Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.6 Tdci Titanium + Smart Paket

Cüneyt Özgül

Önerilen Mesajlar

solda hiç yanmıyor ( şoför tarafı )  sağda ise bariz belli yanıyor ( yolcu tarafı )   ve açıkçası ben bu işin mantığını hiçmi hiç anlamadım...

Mantığı yok zaten, iki tarafında da yanması lazım. Bende yanıyor!

Bence sallamışlar.

Ha ille mantık arayacaksak sürücünün dikkatini dağıtmasın diye o taraf yanmıyor diyebilirler.  

Ben aynı donanım düzeyinde başka bir araçta da yanmadığını görene kadar inanmazdım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

250 km deki izlenimlerim...

Evet halen 250 km deyiz ama daha çok kullandıkça düşünceler netleşiyor...

birinci vites inanılmaz zayıf araç kalkıyormu.. duruyormu belli diil 2 ye attığınız andada ayağınızı bir gazdan çekiyorsunuz... bu ara bu kadar uçuk olmasa daha keyifli olurmuş...

Halen sedan araca alışamadım... 15-20 yılda ilk olunca oluyor böle sıkıntılar... :)))

yol tutuşu bana hiç güvenli gelmedi.. Lastiklerim michelin olmasına rağmen ( bence güvenilcek bir marka ) bu kadar kısa kullanımda 2 kere çok ufak arkasını attığına tanık oldum buda beni çok tedirgin etti... bir Opelci olarak bundan daha zor şartlarda opelde böle bir sorunu hiç yaşamadım.. ve lastiğim bu kadar iyi diilken...

Bu park sistemine bayıldım... çok güzel  valla kendi kendine park edişini heyecanla yaşıyorum ve deniyorum sürekli :)))

ve telefon olayı oda çok hoş ve inanılmaz hemen alışkanlık yaptı araca biniyorsun direk algılıyor.. araçtan inerken telefonu unutuyorum neredeyse :P

Yakıt tüketimi şuan 6,2 umarım düşer yoksa böle canımı sıkacak :)

6 vites 80-90 da da verimli kullanabilmek çok güzel.. astramda 120 den önce bu keyifi vermiyordu...

Tamamen açık öz eleştirilerimi yapıyorum.. hiç bir markay polemik yaratmak diil amacım tabiki daha önce kullandığım markayla kıyaslıyorum buda normal binmediğim bir markayla kıyaslaymam zaten :P

Direksiyon tepkimeside hoşuma gidiyor udfacık hareketle şerit değiştirebiliyorum buda sevdiğim bir özellikk olmaya başladı

şimdilik bu kadar :)))

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birinci vites inanılmaz zayıf araç kalkıyormu.. duruyormu belli diil 2 ye attığınız andada ayağınızı bir gazdan çekiyorsunuz... bu ara bu kadar uçuk olmasa daha keyifli olurmuş...

Dizelde düşük devirle kalkarsanız bu sorunu yaşarsınız, biraz daha devirli kalkın, birinci vitesin ne kadar çabuk bittiğine şaşıracaksınız. Yanı hızlı kalkmak istiyorsanız gaza yükleneceksiniz, yok yavaştan aksın diyorsanız böyle devam. 

yol tutuşu bana hiç güvenli gelmedi..

Bunu zaman zaman duyuyoruz.

Birkaç nedeni var:

1. Lastik havaları 40+'larda olabilir gerçekten, düşünce rahatlarsınız

2. Michelin yol tutuş konusunda standartı belirleyen bir lastik değil, lastik nedeniyle beklentileri çok yüksek tutmaya gerek yok

3. Viraj içinde ağırlık değişimine neden olursanız (ayağını gazdan çekmek ve hatta fren yapmak) arkayı bırakma eğilimini hissettiriyor ama genelde arkası gelmiyor ve gelirse de ESP fena toparlıyor. Genelde viraj öncesi yavaşlayıp viirajı gaza basarak dönmek lazım, bu şartlarda TVC'nin de desteği ile çok güzel gidiyor. 

4. Direksiyonun kısa turlu ve güçlü tepkili olması nedeniyle ani hareketlerde yol şartlarının gerektirdiğinden fazla kırma durumunda kalınabiliyor alışma sürecinde

Sonuç olarak yol tutuşu sınıfındaki hiçbir arabadan kötü değil, en iyisidir diye iddialı konuşmam ama güvenilir değil ifadesini de hak etmiyor (mraka savunması değil durum tespitidir, benim de hiç marka fanatikliğim yoktur, bu nedenle kıyaslamaları tarafsız olarak inceler ve çok önemserim)

Yakıt tüketimi şuan 6,2 umarım düşer yoksa böle canımı sıkacak

Büyük ölçüde size ve kullanım tarzınıza bağlı, 5-6 arası bir yerlerde dengelenir.  

şimdilik bu kadar ))

Devamını bekliyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Söylediklerinize katılıyorum... bende azıcık atınca alıpta beni karşı şeride atacağını düşünmedim.. ama solumdaki aracı atacağını düşündüm :))

tedirginlşiğimde bundan kaynaklı.. ford a güvensiz bir marka demedim.. sonuçta 62 bin tl yatırdım :)))

ama ben açıkçası tedirgin etti bun dan kaynaklı bir güvensizliğim  var...

birinci vites olayına gelince araç yeni çok zorlamak istemiyorum... belki ondan bu srunu yaşıyorum tavsiyenizi dikkate alacağım...

yol tutuşu ise ben yüzde yüz hiç bir araca güvenmem.. temkinliyimdir.. bu 12 inci aracım.. iyi bir sürücüyümdür..

zamanında ankarada gölbaşında impreza ile kalkışlara katılmışlığım vardır...  ama yaşadığım olay o kadar yüksek hızda yada bilinçsiz kullanımdan kaynaklı diildi...

yeni araç heyecanından lastikleri kontrol etmedim açıkçası  umarım sırf havadandır benimde tedirginliğim ve güvensizliğim azalır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi ise hangi pozisyonda nasıl arabayı zorladınız onu söyleyin ? 

ankarayı bilirmisiniz bilmem

ümitköy köprüsünden aşti yoluna dönüş vardır...  50-60 arası çıkışına yakın ki ne frene ne gaza yüklendim.. burada ufak biri attı.. bir an irkildim arabada

ikincisi biraz daha sert bir hareketti önü açık bir virajda gaza yüklendiğimde attı topladı ama gene 80-90 civarı...

aynı yolları 2010 model astramla aynı şekilde geçiyorum... ve fabrika lastikleri var goodyear 70 bin km de gerisini siz düşünün...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.