Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

programdan tekrar kapatıp açın, olmadı bi kaç kere deneyin. Bekir abinin hem lastik basıncı hem hill holderı aktif etmek için biraz uğraştık. 3. seferde filan oldu. Saçma ama öyle...

İlgili modullerle ilgili DTC varmı bide ona bakın.

@Ali Mert Kılıç

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

compressed.gifFoCCCus_0.8.1.zip 10-May-2014 15:06 17M

son sürüm olarak bu programı indirdim, elm327 usb kablonunda siparişini verdim 2güne elimde olur herhalde. 2014 model ford focus trendx benzinli araç için hill holder'ı aktif edeceğim inşallah bir sorun olmaz. :)

Ozan arkadaşımıza şimdiden verdiği bilgilerden dolayı teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan bey bu iş iyi olmuşta birde bize yardım etseniz diyorum , bendeki araç otomatik diyorum bizim araçlarda da şu kendi kendine park sistemi bu kablo ile hallolurmu acaba :smiley2k: şaka tabi söylediklerimde ne komik ya adam sana opsiyonel olarak bile satmadığı özelleği sen 20-30 tl lik kablo ile yapıyorsun, bunu çorum daki serviste tanıdığıma anlattım olurmu öyle şey dedi ya bu ülke nereye gidiyor vallahi hiç anlamıyorum adamın gözüne sokuyor gösteriyorsun bildiklerin yanlış diye yok olmaz bana ne söyleniyorsa o dur diyor ve bu adam servis ten sorumlu kişi ne garip bir ülke burası sonra eğitim diyoruz bu zat ta sürekli eğitimlere gittiğinden bahseder övünür.  :blink:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan bey bu iş iyi olmuşta birde bize yardım etseniz diyorum , bendeki araç otomatik diyorum bizim araçlarda da şu kendi kendine park sistemi bu kablo ile hallolurmu acaba :smiley2k: şaka tabi söylediklerimde ne komik ya adam sana opsiyonel olarak bile satmadığı özelleği sen 20-30 tl lik kablo ile yapıyorsun, bunu çorum daki serviste tanıdığıma anlattım olurmu öyle şey dedi ya bu ülke nereye gidiyor vallahi hiç anlamıyorum adamın gözüne sokuyor gösteriyorsun bildiklerin yanlış diye yok olmaz bana ne söyleniyorsa o dur diyor ve bu adam servis ten sorumlu kişi ne garip bir ülke burası sonra eğitim diyoruz bu zat ta sürekli eğitimlere gittiğinden bahseder övünür.  :blink:

Aracınızda önde park sensörleri yoksa bu kablo ile hallolmaz ne yazıkki.

Serkan Yüksel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ozan bey, hata kodu silmekten kastınız; forscan programındaki   DTC kısmında resetliyor muyuz logları mı temizliyoruz. hangisi acaba?

Reset DTC

Forscan hata kodlarını siliyor ama ekran test menüsüne girdiğinizde DTC hata kodlarını görüyorsunuz.

Bunuda sadece servis silebiliyor.

Bunun nedeni kabloda normalde sadece HS-CAN olması, modifiye edip MS-CAN switchi eklerseniz hepsi silinir.

Bende test menüsünde hata gözükmüyor

Seninkini ben yaptım çünkü abi :D

Ford(yada otosan yurtdışında var mı?) otomatik arabaya neden bu donanımı koymuyor bilmiyorum, ama normal şartlarda otomatikle bir alakası olmaması lazım. Gerekli tüm, modul, sensör ve tesisatı takarsanız, bu kablo ile aktivasyonu mümkün :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dün hill holderı açtım.. hala işe yaramıyo orası ayrı ama sorunum göstergede abs esp el freni işaretleri çıkıyo.. forscan silmedi reset dtc yaptım.. başka yapabiliceğim bişi var mı?

programdan tekrar kapatıp açın, olmadı bi kaç kere deneyin. Bekir abinin hem lastik basıncı hem hill holderı aktif etmek için biraz uğraştık. 3. seferde filan oldu. Saçma ama öyle...

İlgili modullerle ilgili DTC varmı bide ona bakın.

@Ali Mert Kılıç

cevabınızı görmemişim bidaha kontrol ediyim.. birde bu göstergede çıkan abs esp ışığı falan sıkıntı çıkarmaz dimi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dün hill holderı açtım.. hala işe yaramıyo orası ayrı ama sorunum göstergede abs esp el freni işaretleri çıkıyo.. forscan silmedi reset dtc yaptım.. başka yapabiliceğim bişi var mı?

cevabınızı görmemişim bidaha kontrol ediyim.. birde bu göstergede çıkan abs esp ışığı falan sıkıntı çıkarmaz dimi?

Okumadan mı yaptınız anlamadım. ABS sekmesinden initialize ECU yapacaksınız. Şuan çalışmaması normal. Ayrıca abs esp vsde çalışmıyor şuan...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.