Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bugün Focusunuzun Hangi Akıllı Özelliğini Kullandınız ?

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Birkaç söz de uzaktan kumanda üzerine...

Yazdıklarım Titanium'da denenmiştir.

öncelikle menzil çok uzun, 100 m'den açabiliyorum.

1. Açıp kapılara dokunmazsanız 45 saniye sonra yeniden kilitleniyor.

2. Sadece bagaj kapağını çift basarak açarsanız, kapılar açılmıyor.

3. Kapatırken 3 saniye içinde üst üste iki kere basarsanız çift kilitleme yapıyor, yani içeriden de açılmaz hale geliyor. Bu işlemi içerideyken yaparsanız motoru çalıştırmadan araçtan çıkamıyorsunuz.

4. Kapatmaya basıp 3 saniye tutarsanız açık pencereleri de kapıyor kapılarla birlikte.

5. Açma ve kapama düğmelerine eş zamanlı 4-5 saniye basarsanız flaşörle "anladık oğlum" mesajını vererek tek kapı açma konumuna geçiyor. Yani tek basmayla sadece sürücü kapısı, üstüste iki basmayla da tüm kapılar açılıyor. Eskiye dönmek için aynı işlem tekrarlanıyor.

6. İki yandaki çıkıntılara basıp Ford yazılı kapakçığı kaldırınca altından sapsız bir anahtar çıkıyor, pil bitince veya araç UK tanımazsa buna ihtiyacınız olacak tanıtmak için...

Benim keşfettiklerim bunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepsi FII de de olan özellikler.

Birkaç söz de uzaktan kumanda üzerine...

Yazdıklarım Titanium'da denenmiştir.

öncelikle menzil çok uzun, 100 m'den açabiliyorum.

1. Açıp kapılara dokunmazsanız 45 saniye sonra yeniden kilitleniyor.

2. Sadece bagaj kapağını çift basarak açarsanız, kapılar açılmıyor.

3. Kapatırken 3 saniye içinde üst üste iki kere basarsanız çift kilitleme yapıyor, yani içeriden de açılmaz hale geliyor. Bu işlemi içerideyken yaparsanız motoru çalıştırmadan araçtan çıkamıyorsunuz.

4. Kapatmaya basıp 3 saniye tutarsanız açık pencereleri de kapıyor kapılarla birlikte.

5. Açma ve kapama düğmelerine eş zamanlı 4-5 saniye basarsanız flaşörle "anladık oğlum" mesajını vererek tek kapı açma konumuna geçiyor. Yani tek basmayla sadece sürücü kapısı, üstüste iki basmayla da tüm kapılar açılıyor. Eskiye dönmek için aynı işlem tekrarlanıyor.

6. İki yandaki çıkıntılara basıp Ford yazılı kapakçığı kaldırınca altından sapsız bir anahtar çıkıyor, pil bitince veya araç UK tanımazsa buna ihtiyacınız olacak tanıtmak için...

Benim keşfettiklerim bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben sürekli olarak kendi kendine parkı kullanıyorum arkadaşlar.Acayip rahatlık,çok güzel bir özellik...

Bu arada bende bir özellik yazıim,araç içinde teybinizi kontak kapattıktan sonra kapıları açıp inmeden dinlemeye devam ederseni(örneğin birini beklerken müzik sistemi ve kontak 15 dakika sonra kendini direkt kapatıyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Okur okumaz 5. maddeyi denedim hemen cama çıkıp, sinyaller falan yandı da yanına gitmedim şimdi. Dörtlü flaşörler iki kez yanıp kaçtı, aklıma peugeot marka otomobiller geldi. Onlar kapılar açılınca ve kilitlenince ne yapıyor öyle yaa. Deli gibi 5-6 kere hızlı hızlı dörtlü yakıyor manyak gibi. Hoş da olmuyor değil hani. İlgi çekici bir özellik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Follow me ve kumandadan yapılan bazı özellikler F2 Trend'dede var :D

Titanyum x de follow me öyle manuel diil ama,kendisi sen indikten sonra belirlediğin saniye kadar (20-40 ve 60) yanıyor,sonra sönüyor...İstersen de manuel yapıyosun...Belki titanyumda da vardır bu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Titanyum x de follow me öyle manuel diil ama,kendisi sen indikten sonra belirlediğin saniye kadar (20-40 ve 60) yanıyor,sonra sönüyor...İstersen de manuel yapıyosun...Belki titanyumda da vardır bu...

Tit X de far sensörü konumuna getirdiğin zaman far açma kapama düğmesini, aracı stop edip indiğinde belirlediğin süre kadar XENON kısaların yanıyor. Haricen de yakabiliyorsun tabi. (Cem bey gelecek, bu X paketin özelliği değil, titaniumda da böyle diyecek şimdi ama, XENON diye büyük yazdım ki, normal titanium da olmayan bir şey olsun ki Cem beye söyliyecek lafımız olsun.) :D Titanium X bak he he :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla titanyumda da var dese dese nereye kadar diyecek?Titanyumda ne Bİ-XENON (Xenon bile diil,Bİ XENON) var,parçalı deri döşeme var,7 Farklı ışık ambians aydınlatma var,elektrikli sürücü koltuğu var,ısıtmalı ön koltuklar var,gündüz yanan led farlar var..Bunların dışında isterse hepsi olsun titanyumda ne olacakki?Saydığım bu özellikler bile aracı çok farklı hale getiriyor kafadan....Hele birde otomatik parkla sunroofu ekleyip hepsini ŞEKER KIRMIZI ile taçlandırınca,geriye sadece "ulen gavur yapmış beaaaa"demek kalıyor :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla titanyumda da var dese dese nereye kadar diyecek?Titanyumda ne Bİ-XENON (Xenon bile diil,Bİ XENON) var,parçalı deri döşeme var,7 Farklı ışık ambians aydınlatma var,elektrikli sürücü koltuğu var,ısıtmalı ön koltuklar var,gündüz yanan led farlar var..Bunların dışında isterse hepsi olsun titanyumda ne olacakki?Saydığım bu özellikler bile aracı çok farklı hale getiriyor kafadan....Hele birde otomatik parkla sunroofu ekleyip hepsini ŞEKER KIRMIZI ile taçlandırınca,geriye sadece "ulen gavur yapmış beaaaa"demek kalıyor :) :)

Sanırım benden beklenenler sizin araçlara :pray:

Kendime de :)

Hehe daha çok beklersiniz, Antalya'nın sıcağında ne popomu pişirme derdindeyim, ne de deriye yapışma. Parti veriyoruz arabanın içinde de bir ambianslı aydınlatması eksik kaldı, bende kapı açacakları kırmızı aydınlanıyor, vah niye mavim yok diye dert etmem mi gerekecek şimdi? Ucuz taklitleri çıktığından beri de gündüz farından pek bir soğudum, bırak gündüz farını uzun far yaksan bile yeterince fark edilmiyor bazen (hele ki görmek istemeyenler olunca), yıkamacıya "oğlum koltuğun yerini değiştirme" dedikten sonra koltukla oynamak gerekmiyor, kaldı ki bu kolu tutup biraz bir tarafımı oynatsam ne olur? Bu arada kullandığım test araçlarından birisi TitX idi ve 3000 km civarında ayar düğmeleri kopmuştu, metal parçalardan elini acıtarak ayarladım, tabii bu sıra dışı bir durum (umarım). Açılır tavan desen bizim burada güneş yaz-kış adamın kafasında boza pişiriyor, eski aracımda vardı 11 yıl boyunca 3 kere ya açtım ya açmadım. Kala kala ne kaldı, bi-xenon far. Eh ona da tutup, benim aldığım dönemdeki fiyat üzerinden konuşuyorum, 6000 TL fark ödemem...

Ama meraklısı iseniz, güle güle kullanın.

Bir de not: Ben Titanyum'da da var derken aracımı övmek maksadı ile değil doğru bilgilendirme yapmak için yazıyorum. Ha keza Focus 2-2,5'de olan tüm özelliklere vakıf olmadığım için bildik şeyleri de tekrarlıyor olabilirim. Sonuçta aracımı tanıma sürecini sizlerle paylaşıyorum.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.