Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Roll Team :)

Vural C.

Önerilen Mesajlar

Arkadaslar selam...

Benim aracim focus 3 2012' 4k 95hp trend aracim var.

Aracimda yazilim var.

Gecenlerde stock titanium 109 2.5 kada dizel fordla denedik ve 1 boy alabildim.

Ama aracimda 17jant var ve kilo olarakta 2.5 kasadan agir aracim.

Diyecegim su ki

Style veya titanium 115lik 17 jantli 4k istanbulda olan arkadas varsa aracimi denemek istiyorum.

Varmisiniz??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok yok hayir zaten surat vs. Degil. Basin express veya basaksehirden sonra hadimkoy yoluna 2. 3. 4. Viteste denemekten bahsediyorum. Trafigi ve trafiktekileri uzecek veya tehlikeye atacak seyler degil. Malum bizim araclar istesekte pek hizli sayilmazlar :)

Vural C. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben varım :D hatta şimdi girdim eve merkezden geliyorum civic si ile denedik taze videosunu eklerim :)

komple sökük civic 1000 kg zaten orj hali. ben 1280 kgyım 1 kişi fazlayız ve 40-45 litre mazot vardı depoda 

tek deneme yapabildik zaten sonra arkadaş denemek istemedi videosunu ekliyorum ;

http://youtu.be/3EA9msyr2_U

bu arada civic stock 136 hp 

crx 3-4-5 kısa şanzıman

yazılım

filtre

s2000 susturucu 

komple sökük 

O. Fatih Yurter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Chipli 115 TDCI ile standart 115TDCI roll yapmıştık. 1 boy önde gitti chipli focus.

Fakat stock focus sürücüsü ilk kez böyle birşeye katılmıştı ve pekte bilememişti açıkçası ne yapacağını :D

Bir boy fark oluşmuşsa ve sabit kalmışsa standart aracın sürücüsü kötü kalkmış demektir, fark açılmıyorsa çipini iade etsin arkadaş...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olay gecmek gecilmek degil chipin faydasini gormek ve tabikide en onemlisi tanismak. Istanbuldan olan focuscu arkadaslarla tanismak istiyorum cunki

Dr. ECU candır :) Ankara'da olsaydınız denemek ister hatta sonucunda gidip yaptırabilirdim bile :)
Valla Mertcan Bende isterdim... hemde cok

ben varım :D hatta şimdi girdim eve merkezden geliyorum civic si ile denedik taze videosunu eklerim :) komple sökük civic 1000 kg zaten orj hali. ben 1280 kgyım 1 kişi fazlayız ve 40-45 litre mazot vardı depoda tek deneme yapabildik zaten sonra arkadaş denemek istemedi videosunu ekliyorum ; http://youtu.be/3EA9msyr2_U bu arada civic stock 136 hp crx 3-4-5 kısa şanzıman yazılım filtre s2000 susturucu komple sökük
Keskr istanbulda olsaydin demicem cunki aracin benimkinden 120 kg hafif :) ve toledo :)

Chipli 115 TDCI ile standart 115TDCI roll yapmıştık. 1 boy önde gitti chipli focus. Fakat stock focus sürücüsü ilk kez böyle birşeye katılmıştı ve pekte bilememişti açıkçası ne yapacağını :D
Aydin Bey bence chipli arkadas pek becerememis :) konya uzerinden mi vites degisti acaba :) ben 95lik aracimla 109luk 2.5 kasayi 1 boy geciyorum. Sadece yazilimla. 1i chipli digeri chipli 115 lik arasinda dunya fark olmasi gerek.

Yazılımı nerede yaptırdığınızı ve performans odaklı görünse de ekonomi mi performans odaklı mı olduğunu da yazarsanız seviniriz. Chip konusunda fazla tecrübemiz yok malesef.
Benim yazilim dr.ecu (ecufast) da yapildi. Maslakta cocuklugumdan beri tanidigim insanlar. Hard degil soft bir yazilim. Dumana tahammulum yok. Uzun yolda rahatlamasi icin alt devirlerin biraz canlanmasi icin yapildi. 6. Vitesin ustunu keceli kalemle boyamayi planliyordum yok gibiydi. Yazilimdan sonra ise alt devirler biraz degil bariz canlandi. 6. Vites ise arac 6.vitesi ister hale geldi. Ama reel sonucu 95hp. 4k 17' jantli stock bir focusla denedigimizde anlariz ancak. Boyle bir arac varsada denemek isterim acikcasi.

Sizinle roll yapabilirdim. Ama malesef çalışıyorum. Ancak İstanbul içi bir buluşmada :) Style paket 16'' orjinal jantlar var.
Umut herkesin toplanmasini beklemeye gerek yok. Hem bu dedigimizi ancak aksam yapabiliriz. Vural C. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydin Bey bence chipli arkadas pek becerememis konya uzerinden mi vites degisti acaba ben 95lik aracimla 109luk 2.5 kasayi 1 boy geciyorum. Sadece yazilimla. 1i chipli digeri chipli 115 lik arasinda dunya fark olmasi gerek.

Bence o kadar emin olmamak lazım. Ben kendi aracım için konuşursam chipli de olsa 95 lik focusa şans vermiyorum pek. Sonuçta turbosu farklı ve daha kısıtlı devir bandında yürüyor. Chip ne yaparsa yapsın bunu değiştiremez.

Chipli ve dynoda 140hp çıkan focus ile standart 115hp tdci arasında trafiğin olmadığı bir alanda 50-150 yaptık ki ben ilk hareketlenmede ne yapacağımı bilemedim pek, 150 ye geldiğimizde 1 boy vardı; hatta yazmıştım foruma yaptıracağım varsa bile yaptırmam artık diye. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazilimdan sonra dyno ölçümü yaptirdiniz mi? Hp tork durumu ne oldu şu an? Tahmini 125hp 320nm gibi olmustur soft dumansiz bir yazilim ile.

o kadar olmaz 280 nm 120 hp olmuştur sizin bahsettiğiniz biraz hard oluyor :) oda 125 hp 300 nm takabül ediyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.