Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

İçerden Kapı Kilidi Açılıyor

Murat Tansel

Soru

merhabalar herkese . benim sorunum şu mesela arabada çocuk oluyor kapıyı felan açıyorlar arabanın konsolundaki kilit simgesine basıyorum kapılar kitleniyor ama kapılar ön arka sag sol heryerden içerden açılıyor ve ben uyuz oluyorum bu duruma fiestada böyle degil. var mı bir yolu bu işin?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

hepsini denedim cam degil kapıyı açıyor küçük bebek oluyor mesela bi açsa gitti ben böyle birşey görmedim kafama takıldı bu :D

Bir daha bak bakalım :) Bunun çözümü bu başka bişey aramayın boşuna olay diğer konuya girecekse bu konuyu kapatalım. 

FocusClubTr--1397860200.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Onun adı çift kilit, focus 3 de sunulmuyor. Güvenlik şu bu deniliyor. Kilit mekanizması değişerek belki olur başka hiçbir türlü yolu yok.Yazılım ile falan yani.

Çocuklar için çocuk kilidini kullanmalısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Onun adı çift kilit, focus 3 de sunulmuyor. Güvenlik şu bu deniliyor. Kilit mekanizması değişerek belki olur başka hiçbir türlü yolu yok.Yazılım ile falan yani.

Çocuklar için çocuk kilidini kullanmalısınız.

hepsini denedim cam degil kapıyı açıyor küçük bebek oluyor mesela bi açsa gitti ben böyle birşey görmedim kafama takıldı bu :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhabalar herkese . benim sorunum şu mesela arabada çocuk oluyor kapıyı felan açıyorlar arabanın konsolundaki kilit simgesine basıyorum kapılar kitleniyor ama kapılar ön arka sag sol heryerden içerden açılıyor ve ben uyuz oluyorum bu duruma fiestada böyle degil. var mı bir yolu bu işin?

focuslarda ne yazıkki aracın içindeki kapı açma kapama düğmesinden kapıları kapatsak bile kapı kolunu çekince kapılar açılıyor .Bu eksiklik bence..Aynı problemi bende yaşıyorum burda yapacak tek şey var o da çocuk kilidini devreye sokmak .Ama o da bazen sıkıntı oluyor arabaya arkaya başkası biniyor bu seferde çocuk kilidi devrede olduğu için kapısını biz açıyoruz milletin...Burda fordun bence söför tarafına düğme koyması gerekiyor nasılki arka camlar devre dışı bırakılıyorsa arka kapılarda aynı şekilde olmalıdır mesela arkadaşımın 2006 jettası var onda aynen böyle arka kapının içerden açılmasını engelleyen bir  düğme vardı çokta güzel düşünülmüş Fordda düşünse bunu iyi olur...Focus 2 lerdeki ve 1lerdeki çift kilitleme ise ayrı bir olay .sadece kumanda ile aracın dışından kilitlemeye yarıyor hırsızlık önleme amaçlı araç çalışırken  çift kilitleme devreye  girmiyor ...Yani araca bindik çalıştırdık hareket edeceğiz kumandadan çift kilitlemeye bastık devreye girmiyor araç çalıştığı için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focuslarda ne yazıkki aracın içindeki kapı açma kapama düğmesinden kapıları kapatsak bile kapı kolunu çekince kapılar açılıyor .Bu eksiklik bence..Aynı problemi bende yaşıyorum burda yapacak tek şey var o da çocuk kilidini devreye sokmak .Ama o da bazen sıkıntı oluyor arabaya arkaya başkası biniyor bu seferde çocuk kilidi devrede olduğu için kapısını biz açıyoruz milletin...Burda fordun bence söför tarafına düğme koyması gerekiyor nasılki arka camlar devre dışı bırakılıyorsa arka kapılarda aynı şekilde olmalıdır mesela arkadaşımın 2006 jettası var onda aynen böyle arka kapının içerden açılmasını engelleyen bir  düğme vardı çokta güzel düşünülmüş Fordda düşünse bunu iyi olur...Focus 2 lerdeki ve 1lerdeki çift kilitleme ise ayrı bir olay .sadece kumanda ile aracın dışından kilitlemeye yarıyor hırsızlık önleme amaçlı araç çalışırken  çift kilitleme devreye  girmiyor ...Yani araca bindik çalıştırdık hareket edeceğiz kumandadan çift kilitlemeye bastık devreye girmiyor araç çalıştığı için.

Yanlış, giriyor.Kumanda şart değil elcek üstündeki mandalı itincede oluyor. 

Emin olmadan kesin gibi konuşmasak ya :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birsey de ben ekleyim, kapiyi kitlediniz cami acik biraktiniz veya cami kirdilar bu durumda icerideki koldan kapilarin tumu aciliyo.

Edit. Bi tek bagaj acilmiyo onunda icerde dugmesi yok zaten

Volkan Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben açıkcası bu durumu bir eksiklik olarak değerlendirmiyorum.Ne yani otomatik park sistemini,aktif güvenliği düşünebilen mühendisler kapı kilidini mi düşünemiyecekler?Bunun sağlam bir gerekçesi olduğunu düşünüyorum kaza durumu vs felan olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yanlış, giriyor.Kumanda şart değil elcek üstündeki mandalı itincede oluyor. 

Emin olmadan kesin gibi konuşmasak ya :)

çift kilitten bahsediyor, kontak açıksa kumanda kitlemez. mandalı iterek çift kilit devreye girmez :)

Ayrıca elektrikli çocuk kilidi (jettada var denilen yani) cmaxte var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben açıkcası bu durumu bir eksiklik olarak değerlendirmiyorum.Ne yani otomatik park sistemini,aktif güvenliği düşünebilen mühendisler kapı kilidini mi düşünemiyecekler?Bunun sağlam bir gerekçesi olduğunu düşünüyorum kaza durumu vs felan olabilir.

Ben de kaza vb. durumlarda acil çıkış için içeriden açıldığını düşünmüştüm. Fakat aynı mantıkla çocuk kilidini de kaldırmaları gerekmez miydi bu durumda. Bence belli bir hızdan sonra veya araç hareket ettiği andan itibaren içeriden de açılmaması en doğrusu olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.