Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus mk3 1.6Tdci 95 Hp Yazılımla Beygir Artışı

Uğur Yılmaz

Önerilen Mesajlar

• 3 ay sonra...

Arkadaşlar bende focus trendx 1,6 tdcı var. aracım 95 beygir. 115 beygire yükselttirdim. ve araca hiç bir zararı yok. kalkışta daha hızlı kalkıyorsunuz. yakıt tüketimi düşüyor. aracın hızı 210 km ye çıkıyor. 250 tl ye yaptırdım. beyin sökülmüyor, yazılım ile ayarlanıyor. ayrıca yetkili servis ile konuştum ve araştırdıktan sonra buna karar verdim. çünkü aracın motoru aynı. fiat motorlarda aynı aracın beygirini kısıtladıkları zaman daha fazla kar elde etmek için turboları küçültüyorlardı. Ford da böyle bir şey olmadığını her şeyin aynı birebir olduğunu ve satış politikası yüzünden olduğunu öğrendim ve yazılımı yükletmeye karar verdim. Öncelikle 115 beygirin üzerine chip ile beygir arttırımına giden araçlarda siyah duman oluştuğuna sahit oldum. ama benım aracımda böyle bir şey olmadı.

BİLGİLERİNİZE

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 hours ago, Serkan Ispiroğlu said:

Arkadaşlar bende focus trendx 1,6 tdcı var. aracım 95 beygir. 115 beygire yükselttirdim. ve araca hiç bir zararı yok. kalkışta daha hızlı kalkıyorsunuz. yakıt tüketimi düşüyor. aracın hızı 210 km ye çıkıyor. 250 tl ye yaptırdım. beyin sökülmüyor, yazılım ile ayarlanıyor. ayrıca yetkili servis ile konuştum ve araştırdıktan sonra buna karar verdim. çünkü aracın motoru aynı. fiat motorlarda aynı aracın beygirini kısıtladıkları zaman daha fazla kar elde etmek için turboları küçültüyorlardı. Ford da böyle bir şey olmadığını her şeyin aynı birebir olduğunu ve satış politikası yüzünden olduğunu öğrendim ve yazılımı yükletmeye karar verdim. Öncelikle 115 beygirin üzerine chip ile beygir arttırımına giden araçlarda siyah duman oluştuğuna sahit oldum. ama benım aracımda böyle bir şey olmadı.

BİLGİLERİNİZE

Hangi cihazla yazilim atildi merak konusu, arabanizdaki Continental SID807EVO beyne OBD den erisebilen bilinen bir yazilim cihazida yok. Bir tek bu cihaz yazabiliyor:

VF2Flasher_Slider1.jpg

Eger bu cihazi arabaniza bagladiklarini gormediyseniz, sizin mevzuda bi terslik var demektir.

250TL ye bildigim yazilim yukleyen bilindik guvenilir bir firma da yok. Siz yapilan islemden tam olarak emin misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

03.11.2017 - 10:36 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

bu cihazı bağlamadılar üstadım. ama yanımda yaptılar. ben hafta sonu memnun kalmadım. motorun sesi bile değişti. açıkcası korktum da biraz arıza verir diye eski haline getirttim. ama diğer hill holder ve kapıları kapatmadım.onlar duruyor.

03.11.2017 - 10:36 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

Hangi cihazla yazilim atildi merak konusu, arabanizdaki Continental SID807EVO beyne OBD den erisebilen bilinen bir yazilim cihazida yok. Bir tek bu cihaz yazabiliyor:

VF2Flasher_Slider1.jpg

Eger bu cihazi arabaniza bagladiklarini gormediyseniz, sizin mevzuda bi terslik var demektir.

250TL ye bildigim yazilim yukleyen bilindik guvenilir bir firma da yok. Siz yapilan islemden tam olarak emin misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 minutes ago, Serkan Ispiroğlu said:

bu cihazı bağlamadılar üstadım. ama yanımda yaptılar. ben hafta sonu memnun kalmadım. motorun sesi bile değişti. açıkcası korktum da biraz arıza verir diye eski haline getirttim. ama diğer hill holder ve kapıları kapatmadım.onlar duruyor.

Eğer Focccus vs gibi bir programla, motor seçeneğini 115 lik seçip kaydedip yazılım yaptık arabanıza dedilerse eğer epey bir dalavere iş yapılmış diyebilirim. O arkadaşlardan uzak durmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

bir iki aydır yazılım işini ve chip olayını araştırıyorum, çok farklı fiyatlandırmalar var 

ankara ve istanbula gitmem imkansız gibi olduğundan burdaki seçenekleri değerlendirmem gerekiyor ama kafam çok karışık belki sizin yardımlarınızla bir karara varabilirim.

a firması 900 TL den 700 e indirdi

b firması 400

c firması 450

racechip 600 küsür 

bu seçenekler arasında fiyatı düşük olanlar her ne kadar cazip gelse de güvenemiyorum. siz ne dersiniz?

İbrahim Halil DOĞAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

54 dakika önce, İbrahim Halil DOĞAN yazdı:

siz ne dersiniz?

Antep koşullarında ne idüğü belirsiz birine motor yazılımımı elletmem. 

Aracınız garantide ise garantinin en azından motor için bozulma olasılığını da unutmayın.

Bu bağlamda belki en az riskli olan Racechip eğer güç arzusu dorukta ise düşünülebilir.

Ancak fiyatlar pek öyle yazdığınız gibi değil, burada, çakma bir şey olmasın.

Doğrusu uygun biz zaman kollayıp Ankara'ya Servet'in yanına uğrardım. 

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Linki 95 ps için olan ile değiştirdim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Antep koşullarında ne idüğü belirsiz birine motor yazılımımı elletmem. 

Aracınız garantide ise garantinin en azından motor için bozulma olasılığını da unutmayın.

Bu bağlamda belki en az riskli olan Racechip eğer güç arzusu dorukta ise düşünülebilir.

Ancak fiyatlar pek öyle yazdığınız gibi değil, burada, çakma bir şey olmasın.

Doğrusu uygun biz zaman kollayıp Ankara'ya Servet'in yanına uğrardım. 

doğru yol servetboost şimdi birde sid evo beyinler obdden yazılmaya başladı beyini sökmeden işi bitiriyorlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok haklısınız hocam zaten bu sorunlardan dolayı çekincelerim var bahsettiğim firmalar ecutech, ecufast ve btchiptuning hepsi iddialı olduğunu söylüyorlar.

racechip in normal modeli var burada 

aracımın garantisinin bitmesine 5 ay var, o yüzden arayışa girdim.

Dediğiniz yolumu ankaraya düşürebilseydim kesin giderdim.

Serkan bey beyini sökmeden yazılım atma olayı sadece ankara da var diğerleri beyni söküyorlar.

@Cem Boneval üstat superchips yakınlarda bulunduğum şehre gelecek ama beyin söküp yazılım atıyorlar, bahsettiğim fiyatların iki katı nerdeyse, tavsiye eder misiniz?

İbrahim Halil DOĞAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.