Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Roll Team :)

Vural C.

Önerilen Mesajlar

Yazilimdan sonra dyno ölçümü yaptirdiniz mi? Hp tork durumu ne oldu şu an? Tahmini 125hp 320nm gibi olmustur soft dumansiz bir yazilim ile.
Selam Onder. 114 hp 276 nm Dyno olcumune gerek duymadik. Cunki hiz makinesi degil arttirdik. Duman '0' avans problemide yasamadim Ama biliyorsun ne kadar duman okdr performans okadar az motor omru. Ben sinirlara cikarmadan biraz canlansin istedim. Olup olmadiginida denemek istiyorum. Insan alisiyor mesela sanki suan yazilim yok aracta yine agir gelmeye basladi bana. Vural C. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence o kadar emin olmamak lazım. Ben kendi aracım için konuşursam chipli de olsa 95 lik focusa şans vermiyorum pek. Sonuçta turbosu farklı ve daha kısıtlı devir bandında yürüyor. Chip ne yaparsa yapsın bunu değiştiremez.

Chipli ve dynoda 140hp çıkan focus ile standart 115hp tdci arasında trafiğin olmadığı bir alanda 50-150 yaptık ki ben ilk hareketlenmede ne yapacağımı bilemedim pek, 150 ye geldiğimizde 1 boy vardı; hatta yazmıştım foruma yaptıracağım varsa bile yaptırmam artık diye. 

Abi 140 hp çıkan bi focusla aranızda 1 boydan fazla fark olması lazım. Pilotaj hatası olması büyük ihtimal yoksa 1 boydan fazla olucağını düşünüyorum ben. İnternette bir çok örneği var chip yapılmadan önce hızlanma ve chip yapıldıktan sonra hızlanma arasında dağlar kadar fark oluyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

duman lazım biraz :) ben stock ölçtürdüğümde 111 hp çıktı ardından egsozcuya gidip katalizörü söktürdüm bidaha çıktım dynoya ilkinde 116 ikincisinde 118 çıktı kat iptali 5 hp verdi hemen hemen :)

yazılımdan sonra 148-151 verdi tork 350 nm oldu enjektör memelerini büyüttüm sanki bi yazılım atmış gibi oldu ama yazılımı tekrar düzenlemedik şu an 160-165 civarlarındayımdır şimdi box alıp az daha fazla yakıt sokmak istiyorum içeri :) duman az var bende arabanın eski sahibi yazılımlı 90 lık focus2 yi geçtiğini söylemişti orjinal halindeyken

%30 lari kasmadik. %20 de biraktik. Bende 0(sifir) duman az randiman ile yoluma devam etme karari aldim

bu arada 2.0 hdi ve tdci ların enjektör nozzle leri size uyabilir sadece onlarla 20 hp alabilirsiniz dpf iptal birde yazılımı az daha açarsanız 160 civarlarında yürürsünüz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

duman lazım biraz :) ben stock ölçtürdüğümde 111 hp çıktı ardından egsozcuya gidip katalizörü söktürdüm bidaha çıktım dynoya ilkinde 116 ikincisinde 118 çıktı kat iptali 5 hp verdi hemen hemen :)

yazılımdan sonra 148-151 verdi tork 350 nm oldu enjektör memelerini büyüttüm sanki bi yazılım atmış gibi oldu ama yazılımı tekrar düzenlemedik şu an 160-165 civarlarındayımdır şimdi box alıp az daha fazla yakıt sokmak istiyorum içeri :) duman az var bende arabanın eski sahibi yazılımlı 90 lık focus2 yi geçtiğini söylemişti orjinal halindeyken

bu arada 2.0 hdi ve tdci ların enjektör nozzle leri size uyabilir sadece onlarla 20 hp alabilirsiniz dpf iptal birde yazılımı az daha açarsanız 160 civarlarında yürürsünüz :)

Cok guzel yazmissin tesekkurler.

Style veya titanium motor turbosu da ekledikmi 200 olur o zaman saka bi yana gerek duymuyorum okdr. Gercekten hiz arabasi almak istesem 15-20 liraya guzel acimadan gaza oturacagim bir araba alirdim. Ben sadece hantallik giderme derdindeydim sanirim bunuda basardim.

Tek istegimde 17'jantli style veya titanium f3 115 lik bi focusla gerek kalkmak gerekse roll yapmak.

Onun disinda gecildigimde gidipte tekrar tekrar parcalar alip motoru guclendirmeyecegim. Tabi bu ilk 3 sene icin gecerli. Tam 1 yil oldu 2 yil sonra dusunulur bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cok guzel yazmissin tesekkurler.

Style veya titanium motor turbosu da ekledikmi 200 olur o zaman saka bi yana gerek duymuyorum okdr. Gercekten hiz arabasi almak istesem 15-20 liraya guzel acimadan gaza oturacagim bir araba alirdim. Ben sadece hantallik giderme derdindeydim sanirim bunuda basardim.

Tek istegimde 17'jantli style veya titanium f3 115 lik bi focusla gerek kalkmak gerekse roll yapmak.

Onun disinda gecildigimde gidipte tekrar tekrar parcalar alip motoru guclendirmeyecegim. Tabi bu ilk 3 sene icin gecerli. Tam 1 yil oldu 2 yil sonra dusunulur bunlar.

focus 3 lerde nasıl bilmiyorum ama focus 2 lerde 90 ile 110 hp nin turboları tamamen farklılıydı ve markaları değişikti 

focus 3 ler hakkında bilgim yok ama 115 turbosu olsa bile üstünde sadece 10 hp fark olur 

valla ben 170 le giderken bile gaza oturunca koltuğa yapışıyorum :D sizi tatmin etmeyecek bi süre sonra benden söylemesi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus 3 lerde nasıl bilmiyorum ama focus 2 lerde 90 ile 110 hp nin turboları tamamen farklılıydı ve markaları değişikti

focus 3 ler hakkında bilgim yok ama 115 turbosu olsa bile üstünde sadece 10 hp fark olur

valla ben 170 le giderken bile gaza oturunca koltuğa yapışıyorum :D sizi tatmin etmeyecek bi süre sonra benden söylemesi

Aynen oyle tatmin oldugum soylenemez zaten cok hizli bir arac olmadi yapmak istedikten sonra neler var. Mesela 1.9 ibizalar 1.9 dizel pololar alip 560 hpleri gorebiliyorsunuz.. hemde 30 lira civarinda bu arabalar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 jantli bir eb gonderelim Vural bey size. Roll da da drag da da tatmin olacaginiza inaniyorum. .:)

Siz Fatih in soylediklerine kulak asmayin ne olur. O nun kani kayniyor su an. 160 degil 260 yapilacagina inansa inanin eksozu kokunden bile soker. Haa ben cok gormem. Genc. Kani simdi fokur fokurdur onun.

Araciniz gayet guzel olmus. En kotu ihtimalle 115 le kafa kafaya yurur. Iyi ihtimal belli zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 jantli bir eb gonderelim Vural bey size. Roll da da drag da da tatmin olacaginiza inaniyorum. .:)

Siz Fatih in soylediklerine kulak asmayin ne olur. O nun kani kayniyor su an. 160 degil 260 yapilacagina inansa inanin eksozu kokunden bile soker. Haa ben cok gormem. Genc. Kani simdi fokur fokurdur onun.

Araciniz gayet guzel olmus. En kotu ihtimalle 115 le kafa kafaya yurur. Iyi ihtimal belli zaten.

Umit bey harka tespit.

Arkadas inanmis :))

Ama dedigim gibi gormek istiyorum. Ama istanbulda focus kullanip forumumuzu ziyaret eden kimse yok heralde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.