Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Ecoboost 1.6 30 Bin Bakımı 920 Tl

Hasan Meral

Önerilen Mesajlar

Ford bilaller de 820 tl dedi son 700 tl ye olur fiyat verdi.sorun 5/20 yağın fiyatının yüksek olması.sonra da focus eb neden az satıyor diye dert yanıyorlar.şikayetimi tüm forum adına dile getireceğim ve forum da sizinle paylaştıgımıda kendilerine söyleyeceğim.ayrıca donanımhaber forumunda da bu konuyu otomobil severlerin bilgisine sunacağım ki musteri memnuniyeti nasıl kaydedilir kazanılır herkes öğrensin.

ben 5/30 yağ konsun istiyorum deme şansımız yok mu yani şimdi, kendi kılavuzlarında kullanılır diye yazıyor, diretmemeleri lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bakımda 5/30 koydular şimdi benim motor ayvayı yedi mi?:)Sırf para tuzağı mı bu iş...

Biraz daha önce yazdıklarımın tekrarı olacak.

Neden 5W/20 yağ tercih ediliyor, daha az sürtünme, daha düşük yakıt tüketimi, daha düşük emisyon, daha az zorlanan marş motoru için. Bu farklar belirgin mi? Bence değil. Yerine 5W/30 kullanılsa ne olur? Hiçbir şey olmaz, motor ömrünü asla kısaltmaz, hatta sıcak bölgelerde daha bile iyi olur 5W/30 yağ. 

1.6 benzinli motorlar için servis asla zorlayamaz 5W/20 yağın kullanımını. Kendileri 3 yıldır 5W/30 kullandılar zaten ve kullanım kılavuzunda da alternatif yağ olarak gösteriliyor.

Bir kere daha yazıyorum fahiş kâr oranı nedeniyle tercih ediliyor bu yağ servis tarafından.

Diğer bir husus da garanti nedeniyle yetkili servise muhtaç olma durumu.

Garantiden çıkarabilmek için yanlış parça veya hatalı işçilikten arıza oluştuğunun kanıtlanması lazım.

Yani kimse aracınızı bakımı farklı yerde yapıldı diye garantiden çıkaramaz, bu müşteri kaybetmeme adına söylenen bir yalan.

İyi bir özel servisiniz ve dürüst ve işini bilen bir parçacınız varsa boşverin yetkili servisi. 

Bu servis şikayet edilse bir sonuç çıkar mı?

Ben olsam hemen Otosan'ı arar servis sürecinde gereksiz uygulama yaptıkları ve istemediğiniz bir yağı kullanmaya zorladıkları ve fahiş fiyat talep ettiklerini derhal bildirirdim, yazılı ve sözlü.

Zaten pazarlıkla anında 200 TL indirmelerinden belli bu.

Kısacası bir yandan üç kağıtçılık, diğer yandan terbiyesizlik.

Sonra da niye müşterimiz az diye yakınırlar...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5w-20 yağ ve polen filtresi dahil 580TL fiyat aldım ki bu indirimsiz hali. %20 indirim alabiliyorum. Yağı 5w-30 koydursam 200 tl daha inecek.

Buji var mı?

5W-30'dan şaşma bu motor için, bence maceraya gerek yok. Almanya başta olmak üzere pek çok ülke 5W-20 gibi ince yağlara ciddi kuşku ile yaklaşıyor. 

Paran da cebinde kalsın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buji var mı?

5W-30'dan şaşma bu motor için, bence maceraya gerek yok. Almanya başta olmak üzere pek çok ülke 5W-20 gibi ince yağlara ciddi kuşku ile yaklaşıyor. 

Paran da cebinde kalsın...

Hayır buji yok fiyatın içinde. Telefonda aldığım fiyat bu tabi. Servise gitsem belki biraz daha indirebilirim.

Yağın hangisinin daha faydalı olacağı konusunda pek bir fikrim yok açıkcası, sürtünmeyi azaltacağından ince yağ daha bir cazip geliyordu ama sen öyle diyorsan eğer vardır bir bildiğin. Hatta yağ değişiminde viskozite değişimini düzgün yapabilirlermi temizce ondan bile kuşkuluyum. Daha benim arabanın bakımına 6 ay yada 7bin km var daha.

Acaba 5w-30 - 5w-20 geçişini yapmış ve en azından yakıt-performans tecrübelerini aktaracak birileri var mıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kendim için senaryo şöyle;

45.000 bakımı için, 5/30 yağ (bu konu daha önce konuşuldu) üzerinden pazarlığımı yaparım, (pazarlığı tlf ile değil randevu alarak serviste yaparım, hazır müşteriyi daha az kaçırmak isterler piyasa ekonomisi), istediğim fiyatı alamaz isem, yavaştan antalya da Cem hocamın önereceği yan sanayi servise gönül rahatlığı ile uzarım; zaten garantinin bitmesine de 1 yıl kaldı.......... hadi hayırlısı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5/20 yağı istemiyorum 5/30 koyalım dedim,yapamayız yeni bir uygulama,bu araçlarda servis 5/20 yağ kullanmak zorunda artık dediler,sorun çıkarsa servis sorumlu oluyorMuş. bugün yazılı olarak şikayetimi ford a iletim beni aramalarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çıkarsa servis sorumlu oluyorMuş.

Bunu öğrendiğim iyi oldu, fabrikadan yanlış yağ ile çıkardıkları ve iki bakımdır yanlış yağ koydukları için olası arıza durumunda artık kimi suçlayacağımı biliyorum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Garantiyi uzatmayı düşünüyorum.700 tl iki yıl garanti uzatma bedeli.bir bakım ücreti yani.ileride mutlaka bir sorun ile karşılaşacağım gibi geliyor.altı ay önce aracımin aküsü bitmişti kendim değiştirdim garanti hiç aklıma gelmemişti.garantiye akü dahilmiydi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.