Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.6 Tdci Titanium + Smart Paket

Cüneyt Özgül

Önerilen Mesajlar

Selamlar Arkadaşlar

Aranıza yeni katılan bir üyeyim.. Umarım konuyu doğru yerden açmışımdır...

Yeni bir araç almak için eşimle niyetlendik.. tabiki tercihimiz koşulsuz Dizel...

Dizel deyince insanın 1,6 dan aşağıya inesi gelmiyor..

Seçtiğimiz araç Titanium + smart paket gece grisi rengi...

Öncelikle seçimle ilgili ve araçla iligli yorumlarınızı rica ediyorum.. forumda sesle iligli klima açılınca performansla iligli veya koşulsuz memnun olan arkadaşlarada rastladım..

Ankarada bu araç için anahtar teslim 60.500 fiyat aldım.. ( ağustos ayı )

Fiyat sizce nasıldır.. Beklemek karlımıdır.. yoksa zararlımıdır karar veremedim.. 300-500 bişi oynucaksa beklemenin bir esprisi yok..

Ayrıca Takasa 307 1,6 vermek istedik ama daha önce eşim kaldırıma çıktığı için perde hava ystığı açılmış.. jant lastik değişmiş.. bu yüzden almadılar.. bu ankara içinmi geçerli diğer iillerde de böle bilginiz varmı?

Şimdiden ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astra 1.4 140 gidiyor yerine Focus 1.6 Tdci geliyor yani.

Fiyat normal şuan daha ucuzunu bulmanız zor çükün Temmuz-Ağustoz fabrikalar da kapalı sipariş edilen araçların ne zaman geleceği malum araç bulunduysa bu fiyata ancak gider demek istediğim o. Kasa ve Renk seçimini de yazsaydınız keşke ona göre konuşsak daha iyi olur.

Eklediğim başlıkta fiyatlar değiştikçe güncelleme yaptık. Buradan fiyat analizi yapabilirsiniz.Ne zaman artar ne zaman düşer gibi.

Bu da aldığım son fiyat

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araç on numara bir araç dizel olması ise hem  ekonomiklik için iyi bir seçim hemde yüksek torktan dolayı çok keyiflidir,kesinlikle pişman olmayacağınız bir araç hem performans hem ekonomi olarak güzel bir tercihtir focus, performans olarakta astra 1.4 140 ps yi aratmaz size ...Klima olarakta ,çalışırken kesinlikle aracın performansında düşüş hissetmezsiniz ama benim kullandığım daha önceki kasa astra ve şuanki corsa da klima açıkken araç aşırı bir şekilde performans kaybı yaşıyor ama diğer opel modelleri nasıldır bilemem fordda bu tür perfomans kaybıyla karşılaşmadım hiç..Ses derken aracın müzik sistemi mi yoksa araç gürültüsü,lastik sesi vb mi demek istediniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turbo benzinli 140 ps ile 1.6 tdci dizel performansı kıyaslanmaz, benzinli her türlü :yeah: Yüksek torkun faydasını aracı doldurunca anlarsın işte o kadar :) şu araç ekonomi aracı artık kabul etmek lazım . Uçuş değil :) tdci 1.6 8v için konuşuyoruz tabi ki :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

almak istediğiniz araçi ben kullanıyorum  çok memnunum renkte çok güzel ama tozu çok gösteriyor performansı çok iyi hep klima açik kullanırım ve hiç sıkıntı yaşamadın sony sistem güzel arabaya ayrı bir hava katıyor.aldığim fiyat aralık 2012 de 58750. işallah alırsınız kazasız belasız günlerde kullanırsınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astra 1.4 140 gidiyor yerine Focus 1.6 Tdci geliyor yani.

Fiyat normal şuan daha ucuzunu bulmanız zor çükün Temmuz-Ağustoz fabrikalar da kapalı sipariş edilen araçların ne zaman geleceği malum araç bulunduysa bu fiyata ancak gider demek istediğim o. Kasa ve Renk seçimini de yazsaydınız keşke ona göre konuşsak daha iyi olur.

Eklediğim başlıkta fiyatlar değiştikçe güncelleme yaptık. Buradan fiyat analizi yapabilirsiniz.Ne zaman artar ne zaman düşer gibi.

Bu da aldığım son fiyat

AStra gidermi gitmezmi belli diil.. :)) ondan vazgeçmek inanın çok zor...

Rengi yazmıştım.. tabiki bu kasada Sedan tercihim.. hayatımda hiç sedan araca binmedim ama bu kasada bu güzel yapacak bişi yok...

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için...

araç on numara bir araç dizel olması ise hem  ekonomiklik için iyi bir seçim hemde yüksek torktan dolayı çok keyiflidir,kesinlikle pişman olmayacağınız bir araç hem performans hem ekonomi olarak güzel bir tercihtir focus, performans olarakta astra 1.4 140 ps yi aratmaz size ...Klima olarakta ,çalışırken kesinlikle aracın performansında düşüş hissetmezsiniz ama benim kullandığım daha önceki kasa astra ve şuanki corsa da klima açıkken araç aşırı bir şekilde performans kaybı yaşıyor ama diğer opel modelleri nasıldır bilemem fordda bu tür perfomans kaybıyla karşılaşmadım hiç..Ses derken aracın müzik sistemi mi yoksa araç gürültüsü,lastik sesi vb mi demek istediniz?

Öncelikle verdi,ğiniz bilgiler için çok teşekkür eederim..

1.4 140 hp bir ara test etmenizi tavsiye ederim :))) ama aracınızdan soğursanız saorumluluk kabul etmem :)))

opelde dizellerde var olduğu söleniyor.. ama benzinlide hiç sıkıntı yok açık mı kapalımı farketmiyorum bile

ses olarak yoldaki ses ile ilgili bir çok  şehir efsanesi var onu gerçekden merak ettim..

Mesela opeldede rüzzgar sesi derler 4 opelim oldu hiç o sesi ben duyamadım :)

Turbo benzinli 140 ps ile 1.6 tdci dizel performansı kıyaslanmaz, benzinli her türlü :yeah: Yüksek torkun faydasını aracı doldurunca anlarsın işte o kadar :) şu araç ekonomi aracı artık kabul etmek lazım . Uçuş değil :) tdci 1.6 8v için konuşuyoruz tabi ki :)

katılıyorum size

1.6 tdci 115hp ler 8v mi?

almak istediğiniz araçi ben kullanıyorum  çok memnunum renkte çok güzel ama tozu çok gösteriyor performansı çok iyi hep klima açik kullanırım ve hiç sıkıntı yaşamadın sony sistem güzel arabaya ayrı bir hava katıyor.aldığim fiyat aralık 2012 de 58750. işallah alırsınız kazasız belasız günlerde kullanırsınız.

tahmin ettim o rengin tozu tutacağını ama gerçekdende güzel bir renk..

yıl sonunu beklesek geçen yılın fiyatını görecekleride meçhul.. anladığım kadarı ile fiyat makulmüş..

teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cüneyt bey öncelikle hayırlı olsun. Bence doğru bir seçim yapmışınız. Ben de aynısının beyazını 15 gün önce aldım(temmuz fiyatından).Trafik sigortası bana ait 60.400 e anlaştım. bir yılda garanti uzatma hediyesi aldım.

Bu arada arabanız hb mi sedan mı ? ve kaç beygir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cüneyt bey öncelikle hayırlı olsun. Bence doğru bir seçim yapmışınız. Ben de aynısının beyazını 15 gün önce aldım(temmuz fiyatından).Trafik sigortası bana ait 60.400 e anlaştım. bir yılda garanti uzatma hediyesi aldım.

Bu arada arabanız hb mi sedan mı ? ve kaç beygir?

Teşekkür ederim Levent bey

Ama ben henüz aracı almadım fiyat aldım.. ama bua raca karar verdik..

araç sedan  115hp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakup kardes tabiki asta 140 ps daha iyi performans sunar.benim dmek istedigim focus dizel de iyi bir performans sunacagi için astrayi pek aramazsiniz demek yani.tabiki astra daha iyi performans sunar ama focus Dizel de hiçte azimsanacak bir arac degil
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakup kardes tabiki asta 140 ps daha iyi performans sunar.benim dmek istedigim focus dizel de iyi bir performans sunacagi için astrayi pek aramazsiniz demek yani.tabiki astra daha iyi performans sunar ama focus Dizel de hiçte azimsanacak bir arac degil

2 senedir kullandığım motor 1.6 tdci 115ps,  sanırım biliyorumdur :D 

Ben bu sefer büyük konuşabilirim, turbo benzinli araçtan sonra tdci'a geçen herkes YAKIT hariç her türlü eskiyi arar. Sanırım ecoboost'u verip tdci almak isteyince kendinizi yavaş yavaş şartlandırmaya başlamışsınız bunu anladım. Hayırlısı olsun  :yeah: Her motorun amacı var her motor her işi iyi yapabilseydi keşke :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle verdi,ğiniz bilgiler için çok teşekkür eederim..

1.4 140 hp bir ara test etmenizi tavsiye ederim :))) ama aracınızdan soğursanız saorumluluk kabul etmem :)))

opelde dizellerde var olduğu söleniyor.. ama benzinlide hiç sıkıntı yok açık mı kapalımı farketmiyorum bile

ses olarak yoldaki ses ile ilgili bir çok  şehir efsanesi var onu gerçekden merak ettim..

Mesela opeldede rüzzgar sesi derler 4 opelim oldu hiç o sesi ben duyamadım :)

katılıyorum size

1.6 tdci 115hp ler 8v mi?

tahmin ettim o rengin tozu tutacağını ama gerçekdende güzel bir renk..

yıl sonunu beklesek geçen yılın fiyatını görecekleride meçhul.. anladığım kadarı ile fiyat makulmüş..

Benim aracim 1.6 ecoboost 180 ps oldugu icin astra 140ps ye binip aracimdan soguyacagimi hic sanmıyorum siz focus 1.6 ecoboost a bininbakalim astradan sonra nasıl olacak! ;) Yol sesi focus3 lerde bayağı gelistirilmis.lastik sesi diger focuslardaki gibi yok

teşekkür ederim..

2 senedir kullandığım motor 1.6 tdci 115ps,  sanırım biliyorumdur :D 

Ben bu sefer büyük konuşabilirim, turbo benzinli araçtan sonra tdci'a geçen herkes YAKIT hariç her türlü eskiyi arar. Sanırım ecoboost'u verip tdci almak isteyince kendinizi yavaş yavaş şartlandırmaya başlamışsınız bunu anladım. Hayırlısı olsun  :yeah: Her motorun amacı var her motor her işi iyi yapabilseydi keşke :)

tabiki turbo benzinli araç dizel kadar performans vermez daha oncede aracimi değiştirmek istemeden once de dizelin performans ve torku ile ilgili bircok yorum yazmıştım...en iyisi benzin 2liraya düşsün herkes turbo benzinliye binsin:)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tabiki turbo benzinli araç dizel kadar performans vermez daha oncede aracimi değiştirmek istemeden once de dizelin performans ve torku ile ilgili bircok yorum yazmıştım...en iyisi benzin 2liraya düşsün herkes turbo benzinliye binsin:)

Dizel fiyatı çok mu ucuz 4.5x olmuş hergün en az 20 lira alıyorum (dizel arabaya) aylık minimum 550 eder. Benzinli ile uslu sürerim alırken de 10 bin lira fazla vermem. 

Bu müşteri potansiyeli ile daha çoook soyuluruz biz :) 

katılıyorum size 1.6 tdci 115hp ler 8v mi?

Evet.Yazdığım gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizel fiyatı çok mu ucuz 4.5x olmuş hergün en az 20 lira alıyorum (dizel arabaya) aylık minimum 550 eder. Benzinli ile uslu sürerim alırken de 10 bin lira fazla vermem. 

Bu müşteri potansiyeli ile daha çoook soyuluruz biz :)  

Evet.Yazdığım gibi.

evet aynen soyuluyoruz bende vermem 10bin lira fazla o yuzden 2.el alırım. .valla usluda sursen dizel her durumda ekonomik dizelide uslu sursen daha ekonomik olur
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.