldu, olmasaydı, yürümeseydi de Ford.Co'nun bir sent'i batmayacağı için Amerika iş akışını izlemek ile yetindi.

Yeni kamyonun (tümü ile) fikri hakları Türkiye'ye ait. Ford.Co'ya -sıfır- lisans ücreti ödeniyor, sadece "Brand / Marka" kullanımı için cüz'i bir bedel transferi yapılıyor o kadar.  Aslında o para da ödenmiyor, Ford-Otosan önce Amerika'yı alacaklandırıyor, arkasından da Amerika'ya Motor ve Y.Parça yolluyor ve Amerika'dan üste para alıyor.  Ford bizden aldığı parça'yı kendi pazarında satıyor, aldığı kamyon motorlarını da -Marine- başlığı altında motorbot pazarına sunuyor.  Yani bir tür kazan(Türkiye) - kazan(Brezilya) - kazan(Rusya) ve de kazan(Çin) ... artanını da Amerikalılara ver durumu söz konusu. 

...Cargo operasyonu çok başarılı bir çalışmaydı, "iş modeli" olarak şimdiden incelenmeye / örnek gösterilmeye bile başlandı diyeyim, gerisini siz hesap edin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

...cıK!  Muhabbeti geçer ve "Salaklara bak ya!..." der ve geçerler. 

Yıllar önce yaptığımız bir konuşma ... 

Detroit'li Abi - Tam olarak istediğiniz ne?

Biz - Avrupa için düşük motor hacimli ve daha verimli motora sahip Explorer talep ediyoruz

Detroit'li Abi - Mümkün tabi, ancak üretim hattımızın bir kısmını sizin talebinize göre yeniden tasarlamamız ve ek teknoloji yatırımı yapmamız lazım

Biz - Valla ne iyi olur.

Detroit'li Abi - Peki kaç tane satarsınız

Biz - (biraz düşünüp) yılda 5,000+ satarız (tüm Avrupa)

Detroit'li Abi - Sadece Florida'da ayda 8.000+ satıyoruz, söylediğiniz rakam yapılacak yatırımın çok uzağında. Bizim spec. ile satamıyorsanız o zaman bu konuyu kapatalım ... başka ne vardı?  (Türkçe Meal'i : Bi s*kt*r git be!)

...sonuç : Avrupa -Kuga- yı geliştirir, ukalalık yapan abi'ye satar, o abi'nin kenti MotorCity'de (Detroit'in lakabı) tonla insan işsiz kalır. 

...sonucun sonucu : Kuga ve benzeri projelere harcanan Ar/Ge + başlangıç yatırımı sonucu Ford-Avrupa b*k gibi zarar eder ve bunun acısını hala para kazandığı Rusya, Türkiye gibi Ec dışı ülkelerden çıkarır.

Bazı insanların zekası ve uslubu hayran bırakır,içeriği sallasak bile uslub:claps:

Salladığımız içeriğe gelirsek,söylediklerinize katılıyorum fakat teknoloji hızla gelişmekte,örnek olsun diye söylüyorum cep telefonunun evrim sürecini düşündüğümüzde aynı hızda 3 boyutlu yazıcılar evrimleşirse ve rekabetin savaşa döndüğü günümüzde onefordun doğru bir strateji olduğunu da eklersek 10-15 yıl sonra dünyanın heryerinde aynı olan,internetten sipariş edilen hatta bi sonraki adımda tasarımına müdahale ettiğimiz araçlar olacak diye düşünüyorum ama hayal dünyasından çıktığımızda gerçekler bi çektir git:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kuga Titanium 1.5L EcoBoost 182PS A/T AWD  94.450
Tiguan 1.4 TSI 150 PS  DSG sport and style  98.293 tl -- 4 çeker değil.
Kia sportage concept plus 1.6 135 automatic 79.500 -- turbo yok, 4 çeker değil
Qashqai 1.2 115 xtronik ps skypack 90.690 -- 4 çeker değil
Tucson 1.6 T-GDI STYLE 4X4 DCT  95.500 
Kadjar Icon 1.5 dCi EDC 110 bg 93.000 -- 4 çeker değil

Kadjar dizel olduğu için hepsinden bir adım önde fiyata sahip, Tucson ve Kuga hariç hiç birinde 4 çeker yok (opsiyonu bile).
Bunlar SUV olacak :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kia sportage concept plus 1.6 135 automatic 79.500 -- turbo yok, 4 çeker değil

Bunu şu anda bir arkadaşım 74500 e alıyor. Alma diyorum ama o  "çok dolu senin bomboş arabaya verdiğin paradan 5 kaat ucuza acaip dolu hem de şık hem de SUV araba alıyorum "diyor bana . Kafadan 5 kaat indirim olduğuna göre tutulmuyordur bu falan diyorum ama dinlemiyor. Kugayı istemişti ama beğenmedi nedense..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunu şu anda bir arkadaşım 74500 e alıyor. Alma diyorum ama o  "çok dolu senin bomboş arabaya verdiğin paradan 5 kaat ucuza acaip dolu hem de şık hem de SUV araba alıyorum "diyor bana . Kafadan 5 kaat indirim olduğuna göre tutulmuyordur bu falan diyorum ama dinlemiyor. Kugayı istemişti ama beğenmedi nedense..

Sadece yüksek işte olayı o :D Kuzenimin eşi aldı, az yakıyor fena değil araba. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinli + A/T olunca hiç bir çekiciliği kalmıyor. O nedenle hep dizellere baktım:

• Kuga Titanium 2.0TDCi 180PS PowerShift AWD 147,720 TL
  • Tiguan 2.0 TDI SCR 150 PS BlueMotion Technology Tiptr. DSG 4MOTION.  133,060 TL.

2.0 oldukları için bunlar da kapsam dışı tabi. Kalıyoruz yine kadjar vs takımına .. :) Tiguan'a bakmam biraz da o nedenden. 1.6 dizel motor gelecek dendi yeni kasa ile, gerçi ona da ne fiyat çekerler bilinmez..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.