Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Performans Problemi

Ozan Kar

Soru

Sözü geçtikçe yazıyorum, bu arabayı aldığımdan beri beni rahatsız eden bir şey var diye yazıyordum ancak tarif edemiyordum, şimdi özellikle kalkışta ve düşük viteslerdeki tepkisinden rahatsız oluyorum olarak tanımlayabilirim. Cmax böyle değil. Sametin aracını kullandım oda böyle değil. Tersi olarak, Mertcanla karşılıklı kullandık ikimizde bir fark görmedik, Servet abiyle yolda denedik beni geçemedi.

Geçen hafta yazılım güncellettim ama değişen birşey olmadı.

Birde son hızda düşük geliyor, bir kaç kere denedim düz yolda 180de kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yahu 8 valf motordan nasıl performans bekliyorsunuz :P Şaka bir yana 109'luk ile kıyaslamak biraz haksızlık aynı değiller hissiyat güç dağılımı farklı biliyorsun.

2.si samet kim ? tdci kullanıcısı mı ? Servet abi dediğin ecoboost alan eski tdci kullanıcı yani değil mi ? tdci'ların hepsi aynı demek istedin sanırım...Bence sorun yoktur araçda..

Son hız'ı nasıl deniyorsun? Sırayla tüm viteslerde tam devir alarak mı ? 5. vites ile denedin mi ?

Ayrıca tümü için ilacınız Burada :P  :tevfik:

http://fcstr.com/1egNwL1

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@, 180'i nerede denedin? Ankara'nın yolları göründüğü kadae düz olmayabiliyor çoğu zaman. Bayadır yüksek hıza çıkmadığımdan tam bir yorum yapamıyorum son hız hakkında da deneriz bir ara tekrar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rampa aşağı değil ise imkansız. Tabi yazılım, rail sensör kandırıcıları yok ise.

Aynen öyle :) yazılım olsa bile 5 kişi ile o hızlar çok zor. 

Ben f2 ile 190ı geçemiyordum düz yolda. Bolu tünelinin istanbul gidiş yönünde 210 görmüştüm. Biliyosan çok dik rampadır virajlardan sonra. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Adana'dan ankaraya giderken pozantı yeni otoban tünellerinin çıkışında düz bir yol var biraz eğimli 5.vitesten başladım gazlamaya 6.viteste 225 :-)herhangibi cip filan yok aracımda fotoğraf çekemedim iki elimi bırakmak istemedim bir anlık geldi o hıza zaten devamlı görmedim:-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

5 kişi ile o hızlar çok zor. 

Yüksek hızlarda engel ağırlık değil hava ya da rüzgar direncidir.

Hatta beş kişi ile araç yere daha yakın olduğu için daha iyi aerodinamiğe bile sahip olabilir, aşağıdan giren ve türbülans yaratan hava azalacağı için. 

Hele ki birkaç derecelik fark edilmeyecek kadar hafif bir eğim varsa Kadircan'ın mucizesi daha anlaşılır hale gelir.

@, 180 limit olarak düşük, normal şartlarda çoğu zaman 195-200 civarı görebilmen lazım, bir de beşinci viteste denenebilir tabii. 4500 dd civarında beşte ,lkiyüzü aşman gerekir.

Bu arada mesajların birer kopyasını ilgili trafik şubelere yolluyorum...  :kıhkıh:

Ayrıca forum kuralları 20- b ) 9-  çevresinde dolaşıyoruz.

1.6 ecoboostun niye gelmediği anlaşıldı :D

Nereye gelmiyormuş pardon?

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yüksek hızlarda engel ağırlık değil hava ya da rüzgar direncidir.

Hatta beş kişi ile araç yere daha yakın olduğu için daha iyi aerodinamiğe bile sahip olabilir, aşağıdan giren ve türbülans yaratan hava azalacağı için. 

Hele ki birkaç derecelik fark edilmeyecek kadar hafif bir eğim varsa Kadircan'ın mucizesi daha anlaşılır hale gelir.

@, 180 limit olarak düşük, normal şartlarda çoğu zaman 195-200 civarı görebilmen lazım, bir de beşinci viteste denenebilir tabii. 4500 dd civarında beşte ,lkiyüzü aşman gerekir.

Bu arada mesajların birer kopyasını ilgili trafik şubelere yolluyorum...  :kıhkıh:

Ayrıca forum kuralları 20- b ) 9-  çevresinde dolaşıyoruz.

Nereye gelmiyormuş pardon?

Focusta şu an yok 1.6 eb. Gelmiyor sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.