Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Fordetis ten sorguladım.

Temel Özellikler
İmal Tarihi:   21.02.2014
Araç Hattı:   Focus 2011-
Gövde Tarzı:   4 Kapı Sedan
Versiyon:   Seri 32
Motor:   1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma
Vites Kutusu:   5 Vitesli Şanzıman
Çekiş:   LHD FWD
Aks Oranı:   4.25
Egzoz Salımı:   Kademe V Salımları
Klima:   Manuel Klima
Bölge:   (+)"TR"
Boya:   Gece Yarısı Göğü

İç Kumaş:

birde şu açıklamayı buldum.

Rack/Gecko / Orta Açık Taş

•  Lastik Hava Basıncı İzleyicisi Yok
Alparslan Özaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Doğru hamle, yokmuş. Siz elm ile yazılım olarak ekleyebilirsiniz, biliyorsunuzdur onu.

Bu var dediğimiz araçlarda sensör mevcut.

Elm ile açılabiliyor demekki en azından bunu öğrenmiş olduk.kendim yapamam  yaşadığım yerde buun açacak kimse bulamam artık formda yapan arkadaşlar var.birine raslarsak yardımcı olurlar artık.:):)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese hayırlı akşamlar özellikle yakup beye :)  daha sonra da sorunu çözmemde yardımcı olan murat beye ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim ve diğer arkadaşlarada tabi :) hızlı bir giriş yaptığım için kusura bakmayın bundan sonra daha iyi olacak inşallah :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar İzmir'de modifiye edilmiş elm kablosu olan var mı? Bugün veya yarın cruise control için ufak bir deneme yapmam lazım, benim kablo halen gelmedi aliexpressten yarın da vizeye girmeden halledeyim istiyorum.

Hocam sizi takip ediyorum. Tam olarak calistiginda bir baslik açıp yaptiklarinizi anlatirsaniz bende deneyeceğim. Teşekkürler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 25.03.2016 at 14:33, Sarp D. Uygur said:

Arkadaşlar İzmir'de modifiye edilmiş elm kablosu olan var mı? Bugün veya yarın cruise control için ufak bir deneme yapmam lazım, benim kablo halen gelmedi aliexpressten yarın da vizeye girmeden halledeyim istiyorum.

bende var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On ‎25‎.‎03‎.‎2016 at 19:59, Teoman Saraç said:

Hocam sizi takip ediyorum. Tam olarak calistiginda bir baslik açıp yaptiklarinizi anlatirsaniz bende deneyeceğim. Teşekkürler

Montaj işi tamam da ipc ye yazdıramadığım için olsa gerek çalıştıramadım henüz..

7 saat önce, Hakan K said:

bende var.

Peki kullanabilir miyim Hakan bey?

IMG_5792.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Teoman Saraç said:

Hocam musait oldugunuzda bi anlatim gecermisiniz?

Direksiyonmu aliyoruz? Sadece parca alip kesiyormuyuz? Falan. Size zahmet olacak.

Teoman iki türlü de olur. Ama CC li deri direksiyon daha güzel olur bence.

Gürkan Çakıroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Teoman Saraç said:

Hocam musait oldugunuzda bi anlatim gecermisiniz?

Direksiyonmu aliyoruz? Sadece parca alip kesiyormuyuz? Falan. Size zahmet olacak.

Abi en kolayı kendinden cc li direksiyon almak. Eğer ihtiyacın varsa 250 liraya bir arkadaşta var şu anda, aldığı özel deri dikme kılıfını da gönderecekti. Yok ben daha ucuza mal etmek istiyorum dersen çıkma bir cc kiti bulman lazım ki ben kaç aydır takip ediyorum anca denk getirdim. Eğer ki sadece cc kitini alırım dersen evet direksiyonu kesmek gerekiyor, deri desenli sünger neticede kolay kesiliyor ama işçiliğin ve sabrın yerinde olması lazım ki yanlış bir iş yapıp direksiyonu çöp haline getirme.

Ben bu güne kadar nerelerden faydalandım diye soracak olursan da konu şu;

http://www.fordownersclub.com/forums/tutorials/article/274-retrofitting-original-cruise-control-on-a-focus-mk3/

Eğer etliye sütlüye karışmayayım sadece cc kiti alıp geçeyim param var dersen http://www.aliexpress.com/item/2015-new-car-speed-control-switch-cruise-control-system-kit-for-ford-focus-3-kuga-2012/32565135488.html?spm=2114.01010208.3.1.XtGfD4&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201602_2_10036_10035_10034_507_10032_10020_10001_10002_10017_10010_10005_10011_10006_10003_10021_10004_10022_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=a71d61de-4724-439b-b1da-07b477642ee1

Kiti aldıktan sonra standart direksiyon üzerindeki sokete 3 tane pinini ekleyip kalan 2 kabloyu da sol menü butonlarının bağlı olduğu soketten paralel alarak bağlıyorsun. Daha sonrası yukarıdaki sitede anlatıldığı üzere focccus programından hallediliyor.

Ben kesme biçme montaj işlerini bitirdim de modifiyeli kablom olmadığı için focccus üzerinden gereken herşeyi yapamadım. O işi de halledersem çalışıp çalışmadığı konusunda bilgilendirme yapabilirim.

Dipnot; Titanium araçların direksiyon soketleri ve airbag-menü-müzik kontrol tuşlarının bağlantı kabloları farklı olduğu için böyle bir yol izlemek zorunda kalıyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sipariş ettiğim Elm kablosu gelmiş, akşam araca Hill Hold v.s işlemlerini yapmayı düşünüyorum lakin Win10 olan Pc ile yapabiliriz bunu değil mi? Konuda bir kaç yere baktım ama göremedim bunla ilgili bir şey. 

+ olarak youtube'da bir video'da hill hold eklenince abs ışığı yakıyordu araç bunu silmek içinde Forscan kullanıyordu eleman. Sitesinden baktığımda birden fazla sürümü var son sürümü(2.3.0 beta) indirsek kullanabiliriz sanırım değil mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.