Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Tdci Aracımda Motor Suyu Seviyesi

Oğuz Gün

Soru

28 ekimde 0 km bayii en aldığım focus Sedan aracın motor su seviyesini merak ettim ve baktım. min çizgisinin 1 cm altında olduğunu gördüm. motor ısırınca min çizgisi ile ayni seviyeye geliyor. Dizel motorlarda eksik lik normal mi? Çeşme suyuyla tamamlamali miyim servise mi gitmeliyim ? Hararet sorunu yok. Aksine zor ısınıyor.

Oğuz Gün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

28 ekimde 0 km bayii en aldığım focus Sedan aracın motor su seviyesini merak ettim ve baktım. min çizgisinin 1 cm altında olduğunu gördüm. motor ısırınca min çizgisi ile ayni seviyeye geliyor. Dizel motorlarda eksik lik normal mi? Çeşme suyuyla tamamlamali miyim servise mi gitmeliyim ? Hararet sorunu yok. Aksine zor ısınıyor.

Sıcakken ölçüm doğrumu yanlışmı bilmiyorum. Bazen fren yağıda tam sınırda gelebiliyor, serviste tamamlanıyor. Su da eksikse tamamlanır. Çeşme suyu arabaya konmaz! Radyatör kanalları kireçlenir.

Dizel araç zor ısınır yapcak bişey yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bayinin bu konuda uyarması gerekiyordu. Fakat  aksine bütün kontrolleriniz yapıldı sorunsuz 15 bin km ye kadar binin güle güle kullanın dediler. Uyarmaları gerekirdi. Yarın bayiyi arayım.  Tekzende satılan antifrizle tamamlasak olur mu? Yoksa ayrı bir ölçüm yapılıp servisinim tamamlaması gerekiyor?

Oğuz Gün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hiç bakmadım. Ama 1500 km ye geldiğinde bir servise gidip baktırmıştım. suyu yağı normal demişti. şimdi 4500 km.

Arabayı hiç hararet yaptırmadıysanız kontrolü yaz aylarında yapıldıysa veya araba sıcakken gözden kaçmış olabilir.

Servise gidip tamamlatın. Muhtemelen 1000km kadar gidin kontrol edin düşmüşse geri gelin diyeceklerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

opet istasyonlarında ford onaylı kırımızı antifiriz satılıyor..  1lt si 10-12 tl..

hatta içinden hortumla 400-500 ml çekin, sonra max seviyesine kadar antifiriz koyun.. soğukken..araç düz yerde iken

muhtemelen şu anda -22 olan derecede -28-30 olur..

su yerine antifiriz ekleyin dereceyi daha da yükseltmeyin zaten -22 derece olablecek en yüksek seviye aksine -30 a doğru düşürmek güvenli olacaktır

ben 750 ml ilave ettim -35 e düşmüş..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.