Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 yakıt tuketimi

Deniz Turan

Önerilen Mesajlar

1 haftalık periyotta

mardin-hatay 520 km

hatay-mardin 520 km

sehir içi kullanım 380 km

mardin-mersin 600 km

mersin-hatay 260 km

sehir içi kullanım 445 km

hatay- mardin 520 km

totalde 3245 km yol yaptım hava 25 derece cıvarındaydı araçta 5 kişi klima süekli açık bagaj dolu ortalama 650 kg yuk vardı artı yakıt deposu doluydu

sehir dışı yolların hepsi otoban olup hızımız 130-140 km cıvarında yol aldık

ortalama yakıt tuketimi:5.4 lt

ortalama hız:110 km

img0527dp.jpg

Serdar yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankara'da şehir içinde yol bilgisayarında gözüken değer ortalama 5.7 litre/100 km. Şehir içi derken iş giriş ve çıkış saatlerinde çok nadir kullanıyorum.. Zaman zaman tempolu kullansam da çoğu zaman sakin bir sürüş yapıyorum. Gerçi geçen gün İstanbul yolunda bi Mondiyi tokatladım, o sıra farkında olmadan 170'e çıkmışım ama o sayılmaz :) Bana fena bi değer gibi gelmedi. Özellikle kış aylarındaki 7.3 litre/100 km'lik değerden sonra...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trafiğe açık alanlar had bildirme, gövde veya gününü gösterme, üstünlük taslama ve/veya yarışma alanları değil toplumsal sorumluluk içerisinde herkesin belli kurallar çerçevesinde davranmak zorunda olduğu ortamlardır.

Bunu gözetmemiş olmanız sizi bağlar, ancak burada marifet gibi anlatılması yanlış davranışların özendirilmesi gibi bir anlam taşıyabilir.

Ayrıca bu tür bir çekişmenin sonucunda ne sizin daha iyi bir sürücü ne de aracınızın daha iyi bir araç olduğuna dair hükme varılabilir.

Naçizane fikrimdir...

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yanlış hareketlerde bulunup paniğe açık olan yapıdaki sürücüler(acemi,bayan, yeni sürücü ve yanındakiler için endişelenen sürücü==> çoluk çocuk taşıyanlar) emin ol o mondiden daha farkındadır bu durumun evet bende gaza geliyorum bazen her insan kadar riskin insanoğlundaki insiyatifi kadar işte fakat farkına varınca anında bırakıyorum bu psikolojiyi daha duyarlı olalım siz hoş güzel 300le 500 le en sağdan sola giderken dikiz aynasından arkanızda braktığınız araçların yolda verdikleri tepkilerden haberdarmısınız bukadar egolu iseniz buyrun pistler açık organizasyonlar gırlan mevcut 3 5 tane madalya alınca rahatlarsınız belki iyi bi gelir kaynağı ya size buyrun :dont:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yanlış hareketlerde bulunup paniğe açık olan yapıdaki sürücüler(acemi,bayan, yeni sürücü ve yanındakiler için endişelenen sürücü==> çoluk çocuk taşıyanlar) emin ol o mondiden daha farkındadır bu durumun evet bende gaza geliyorum bazen her insan kadar riskin insanoğlundaki insiyatifi kadar işte fakat farkına varınca anında bırakıyorum bu psikolojiyi daha duyarlı olalım siz hoş güzel 300le 500 le en sağdan sola giderken dikiz aynasından arkanızda braktığınız araçların yolda verdikleri tepkilerden haberdarmısınız bukadar egolu iseniz buyrun pistler açık organizasyonlar gırlan mevcut 3 5 tane madalya alınca rahatlarsınız belki iyi bi gelir kaynağı ya size buyrun :dont:

Öncelikle furkan'a fazla yüklenme tanısan anlarsın pek gaza basmaz..Neyse de pist ve organizson gırlan dolu demişsin ? Nerde bunlar ? Konu açabilirmisin duyunca felan..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul şehiriçi sürekli Avrupa tarafı sahilyolu, Toplam 40km mesafe sabah akşam gidiş dönüş, yaklaşık bir yönde 20 civarı trafik ışığı mevcut.(sayınca inanamadım :) ) Son depo ortalama tüketimim 6.9 lt olarak devam ediyor. Çok diye düşünüyordum ama alt alta yazınca fena gelmedi. Ortalama sürat 20-25km civarıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Furkan yaşın 21. Senin yaşında benzer şeylere bizde hevesleniyor veya yapıyorduk. Ama yanlış bu işler.

edit : Bir sürü şey yazdım, sonra da çoğunu sildim.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin abi bu işin yaşla ilgisi yok ama ama işte genel klişe...Haklısınız..Ben furkan'ı tanıdığım için dedim..Savunmuyorum kimseyi..Neyse ben yazmadım sayın,Furkanda gelince düzenler iletisini herkes bir ohhh çeker :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle furkan'a fazla yüklenme tanısan anlarsın pek gaza basmaz..Neyse de pist ve organizson gırlan dolu demişsin ? Nerde bunlar ? Konu açabilirmisin duyunca felan..

duyunca açarım tabi bu tarz organizasyonlar bu organizasyonları kovalayan insanlar forumumuzdada mevcut ogünde bikaç sene önce bu organizasyonlara dahil olmuş biri senin bir ara sorduğun siz tanışıyor olmalısınız diyen forum üyelerimizden tuna ayyılmaz 3 sene sparco adına avrupada etap turnesine çıkmıştır beni ve onu bu tarz organizasyonlara sürükleyen kişilerde yeşilköy çınar otel önünde durup zamanın 3 5 lirasıyla kapışan hızlı ergen gençlikten seçmece yapan simsarlar mevcuttur. bu organizasyonlara katılma çabası gösteren birçok firma var bugün resmi açıdan veya sivil çalışmaları resmileştirmeye çalışan ne varki pistlerimiz açılıyor zamanla trafiğe kapalı alan talepleri ulaştırma bakanlığına en çok gelen dilekçeler bu yöndedir mk 2 mk3 ralli klasmanları ve sanayi sitelerinin belirlediği çeşitli organizasyonlar mevcut bunlara konu açarım ve zamanlada paylaşım sunarım tabiikide furkana yüklenmek istemiyorum fakat bana kalkıp 1.3 motorla 2.0 lık araçlara kafa tutmaya çalışan kişi ve olgular beni zıvanadan çıkartıyor bu bu furkana olan bir ithamım değil ama bu tarz yol şovalyeleri çok var etrafımda keza sanayide yıllarca dükkanıma bu tarz adamlar geldi..şimdi kocaman mondiyi tokatlamak hüner ister ama riskide yeterince korkutucu geliyor anlık reaksyon göstererek yazdığım bişi artık kim ne alınmak istiyorsa alınsın bu yazımdan sonra üstüne ;) emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.