Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Roadstone Lastik Hk

Süleyman Altın

Önerilen Mesajlar

Ben Europa'ya "nasıl olsa onunla uzun yola falan gitmiyoruz, hız da yapılmıyor onunla, zaten ufak tefek oradan oraya falan kullanıyoruz. Kaliteli lastik almaya gerek yok." diye düşünüp ancak Pirelli ye karar verebildim.

Yani lastik bu. Aracınızın yol ile temasını sağlayan tek unsur. Abs si esp si vs si şusu busu hikaye. Lastiğime güvenmeliyim. Örneğin Goodyear UG 8 ler ile hız limitinin de düşük olması nedeniyle (T grubuydu yani 190 km/s) hız limitini bir kere aşmak zorunda kaldım ve aklım hep lastikteydi. Lastik konusunda dikkatli olmak lazım.

Lastik favori markalarım

1- Michelin

2- Continental

3- Bridgestone

Bu markalar dışında lastik almak için ya mecbur kalmam lazım ya da çok çok iyi bir lastik olması lazım.

Örneğin şu sıralar Dunlop SportMaxx (modelinden tam emin değilim) çok iddialı bir lastik. Gayet iyi yol tutuşu olduğundan bahsediliyor. O lastiğe dair döküman bulduğum zaman inceliyorum. Yoksa bakmam bile :D bir de testlere bakarım. Herhangi bir testte İlk 5 te değilse bakmamak lazım.

şu an benim araçta dunlop sp sportmax lm 703 modeli var.LAstiğin tasarımı ve desenleri harika...Ancak biraz sert michelin gibi değil fren performansı güzel yol tutuş çok iddali gelmedi ama

lastik burda var çok şık gercektn

http://www.youtube.com/watch?v=bTUaGVRK1ds

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deseni, tasarımı şık lastik olsa ne yazar yol tutmadıktan, sert olduktan ve ses yaptıktan sonra. Marshall lastiklerininde deseni güzel ama uğultusundan durulmuyor içerde. Michelin,Continental,Pirelli,Goodyear,Dunlop,Nokian kaliteli lastiklerden. Saymadığım illaki vardır ama Türkiye yol şartlarına en uygunlar bu lastiklerin bazı serilerinde mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yol tutuş çok iddali gelmedi

Siz arabayı nasıl kullanıyorsunuz? Hakikaten merak ettim..

Ben Conti sportcontact3 ile ESP manyağı olan mondeoda dunlop ile tren rayında gider gibi (pamukovadaki hızlı tren gibi değil) çizgisindne ayrılmadan ilerleyebiliyordum. Ki arabayı zorlamak istediğimde gerçekten zorlarım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz arabayı nasıl kullanıyorsunuz? Hakikaten merak ettim..

Ben Conti sportcontact3 ile ESP manyağı olan mondeoda dunlop ile tren rayında gider gibi (pamukovadaki hızlı tren gibi değil) çizgisindne ayrılmadan ilerleyebiliyordum. Ki arabayı zorlamak istediğimde gerçekten zorlarım..

ben kullanamıyorum arabayı ondan değilse lastik güzel

Deseni, tasarımı şık lastik olsa ne yazar yol tutmadıktan, sert olduktan ve ses yaptıktan sonra. Marshall lastiklerininde deseni güzel ama uğultusundan durulmuyor içerde. Michelin,Continental,Pirelli,Goodyear,Dunlop,Nokian kaliteli lastiklerden. Saymadığım illaki vardır ama Türkiye yol şartlarına en uygunlar bu lastiklerin bazı serilerinde mevcut

lastiğin bir performansı vardır birde fiziki şekli şemali vardır..Sırf şekline şemaline baksaydım herhalde dediğin gibi gider Marshall alırdım..Ben performansından şimdilik memnunum görsel açıdan da beğendiğim aracımda hoş duran bir şekli var bunu belirtmekte bir sakınca görmüyorum

Desenin güzelliği ile lastiğin performansı arasında anlamlı bir ilişki yoktur maalesef...

Bunun farkındayım abi..Elbetteki ilk kriter performans sadece görselini beğendiğim için değinmek istedim

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.