Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 yakıt tuketimi

Deniz Turan

Önerilen Mesajlar

Focus: Hala değişmedi, araç 8800 km'de, şehir içi 120 km/s geçmemek koşulu ile 7.4-7.5 arası...

Fiesta: 25000 km'de, şehir içi 80 km/s geçmemek koşulu ile 5.6-5.8 (hanımda)

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumdaşlar

3. Depo tamamı şehir içi 7.70 ortalama ile bitti. Yolbilgisayarı %99,9 oranla doğru çıktı. Araç şimdi 1800km. bakalım ne zaman düşecek bizim C-Max.. günlük araç kullanma yaklaşık 5km+5km veya 10km+10km olur.

4. Depo bitti 300km Şehir içi 320 km Otoban 6,77 ile bitti ve yol bilgisayarı 6,8 gösteriyordu güvenmeye başladım ben bu cihaza :)Buradan orantılarsak demekki şehir içi 5,9 civarı bi yakıt tüketmi mevcut ortalama 100-120 km/h hızlarda.

Biraz daha düşse ii olacak bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimde 8888 km geçti. Şehir dışı ortalama yol bilgisayarınca sürekli 3,2 den, 6 ya kadar aralıklarla değişiyor. 6 çok nadir oluyor benim gidip geldiğim güzergahta ama. Ortalamam 5,2. Yakında 5,1 e düşecek. :D İnat ettim. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ank.dan çıkış 3080 km....mesafe 650 km Akçay....ort.en düşük 3,1 en yüksek 4,1 oldu.....

Akçay 3740 km. çıkış..... Gemlikte 952 km de yakıt ışığı yandı....Sonra İstanbul a giriş ve yoğun trafik....Ve tekrar yola çıkış Ank....İki üç gün Ank içi....

Şu an 4780 km...........

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasım 2011'de aldığım aracım şu an 15000 km'yi devirdi. Adana - Mersin arasında 80 km sabit hızda bir depoda 3,7 - 4,0 lt/100 km ortalama tutturuyorum.

Bir de başıma gelen garip bir durumu sormak istiyorum: Hız sabitleme ile 80 km hızda 6. viteste seyrederken araba bir anda anlık kasılıyormuş gibi oluyor. Sanki küçük motorlu bir araçta klimayı açınca arabada ani bir güç düşüşü hissedilir ya aynen öyle ama daha sert. Ardından araba hız sabitlemede normal bir şekilde gitmeye devam ediyor ama anlık yakıt tüketimi çok ciddi oranda artıyor. Uzun süre yakıt tüketimi hep yüksek değerlerde seyrediyor. Başına böyle bir şey gelen veya duyan oldu mu acaba hiç?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus: Hala değişmedi, araç 8800 km'de, şehir içi 120 km/s geçmemek koşulu ile 7.4-7.5 arası...

Fiesta: 25000 km'de, şehir içi 80 km/s geçmemek koşulu ile 5.6-5.8 (hanımda)

Şehir içi 120? Hangi şehir içi yol burası Cem abim. ^_^ Arada otobana çıkaran yollardan mı bahsediyordunuz yoksa? :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kasım 2011'de aldığım aracım şu an 15000 km'yi devirdi. Adana - Mersin arasında 80 km sabit hızda bir depoda 3,7 - 4,0 lt/100 km ortalama tutturuyorum.

Bir de başıma gelen garip bir durumu sormak istiyorum: Hız sabitleme ile 80 km hızda 6. viteste seyrederken araba bir anda anlık kasılıyormuş gibi oluyor. Sanki küçük motorlu bir araçta klimayı açınca arabada ani bir güç düşüşü hissedilir ya aynen öyle ama daha sert. Ardından araba hız sabitlemede normal bir şekilde gitmeye devam ediyor ama anlık yakıt tüketimi çok ciddi oranda artıyor. Uzun süre yakıt tüketimi hep yüksek değerlerde seyrediyor. Başına böyle bir şey gelen veya duyan oldu mu acaba hiç?

kafama takılan bişey oldu

80 km 6. vites için çok düşük değil mi? sonuçta devir saati 1500'ün altında olacak ve o da arabayı boğacak gibi geliyor bana...bu da motor turbo için tehlikeli değilmidir acaba...tam bir bilgim yok sadece yorum yapıyorum ama...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim başıma böyle bir olay gelmedi fakat 80 km hız 6. vites için ne kadar uygun olur düşünmekteyim nedeni ise motor devriniz tahminimce 1300 devir/dk düşüyordur bu devirdede motorununuz yeteri kadar tork üretemiyor bunun için daha fazla yakıt tüketiyor gibi geldi tabi bu konuda uzman değilim mantıken bunu söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizellerde 6.viteste 80 km/s hız yaklaşık 1500 dd'da elde ediliyor (bkz. )

Bu devirlerde de motorda yaklaşık 240 Nm tork var (bkz. )

Sorun olmaz.

Hatta düşük devirde gelen yüksek tork bir süre sonra insanı devir tembeli yapıyor, EB ile şehir içi sürüşüm 1500-2500 dd arası, böyle süreceğimi söyleseler hayatta inanmazdım, ama yol rahatsa genelde 1-2-4-6 şeklinde vites değiştirip salına salına gidiyorum, bu da göreceli düşük yakıt tüketimi ile sonuçlanıyor.

Bununla beraber düşük devirde dip gaz yapmamakta yarar var, bir miktar çiğ yakıt/kurum olasılığını arttırır diye düşünüyorum, miktar kontrollu ve önemsiz olabilir.

Yine de arada şöyle bir yarım saat yüksek devirli kullanıp biraz kurum yakmakta fayda olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende yakıt tüketim verilerimi paylaşayım.

aracın kmsi 500

bu 500 km nin oratalama 150 kmsinde klima acıktı.

sürekli şehir içinde kullandım

trafik genellikle akıcı

bu 500 km nin oratalama 150 kmsinde klima acıktı.

ortalama yakıt tüketimim 6.1 lt

ileride biraz daha düşmesini umutediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus 3 Titanyum tdci istanbul - ankara 7.4 lt . ortalama hız 128 km araç 1400 km de

max sürat düz de 195 km kadar çıkıyor ama 180 den sonra çok yavaş hızlanıyor.

egimli yolda 210 km yi gördüm araç güven veriyor sürati göstermiyor..

hızı yüksek süratte sabitledim biraz sert viraja girince frene dokunmadığım halde sabitleyici devre dişi kaldı yani kendi freniliyor. tvc dinamik tork çalışıyormuş ..

105 hp yeni jetta ile denedim .adapazarı - akyazı arası . jettanın yakalaması mümkün değil .focus bariz uzuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

km'yi sıfırlayıp, depoyu fulleyip (ki hakikaten fulledim benzin taşmıştı), benzin ışığı yandıktan sonra 25 km daha sürünceye kadar kullanıp toplam kaç km gittiğine baktım.. tam olarak 637 km yapmışım. bu da 8.7 lt/100km gibi bir değer veriyor.bu arada yapılam km'nin tamamı Ankara şehiriçidir. bence gayet iyi bir değer.. sizler ne düşünüyorsunuz?

Not: araç benzinli 1.6 powershift.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.