Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Ecoboost 1.6 30 Bin Bakımı 920 Tl

Hasan Meral

Önerilen Mesajlar

Benim anlamadığım önce 5/30 yağ konulacak diyorlardı şimdi 5/20 koyacaksın diyorlar sonuçta biz mekaniker ya da motordan süper anlayan ya da iki yağ arasındaki farkın motora ne gibi fayda ya da zarar vereceğini bilemeyiz.Benim kasım ayındaki bakımda 5/30 koydular şimdi benim motor ayvayı yedi mi?:)Sırf para tuzağı mı bu iş...900 tl ye normal bakım yaptıracaksan vay bizim halimize arabayı satma zamanı gelmiştir....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

920 tl ye ben üç bakım yaptırdım galiba 

15 000 180tl

30 000 274 tl

45 000 466 tl (Ön fren balataları dahil)

kesinlikle bayide problem var geçmiş olsun.

NOT sizi üzmek yada canınızı sıkmak amacıyla yazmadım bilgi amaçlı

birde 1.6 125 ps benim araç sadece bujilerin fiyatı farklıdır sanırsam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sayın Hasan bey;

ben de antalya da yaşıyorum sayılır (bir süredir ıspartadayım), 30.000 bakımını ford bilallerde, geçen yaz 300 tl ye yaptırdım, 5/30 yağ kullanılmıştı. size verilen rakam çok uçuk kalıyor.

ayrıca bu yağ konusu, daha önce de konuşuldu Cem hoca mın uyarılarıyla ben artık servis 5/20 de önerse kesinlikle 5/30 (tabiki EB 1.6 için) kulanıcam, yağı alır kendim götürürüm, 

parayı ödediğiniz için artık itirazlarınız, çok karşılık bulmayabilir, ama hakkaten kızılmayacak gibi değil, yine de sıkmayın canınızı, ama iyi ki bu forum var yoksa nerden bilecktik bunları :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buji değişimi gereksiz değil. Hayattır buji. Para sorunu yoksa her bakımda değişebilir

bakım aralıklarını 5bin kmye indirip, hepsini, 150.000 bakımı gibi yaptıralım o zaman.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bakım aralıklarını 5bin kmye indirip, hepsini, 150.000 bakımı gibi yaptıralım o zaman.

Ozan benim bilgim ve tecrübeme göre buji budur istediğin gibi indirip bakıp yaptırabilirsin sana kalmış. 

Ben kriter değilim sonuçta kimse uymak zorunda değil :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford bilaller de 820 tl dedi son 700 tl ye olur fiyat verdi.sorun 5/20 yağın fiyatının yüksek olması.sonra da focus eb neden az satıyor diye dert yanıyorlar.şikayetimi tüm forum adına dile getireceğim ve forum da sizinle paylaştıgımıda kendilerine söyleyeceğim.ayrıca donanımhaber forumunda da bu konuyu otomobil severlerin bilgisine sunacağım ki musteri memnuniyeti nasıl kaydedilir kazanılır herkes öğrensin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford bilaller de 820 tl dedi son 700 tl ye olur fiyat verdi.sorun 5/20 yağın fiyatının yüksek olması.sonra da focus eb neden az satıyor diye dert yanıyorlar.şikayetimi tüm forum adına dile getireceğim ve forum da sizinle paylaştıgımıda kendilerine söyleyeceğim.ayrıca donanımhaber forumunda da bu konuyu otomobil severlerin bilgisine sunacağım ki musteri memnuniyeti nasıl kaydedilir kazanılır herkes öğrensin.

Focus eb az satmasının sebebi bakım değilki zaten 30 bin bakımlarına gelmeden çoğu satışı kalktı :D

Dizel aracın ne olduğunu bilmeden dizel alanlar yüzünden hal böyle maalesef. İnsanlar az yakacağım diye 10 milyar fark verip bankaya tonla faiz ödemeyi tercih ediyor. Bu da acınası durum bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan benim bilgim ve tecrübeme göre buji budur istediğin gibi indirip bakıp yaptırabilirsin sana kalmış. 

Ben kriter değilim sonuçta kimse uymak zorunda değil :)

isteyen istediği zaman değiştirebilir demek istediğim bu değil, bana göre gereksiz tanımı üreticinin belirttiği zamandan önce ki değişimdir. Yazdığın genel birşey değil ancak tercih veya keyif olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

isteyen istediği zaman değiştirebilir demek istediğim bu değil, bana göre gereksiz tanımı üreticinin belirttiği zamandan önce ki değişimdir. Yazdığın genel birşey değil ancak tercih veya keyif olur.

Bende onu dedim, servis iyiki değişmiş mi yazmışım? kontrol edeyim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.