Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Yeni binek otomobil alımında ödenen ÖTV'de artışa gidildi.

Motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçmeyenler için uygulanan yüzde 40 vergi oranı yüzde 45'e,

motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçen fakat 2000 cm3'ün altında olanlar için uygulanan yüzde 80 vergi oranı yüzde 90'a,

motor silindir hacmi 2000 cm3'ü geçenler için uygulanan yüzde 130 vergi oranı ise yüzde 145'e yükseltildi.

kaynak: http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/01/20140101-2-1.pdf (madde-3)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Faiz düştü diyorlar ekonomi iyiye gidiyor diyorlar paralar vatandaşımın cebine giriyor diyorlar imf ye borç bitti diyorlar enflasyon azaldı diyorlar akaryakıta durduk yere 30 kuruş zam yapıyorlar,kdv nin ötv si alınan  yerde birde utanmadan ötv ti arttırıyorlar ya ben matematik bilmiyorum ya da bunlarda bir sıkıntı var:(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Faiz düştü diyorlar ekonomi iyiye gidiyor diyorlar paralar vatandaşımın cebine giriyor diyorlar imf ye borç bitti diyorlar enflasyon azaldı diyorlar akaryakıta durduk yere 30 kuruş zam yapıyorlar,kdv nin ötv si alınan yerde birde utanmadan ötv ti arttırıyorlar ya ben matematik bilmiyorum ya da bunlarda bir sıkıntı var:(

Ara sıra haberleri dinleyin gazeteleri okuyun abi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakmayın anlamadım dediğinizi...
Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları biliyorsunuzdur. Bunlar ekonomimizi ve çeşitli yerleri (benzin vb) etkiliyor. Daha fazla üzülmenizi istemedim o yüzden öyle yazdım Edit: Yok onlara yazmadım :) Zahid U. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada MTV'de %4 kadar zamlanmış http://www.gib.gov.tr/index.php?id=1079&uid=sTV9wRk0qGRkenc7&type=teblig

Ben bir yaşıma daha basınca ilk indirim dilimine düşmüşüm, 2 x 322 TL

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıl sonunda almak konusunda kararsız herkese söyledim, 2014 modeller için %7-10, elde kalan 2013'ler içinse %3-5 fiyat artışı kaçınılmaz.

Ayakkabı kutuları dolarken sade vatandaşın alım gücü giderek düşüyor gibi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 31 aralıkta(dün) araç için kredi çektim aynı gün bankaya motor şasi numaralarının ve ücretin bulunduğu proforma fatura ve yaptığım kasko anlaşmasının bilgileri gönderildi. Proforma faturanın kesilmiş olması beni ötv zammından kurtarır mı yoksa gerçek fatura kesilmediği için bu zamdan etkilenecek miyim acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 31 aralıkta(dün) araç için kredi çektim aynı gün bankaya motor şasi numaralarının ve ücretin bulunduğu proforma fatura ve yaptığım kasko anlaşmasının bilgileri gönderildi. Proforma faturanın kesilmiş olması beni ötv zammından kurtarır mı yoksa gerçek fatura kesilmediği için bu zamdan etkilenecek miyim acaba?

Alengirli bir konu. Proforma net bir belge değil bildiğim kadarıyla.

Tahminimce bu tip vergiler ithalat sürecinde zaten muhasebelendiriliyor olmalı. Stoktaki aracı aldıysanız tabi.

Tüketici kafasıyla düşününce yansıtılmamalı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence etkilenirsiniz çünkü o fatura geçersiz olabilir, kredi çıkmayabilir, siz almaktan vazgeçebilirsiniz, önemli olan gerçek alım tarihiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.