Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Alıcam Yardım

Cenk S.

Önerilen Mesajlar

Aranıza yeni katıldım herkese merabalar deyip yardım bekliyorum.

Ağustos ayının sonuna doğru 0 km araç almayı planlıyorum.Kısmet olursa ilk defa sıfır aracım olacak ancak,ne almalıyım bütçem yaklaşık 60 bin lira civarında,

Gönlümden geçen focusdu ancak bazı kronik problemlerinin olduğunu duydum,çevremdekiler ısrarla jetta diyor,hatta 2014 bekle yeni astra geliyor diyenler var.

Baştada dediğim gibi hepinizin yorumlarını bekliyorum özellikle focus kullanıcıları....(unutmuşum araç dizel olucak)

Şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jetta içinde sıra bekleyeceksiniz. 2014 e ancak gelir oda. İkinci el almanızı tavsiye ederim. Az kullanılmış uygun fiyatlı ikinci eller var. Focusun kronik sorununu ben duymadım? Sedan mı hb mi sw mu? Bütçe 60.000 tl ve hb aranıyorsa Volvo v40 d2 ye bakın derim. O fiyata alacağınız en kaliteli araç. O bütçe ile donanımlısı alınmaz ama kaliteyi yaşarsınız.Bugün sıfır alın yarın 5 bün düşüğüne satana kadar göbeğiniz çatlar. Sizde dün alan birisinden ikinci el bulun 3-4-5 bin ucuza gelsin. Onunlada yıllık akaryakıt masrafınızı karşılamış olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

60 bin liraya Titanium + Smart Paket alınır ve binilir.

Jetta tavsiye etmem, bekleme olayına girersek çok araba var. Makyajlı focusda gelecek ona bakarsak kim bilir ne zaman. İhtiyacınız varsa yukarda dediğimi alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

60 bin liraya Titanium + Smart Paket alınır ve binilir.

Jetta tavsiye etmem, bekleme olayına girersek çok araba var. Makyajlı focusda gelecek ona bakarsak kim bilir ne zaman. İhtiyacınız varsa yukarda dediğimi alın.

Titanium+Smart+tdci aracı arkadaşım plaka masrafları hariç 58500 TL ye aldı araç gümrüğe gelmiş 2-3 gün sonra teslim alacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Titanium+Smart+tdci aracı arkadaşım plaka masrafları hariç 58500 TL ye aldı araç gümrüğe gelmiş 2-3 gün sonra teslim alacak.

Zam geldi ya 10 gün önce.Buarada masraf dahil fiyatı 59 oluyor sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jetta içinde sıra bekleyeceksiniz. 2014 e ancak gelir oda. İkinci el almanızı tavsiye ederim. Az kullanılmış uygun fiyatlı ikinci eller var. Focusun kronik sorununu ben duymadım? Sedan mı hb mi sw mu? Bütçe 60.000 tl ve hb aranıyorsa Volvo v40 d2 ye bakın derim. O fiyata alacağınız en kaliteli araç. O bütçe ile donanımlısı alınmaz ama kaliteyi yaşarsınız.Bugün sıfır alın yarın 5 bün düşüğüne satana kadar göbeğiniz çatlar. Sizde dün alan birisinden ikinci el bulun 3-4-5 bin ucuza gelsin. Onunlada yıllık akaryakıt masrafınızı karşılamış olursunuz.

ikinci el düşünmüyorum, volvoyu 60 bin liraya verirlermi?daha yüksek fiyatlardadır diye araştırma gereği duymadım ama pazartesi birde ona bakayım.

önerileriniz için çok teşekkür ederim.

60 bin liraya Titanium + Smart Paket alınır ve binilir.

baştada söyledim focus düşünüyodum diye ancak,yağ kaçağı,torpidodan gelen tıkırtı sesleri,yakıt deposunda dalgakıran olmadığından dalga sesi geliyor diye söylediler,

ama elemiş değilim.

acaba makyajlı focuslarda motor aynımı bilginiz varmı?

teşekkürler

Zam geldi ya 10 gün önce.Buarada masraf dahil fiyatı 59 oluyor sanırım.

evet haklısınız kur farkı sebebiyle 2000 tl civarında zam yapıldığını söylediler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ikinci el düşünmüyorum, volvoyu 60 bin liraya verirlermi?daha yüksek fiyatlardadır diye araştırma gereği duymadım ama pazartesi birde ona bakayım.

baştada söyledim focus düşünüyodum diye ancak,yağ kaçağı,torpidodan gelen tıkırtı sesleri,yakıt deposunda dalgakıran olmadığından dalga sesi geliyor diye söylediler,

ama elemiş değilim.

teşekkürler

evet haklısınız kur farkı sebebiyle 2000 tl civarında zam yapıldığını söylediler

Bende hem dizel hem benzinli PS var, bahsettiğiniz yağ sıkıntısını yaşamadım....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

titanium 1.6 tdci 115 bg, beyaz+smart paket. 58.000 tl ye 1ay olmadı alalı. kardeşim aldı, şu anda alınsa 59-60 bin dir.

kronik sorun demek, ağrızası çözülemeyen sıkıntı demektir. focuslarda ki kronik sorunlar bazı arkadaşların arabalarında, bazı yerlerden gelen tık-tuk sesler.

bu arıza değil. sürüşü etkilemiyor, araç yolda kalmıyor vb..

jetta da iyi araba ama jetta nın benzinlisi ile dizel i arasında 10-12 bin fark vardı yanılmıyorsam. dolu 1.2 tsi benzinli alacaksanız alın ama illa dizel olacaksa boşu bence alınmaz.

opel astraya gelince, 1.6 dizel i var mı çıkacak mı bilmiyorum ama 1.3 dizel kaç bg olursa olsun alınmaz. birde bakım, parça vb maliyetlerede bakmak gerekir, ben 2 memur maaşımla alımlı çalımlı 17-18 inç lastikli araba almam, herhalde tanesi 450-500 tl vardır. kış lastiği almadan binmiyorum arabaya. ankarada da binilmez eğer aracınıza gebeyseniz soğuklarda, kar-buz da. ama maddi gücünüz vardır, focus un lastiğini jantını beğenmeyip yüksek jant, kısa yanak, spor yay taktıran arkadaşlar var..yani lastik maliyeti sizin içinde önemli olmayabilir..opel  servisleri bakımlarda öper milleti. ford gerçi aşağı kalmayabilir. rutin bakımların haricindeki arızalarda çok işçilik alıyorlar. (transit kapı lastiği 200 tl değişimi 100 tl gibi, siz bile değiştirirsiniz)

her işte bir hayır vardır derler, hayırlı olur inşallah kararınız. (isterseniz makyajlı focus u bekleyin belki dokunmatik ekran vb eklerler)

** aks lardaki yağ kaçağı sanırım 2012 2. yarıdan sonra yok.. şikayetçi olan arkadaşların çoğundaki 2011 üretimi dizeller.

genelde sıkıntısı-sorusu olanlar forumlara gelip çözüm ararlar, burada binlerce üye var yağ kaçağı yazan 3-5 arkadaş. bunu bile bile bilader aldı işte. eski aracıda focus 2 dizeldi. bu sorun yaşayacağı anlamına gelmez. %1 yoktur aks keçesi yağ kaçağı.

** volvonun kaskosu eğer indiriminiz yoksa geçen şahit oldum 2750 tl :D modeli hatırlamıyorum s60 olabilir, aylarca parça beklendiği oluyor.

bilader focus u eski araçtan hasarsızlık indirimli 1000 tl ye kaskolattı. normal de 1400 tl civarı..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

titanium 1.6 tdci 115 bg, beyaz+smart paket. 58.000 tl ye 1ay olmadı alalı. kardeşim aldı, şu anda alınsa 59-60 bin dir.

kronik sorun demek, ağrızası çözülemeyen sıkıntı demektir. focuslarda ki kronik sorunlar bazı arkadaşların arabalarında, bazı yerlerden gelen tık-tuk sesler.

bu arıza değil. sürüşü etkilemiyor, araç yolda kalmıyor vb..

jetta da iyi araba ama jetta nın benzinlisi ile dizel i arasında 10-12 bin fark vardı yanılmıyorsam. dolu 1.2 tsi benzinli alacaksanız alın ama illa dizel olacaksa boşu bence alınmaz.

opel astraya gelince, 1.6 dizel i var mı çıkacak mı bilmiyorum ama 1.3 dizel kaç bg olursa olsun alınmaz. birde bakım, parça vb maliyetlerede bakmak gerekir, ben 2 memur maaşımla alımlı çalımlı 17-18 inç lastikli araba almam, herhalde tanesi 450-500 tl vardır. kış lastiği almadan binmiyorum arabaya. ankarada da binilmez eğer aracınıza gebeyseniz soğuklarda, kar-buz da. ama maddi gücünüz vardır, focus un lastiğini jantını beğenmeyip yüksek jant, kısa yanak, spor yay taktıran arkadaşlar var..yani lastik maliyeti sizin içinde önemli olmayabilir..opel  servisleri bakımlarda öper milleti. ford gerçi aşağı kalmayabilir. rutin bakımların haricindeki arızalarda çok işçilik alıyorlar. (transit kapı lastiği 200 tl değişimi 100 tl gibi, siz bile değiştirirsiniz)

her işte bir hayır vardır derler, hayırlı olur inşallah kararınız. (isterseniz makyajlı focus u bekleyin belki dokunmatik ekran vb eklerler)

** aks lardaki yağ kaçağı sanırım 2012 2. yarıdan sonra yok.. şikayetçi olan arkadaşların çoğundaki 2011 üretimi dizeller.

genelde sıkıntısı-sorusu olanlar forumlara gelip çözüm ararlar, burada binlerce üye var yağ kaçağı yazan 3-5 arkadaş. bunu bile bile bilader aldı işte. eski aracıda focus 2 dizeldi. bu sorun yaşayacağı anlamına gelmez. %1 yoktur aks keçesi yağ kaçağı.

** volvonun kaskosu eğer indiriminiz yoksa geçen şahit oldum 2750 tl :D modeli hatırlamıyorum s60 olabilir, aylarca parça beklendiği oluyor.

bilader focus u eski araçtan hasarsızlık indirimli 1000 tl ye kaskolattı. normal de 1400 tl civarı..

teşekkür ederim öneri ve görüşleriniz için henüz karar kılmış değilim ,ilk defa sıfır alıcam için araştırıyorum önümde de pek fazla bir zaman kalmadı.

hayırlısı hangisi ise o olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ama elemiş değilim.

teşekkürler

yağ kaçağı 1 saatlik bir işlem ile gideriliyor bir kaç bin km önce değişmişti geçen hafta bakımda baktım kaçak yoktu. sıfır alacağınız araçta bu sorunu zaten yaşamazsınız büyük ihtimalle.

yakıt deposundan gelen ses çoğu arabada var diye biliyorum ben, puntodada vardı. büyütülecek birşey değil bence dikkat etmezseniz duymazsınız bile.

focus 3 te trim sesleri azalsada devam ediyor malesef. torpido kapağından ve sağ arka kapıdan bas vurunca gelen sesleri serviste çözdük.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni corollayada bakın derim. Ama tercihiniz focus olsun derim ben. Volvoyu 60'a verirlersede kaçırmayın yani :D Sıralamam Volvo>Focus>Jetta>Corolla>Astra ...

1.4 dizel otomatik Corolla için 69 bin istiyorlar. Ama ne hikmettir ki cam düğmelerinde,torpidoda aydınlatma yok. Kapıları kapatıyorsunuz saç sesi geliyor. Benim nazarımda ederi 45 bin ya eder ya etmez. Kaputa , kapılara tıklıyorsunuz yağ tenekesi sesi geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.