Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.6 Tdci Titanium + Smart Paket

Cüneyt Özgül

Önerilen Mesajlar

evet aynen soyuluyoruz bende vermem 10bin lira fazla o yuzden 2.el alırım. .valla usluda sursen dizel her durumda ekonomik dizelide uslu sursen daha ekonomik olur

Ben nevşehir'de yaşasam dizel almazdım sanırım. İstanbul'a bakmayın siz burada hertürlü dizel mümkünse 2.0 :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben nevşehir'de yaşasam dizel almazdım sanırım. İstanbul'a bakmayın siz burada hertürlü dizel mümkünse 2.0 :zha:

ben ilcedeyim nevşehir in...burada sehir icinde daha fazla dizel lazim en fazla 3.viteste gidiyorsunuz cogu zaman .sokak arasi falan vb. Istanbulda trafik akıcı oldu mu uzun yol gibi ayni tabi trafiğe takilmazsan..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbulda dizel olmasa arabaya falan binilmez bu fiyatlarla.

Litre fiyatları yakın olsada daha çok km yaptığımız için çok daha tasarruflu ve ikinci elide daha kuvvetli.

Sonuçta ihtiyacınıza kesenize göre siz tercih edeceksiniz. Herkesin zevki ve bütçesi farklı sonuçta.

Ayrıca o dizel torku yokmu yokuşta benzinlileri sollamak büyük zevk.

Düz yolda ise ihtiyacım yok o hızlara çıkmaya can taşıyoruz malum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben ilcedeyim nevşehir in...burada sehir icinde daha fazla dizel lazim en fazla 3.viteste gidiyorsunuz cogu zaman .sokak arasi falan vb. Istanbulda trafik akıcı oldu mu uzun yol gibi ayni tabi trafiğe takilmazsan..

Mesafe az ama daha dizelin ısınmadan işin bitecek belki de :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla arkadaşlar 12 tane aracım oldu şimdiye kadar ve hiç biri dizel diildi..

umarım bu ilk deneyim oalcak...

Ama artık ne LPG ile uğraşmak istiyorum..  nede arabaya binince benzin hesabı yapmak...

yola çıkarken özgürce depomu doldurmak istiyorum...

Bundan sonra bütçem az ise ikinci el olabildiğince yüksek model bir dizel almak isterim

Orta düzeydeyse şuanki gibi sıfır 1,6 dizellere bakıyrum...

Biraz üst düzeyde olsa idi hiç düşünmeden 2011 -2012 3.20 d alırdım ikinci el

demem o ki dizelden başkasına binem :)) varsın zor kalksın çok yüksek performans sağlamasın...
zaten benzinlide sürekli yüksek performansta kullanamıyorsunuz :)

Bence dizelinizle barışın rahat uyku uyuyun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Klima acikken birtek benmi sikinti cekiyorum koca forumda yahu.Ozellikle yokuslarda araba kalkmamak icin dunya kadar bahane uretiyor.

Birde kazali araba durumu sirket politikasiyla alakali.Firmadan firmaya degisir.Kimisi alir kimisi almaz.Sizinkinde cok buyuk problem gozukmese bile airbag actigi icin yanasmamislardir.

Cihan Buğdaycı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama artık ne LPG ile uğraşmak istiyorum..  nede arabaya binince benzin hesabı yapmak...

Bundan sonra bütçem az ise ikinci el olabildiğince yüksek model bir dizel almak isterim

demem o ki dizelden başkasına binem :)) varsın zor kalksın çok yüksek performans sağlamasın...

Dizel focusa binince hiçte öyle zor kalksin az performans versin demeyeceksiniz ...madem ilk defa dizele binecekmisiniz araci kullaninca ne demek istedigimi daha iyi anlayacaksınız. ..astrayi aratmayacagina garanti veriyorum. Tabiki benzinli kadar sessiz değil ama..performansini begeneceginize garanti veriyorum
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

performansini begeneceginize garanti veriyorum

Yaa özellikle 2.viteste hızlı kaçman gerektiğinde düşük devirde yakalandığında motorun torku yakalaması için gereken saniyeler bazen bitmek bilmiyor, tam oh be yürüdü dediğinde devir saatinde kırmızıya yanaştığını fark etmenin şaşkınlığı da paha biçilmez, ya da kalkarken yanlışlıkla az gaz vermişsen oluşan şaşırtıcı yığılmanın keyfi.

Neyse alışınca hepsine çare bulunuyor, ama kimse bana performans deyip de turbo dizel turbo benzinliyi aratmaz demesin...!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel benzinli konusuna girmişiz gene :) Dizel spor performans vermez ama gayet yeterli. Anlatmaya gerek yok kullanır görürsünüz zaten. Ben bu dizeli atmosferik 2.0 benzinli motorlara benzetiyorum. Elbette üst deviri cevirmeyen şekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aratmaz.. :):) :):) :)

Dizel benzinli konusuna girmişiz gene :) Dizel spor performans vermez ama gayet yeterli. Anlatmaya gerek yok kullanır görürsünüz zaten. Ben bu dizeli atmosferik 2.0 benzinli motorlara benzetiyorum. Elbette üst deviri cevirmeyen şekli.

Diyorum ki turbo benzinli kullanmadan ahkam kesmeseniz...  :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Diyorum ki turbo benzinli kullanmadan ahkam kesmeseniz... :kıhkıh:

Aaa kullandım ama 1.4tce Renault iki yıla yakın. Ben zaten yukarıda turbo benzinli için bir şey yazmadım. Aşırı, sportif vs beklenti yoksa gayet tatmin edici dizel.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam kızma, pardon yani!

Çok başarılı değildi. Performans iyice fakat tüketim fazlaydı. Istanbul içi 10lt yakıyordu. Şimdi dizel 6,5 -7 arası yakıyor aynı yolda. Ayda 3 depo alıyordum. Şimdi iki depo alıyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaa özellikle 2.viteste hızlı kaçman gerektiğinde düşük devirde yakalandığında motorun torku yakalaması için gereken saniyeler bazen bitmek bilmiyor, tam oh be yürüdü dediğinde devir saatinde kırmızıya yanaştığını fark etmenin şaşkınlığı da paha biçilmez, ya da kalkarken yanlışlıkla az gaz vermişsen oluşan şaşırtıcı yığılmanın keyfi.

Neyse alışınca hepsine çare bulunuyor, ama kimse bana performans deyip de turbo dizel turbo benzinliyi aratmaz demesin...!

ya Cem Bey tabiki dizel ile turbo benzinliyi kıyasladığımızda eğer turbo benzinli ,dizelden fazla bir beygire sahip değilse yakın performans sergilerler mesela megane 1.6 dizel130 ps ile  focus 1.6 ecoboost örneğinde olduğu gibi tabiki focus 1.6 eco daha fazla performans verir ama diğerininde performansı küçümsenemez sizinde dediğiniz gibi .Mesela focus ecoboost 1.0 125 ps ile focus dizel 1.6 yı kıyaslarsak tabiki dizel 1.6 115 ps daha fazla performans verir .0-100 leri dışında birde 0-130 larına bakalım bu iki aracın hızlanmada fark daha da fazladır .1.0 eb :yeah:  da  turbo benzinli mesela.mesela astra 1.4 140 ps 200Nm torka sahiptir focus 1.6 dizel ise 270 Nm torka sahiptir bu da dizele ekstra bir avantaj sağlamaktadır...Bu iki aracı karşılaştırırsak tabiki opel astra 140 ps daha fazla performans verir ama focusta azımsanamaz nasılki megane 1.6 dizel 130 ps ecoboost 1.6 ya yakın bazı durumlarda performans veriyorsa ..focus 1.6 dizelde astra 140a yakın bazı durumlarda performans verir demek istiyorum.Yani focus ecoboost 1.6 megane 130ps ye ne kadar fark atarsa hızlanma kalkış ,tırmanma vs.  astra 140 ps de focus dizel 1.6 115ps ye o kadar fark atar...Ben turbo dizel turbo benzinliyi aratmaz demiyorum  sadece astra 140ps ile focus dizeli kıyaslıyorum..tabiki astra daha iyi gider onda benim bir iddiam yok mesela ecoboost 1.0 da turbo benzinli ama dizel 1.6 bundan daha fazla performans veriyor..yani kıyaslama yaparken hangi araçları hangi beygiri hangi motoru(dizel -benzinli) neyle kıyasladığımız önemli...Yazdıklarım yanlış anlaşıyor galiba ben sadece focus 1.6 dizelinde iyi bir performans vereceğini ve astradan 70nm yüksek torka sahip olduğundan dolayı focusunda iyi bir performans vereceğini söylüyorum..Tabiki astra kadar olmaz performansı ama yokuş tırmanırken ve yüklü bir şekilde tırmanırken focus dizelin iyi bir performans vereceği unutulmamalıdır ...son kez söylüyorum ben focus dizel ,astra 140 ps gibi performans verir demiyorum sadece focus 1.6 dizelinde performansı güzeldir astra yı aratmaz diyorum burda aratmaz demek istemem illaki astrayla aynı performansı sunucak olması değildir sadece astraya yakın performans vereceğidir zaten 0-100 hızlanmalarında arada sadece 1 saniye fark var bu da zaten benim ne demek istediğimi anlatıyordur..Neyse arkadaş eğer dizel focus alırsa kendi gözlemlerini daha iyi yazar buraya, benimde demek istediklerim anlaşılır umarım :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.