Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bugün Focusunuzun Hangi Akıllı Özelliğini Kullandınız ?

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

F3 te Yol bilgisayarı kısmında uyarılar diye bir yer var. O seçeneği iptal ettiğiniz de tüm uyarı sesleri kısılıyor emniyet kemeri sesi de dahil. Ama tavsiye etmem. Bildiğim kadarıyla emniyet kemeri takılı olmadığı sürece Airbagler çalışmaz. Tavsiyem Emniyet kemerinizi herzaman takın 100 m dahi olsa.

Bende uyarıları iptal etseniz bile emniyet kemeri uyarısı iptal olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uyarıları neden iptal etmek istiyorsunuz ki, ben emniyet kemerinin sesini susturmak için emniyet kemeri yerine takılan bir toka aldım. Fakat tokanın üstünde bir de emniyet kemerini takılabilecek bir yer var. yani toka takılı iken yine de emniyet kemerini takabiliyorsunuz. Hani şu 100 m gidilecek yerlerde emniyet kemeri takmayıp, birazcık uzun bir yol gidilecekse emniyet kemerini o tokanın üzerine takabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uyarıları neden iptal etmek istiyorsunuz ki, ben emniyet kemerinin sesini susturmak için emniyet kemeri yerine takılan bir toka aldım. Fakat tokanın ÜstÜnde bir de emniyet kemerini takılabilecek bir yer var. yani toka takılı iken yine de emniyet kemerini takabiliyorsunuz. Hani şu 100 m gidilecek yerlerde emniyet kemeri takmayıp, birazcık uzun bir yol gidilecekse emniyet kemerini o tokanın Üzerine takabiliyorsunuz.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pek olumlu karşılamamışsınız galiba ama ötmesin diye de uyarıları iptal etmekten iyidir. Sonuçta bende en az 10-15 km yol gideceksem takıyorum ama, 300 metre mesafe için, hatta bu mesafede de yol bozuk, ister istemez yavaş gidiyorsun emniyet kemerini takmak zahmetli geliyor. Fakat uzun yola çıkacaksam kesinlikle takıyorum onu belirteyim, benim anlatmak istediğim şey , uyarıları iptal etmektense bu şekilde bir çözüm bulmak daha mantıklı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pek olumlu karşılamamışsınız galiba ama ötmesin diye de uyarıları iptal etmekten iyidir. Sonuçta bende en az 10-15 km yol gideceksem takıyorum ama, 300 metre mesafe için, hatta bu mesafede de yol bozuk, ister istemez yavaş gidiyorsun emniyet kemerini takmak zahmetli geliyor. Fakat uzun yola çıkacaksam kesinlikle takıyorum onu belirteyim, benim anlatmak istediğim şey , uyarıları iptal etmektense bu şekilde bir çözÜm bulmak daha mantıklı

Kusura bakmayın, ama evet...

Emniyet kemerinin etrafından dolaşan her çözÜme karşıyım.

Sizin örneğinizde de bu 300 m bir gÜn 500, sonraki gÜn 5 dakikalık mesafe olur ve takmama alışkanlığı gelişir. Ne zaman, nerede, ne olacağı belli olmaz, ufacık bir zahmet gecikmiş pişmanlıktan iyidir.

Şehir içinde takmam, ancak uzun yolda takarım, şehirde kontrollu gidiyorum diyen bir arkadaşım kaza sonrası beyin kanaması nedeniyle bir aydan fazla hastanede yatmak zorunda kaldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşınız için çok büyük geçmiş olsun. Aslında haklısınız Emniyet kemeri kesinlikle takılmalı. Bende seviyorum aslında, Daha doğrusu 2 yıldır seviyorum. Öncesinde kesinlikle takmıyordum. Oğlum olalıdan beri emniyet kemerini takıyorum. Ama hatam uzun yolda takmam. SÖylediğinizde 300 m bir gün sonra 500 , sonraki gün 5 dakikalık mesafe olur kesinlikle doğru, ama ben genelde yola çıkar çıkmaz takarım. Yani uzun yola gideceksem. Uzun yol da hani şu 10-15 km kadarlık mesafeler yani. Buradan da şu çıkıyor ki, 3-5 km lik yollarda takmadığım ortaya çıkıyorki doğru, takmıyorum. Eşşeklik yapıyorum. Kabul eediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onu artık bizler alışkanlık haline getirdik aman evden işe diyoruz ne gerek var diyoruz.2 sene önce kışın aracımı kaydırıpta eşim kafasını cama vurduktan sonra anladım ne kadar büyük bir hata yaptığımızı,şimdi en kısa mesafede bile takıyorum çok şükür.

bu arada gece incelediğim test aracı olan tit x paketli araçda kumandadan kapıları açma tuşuna bastğınızda ayna altında ki ışıklar arka parklar vede gündüz ledlerinin yanması beni mest etti doğrusu çok güzeldi bayıldım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.