Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dsp Uyarı Işığı

Emrah Okur

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

''süs olarak mı kullanıyorsunuz'' , ''sizinki de laf mı '' gibi hitaplarla cevap veriyorsun sonra da aldığınız cevaplardan rahatsız olup, eğitim öğretimden bahsediyorsununuz, ne alaka sınavla bu konu arasında anlayamadım, bu site bu amaçla kurulmuş yanılmıyorsam, amaç git kitapçığa bak olmasa gerek.. herkes bildiklerini paylaşıyorlar, burada sınav mı oluyoruz da kopya çekme oluyor bu soru, bırakın Allah aşkına ...

Bu sitede sorulan çoğu sorunun cevap'ı o kitapçıkta mevcut; demek tüm üyeler kopyacı , bunu demek istiyorsunuz sanırım, uzatmaya da gerek yok! ben sormamış olayım  ,siz de cevap vermemiş olun

Kurduğum cümleler gayet açık ve net. Aldığım cevaplardan rahatsızda olmadım. Bu halde anlatamadıysam sanırım bu konuda size bir katkım olmayacak. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neyse ben yardımcı olayım.

Ses sistemini açın, sonra sırası ile şunları yapın:

Menu => Ses => DSP ekolayzir => En alttaki seçenek kapalıyı seçin => Menu

Işık sönmüş olacak.

Sonra baştan başlayıp DSP ekolayzirdaki hazır ses profillerini sık dinlediğiniz müzikte deneyin ve en beğendiğinizi seçin, mesela ben klasikte tutuyorum.

Bu arada DSP altında TA'da yanarsa uğraşmayın diye şimdiden yazayım, TA düğmesine basınca söner. TA Traffic Anouncement kısaltmasıdır ve radyo yayınlarında trafik anonsu geçildiğinde müziği kesip anonsu dinletir, Türkiye'de bu sistem kullanılıyor mu emin değilim...

Şimdi şuraya uğrayıp aracınızın kılavuzunu indirip inceleyin: http://www.ford.com.tr/ford-servis/kullanici-el-kitaplari

Açıkcası basitçe çözülebilecek sorularda hiçbir çaba gösterilmeden tekrar tekrar doğrudan buraya sorulması bizlerde de zamanla bıkkınlık yaratıyor, empati rica ediyoruz! 

Yazdıklarımı nereden bildiğimi ben de bilmiyorum, ama kılavuzdan değil :)

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konunun benimle ilgisi yok ama sorulan soruya "kitapçığı süs olarak mı kullanıyorsunuz" yerine "en doğru bilgiye kitapçığınızdan ulaşabilirsiniz" denilse kalp kırmadan konu halledilebilirdi diye düşünüyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada DSP altında TA'da yanarsa uğraşmayın diye şimdiden yazayım, TA düğmesine basınca söner. TA Traffic Anouncement kısaltmasıdır ve radyo yayınlarında trafik anonsu geçildiğinde müziği kesip anonsu dinletir, Türkiye'de bu sistem kullanılıyor mu emin değilim...

Hocam uzun olan tünellerde uyarı yapıyor bu sistem ülkemizde. Birde TA açık olduğu zaman Haber Duyurusu adı altında radyo kitli kalıyor bazen TA tuşuna basana kadar. Yani bayağı saçma bir sistem Türkiye'de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam uzun olan tünellerde uyarı yapıyor bu sistem ülkemizde. Birde TA açık olduğu zaman Haber Duyurusu adı altında radyo kitli kalıyor bazen TA tuşuna basana kadar. Yani bayağı saçma bir sistem Türkiye'de.

Tünellerde uyarı, TA üzerinden yapılmıyor, zaten radyo çekmediği için ufak bir verici ile tünel içinde normal radyo yayını yapıyorlar.

Hemen hemen hiç radyo kullanmadığımdan, ve TA kapalı olduğundan tam emin değilim ama %99 amacına uygun kullanılmıyor TA, aksine korsan olarak kullanıp kendi kanalını dinletme çabasına giriyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.