Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangisi Araç Daha Mantıklı Olur ? Focus 3 & Octavia

M Sait Epçaçan

Önerilen Mesajlar

Yatırım aracı değil araba kasmayın fazla  
Doğru ama değer kaybından kaçınmak isteyen kullanıcı sayısı haddinden fazla, kassan da kasmasan da böyle, bu yüzden ikinci el çoğu insan için bir değerlendirme kriteri oluyor. 
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğru ama değer kaybından kaçınmak isteyen kullanıcı sayısı haddinden fazla, kassan da kasmasan da böyle, bu yüzden ikinci el çoğu insan için bir değerlendirme kriteri oluyor. 

Şuan bahsedilen araçlar kötü durumda değil zaten. 

Saab değil ya bu :D

Yıl'da bir veya iki yıl'da bir araba değiştirmedikçe çok kasmanın anlamı bence yok. Param yetmiyorsa kaygım varsa zaten almam o arabayı daha ucuzuna binerim.Ben böyle düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vw'i birisi kaporasını yakmadığı sürece 3 aydan önce alamıyorsunuz.Geçen gün lastikçide jetta almış birisi ile konuşuyorduk. Normalde 9 ay sıra bekleniyormuş, ben kaporasını yakan birisinden aldım dedi. Hiç inanmadım 9 aya geldiğine. Adamlar 1 senede fabrika kuruyorlar :)

Yüksek hızlarda bana hiç güven vermiyor Focus. 160 ın üstüne çıktığımda tamamiyle gidiyor güven hissi. Kesinlikle Bmw deki gibi yere yapışmıyor, otoban canavarı değil kesinlikle 316i gibi. 320d çok daha iyi 335d çift turbo 286 beygir ise anlatılmaz :) Fiyatlarıda o yüzden pahalı. Yeni 316i tam bir otoban makinası.

Dümdüz 4-5 şeritli boş kuru otoban olmadıkça uzın süre o hızlarda gitmek Focus ile bence çok tehlikeli. Elektrikli direksiyonun hıza

adaptasyon edememesinden mi yoksa aracı kuş gibi hissettiğimden mi bilmiyorum ama bana hiç güven verici gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alın golf keyfinize bakın. Bagaj ihtiyacınız gerçekten varsa da Octavia ya bakın. Octavia liftback olduğu için hiçbirisi onun bagaj hacmine ve pratikliğine yaklaşamaz bile. Madem uzun süre kullanıyorsunuz değer kaybı falan hikaye.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alın golf keyfinize bakın. Bagaj ihtiyacınız gerçekten varsa da Octavia ya bakın. Octavia liftback olduğu için hiçbirisi onun bagaj hacmine ve pratikliğine yaklaşamaz bile. Madem uzun süre kullanıyorsunuz değer kaybı falan hikaye.. 

Octavia'yı satmakta zor be abi.Ebediyen durmaz sonuçta illaki satılır. Satmak için ya ucuza vereceksin yada bekleyeceksin balık oltaya vursun diye.Kazada da focus kadar asla sağlam olamaz.Bakım fiyatlarıda yüksektir.Öyle ahım şahım araçta değil. Dizel otomatik aransaydı eyvallah ama bence Focus ideal.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kazada focus kadar asla sağlam olamaz cümlesi somut bir veriye dayanıyormu yoksa işkembe spec bir yorummu?

Sence focusun ideal olmasına birşey diyemem görüşündür. Ama bence sedan alınacaksa focus arka sıralarda yer ancak bulabilir benim listemde.. Dar bagaj eşiği  kullanışsız bagaj biçimi benim için onu tercih etmemek için yeterli sebepler. 

Ben zaten sedan araba alanları anlamakta güçlük çekiyorum. D sınıfı falan alınıyorsa hadi prestij imaj falan filan neyse de C ya da B segmentinde gereksiz.. Bagaj ihtiyacın varsa git SW al, yok bagaja o kadar ihtiyacın yoksa ayda yılda bir kullanacaksan HB al gitsin.. Kaplumbağa gibi evi sırtımızda taşımıyoruzki.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herşey kullanım mı ? Zevk diye birşey de var yani anlamaya çalışmaya pek gerek yok yani :) Ben de yılların hb severiyim ama focus 3 alacak olsam sedan düşünürüm.. Belki sadece düşünürüm ama diğerlerinde düşünmezdim işte tasarım zevki :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kazada focus kadar asla sağlam olamaz cümlesi somut bir veriye dayanıyormu yoksa işkembe spec bir yorummu?

Sence focusun ideal olmasına birşey diyemem görüşündür. Ama bence sedan alınacaksa focus arka sıralarda yer ancak bulabilir benim listemde.. Dar bagaj eşiği  kullanışsız bagaj biçimi benim için onu tercih etmemek için yeterli sebepler. 

Ben zaten sedan araba alanları anlamakta güçlük çekiyorum. D sınıfı falan alınıyorsa hadi prestij imaj falan filan neyse de C ya da B segmentinde gereksiz.. Bagaj ihtiyacın varsa git SW al, yok bagaja o kadar ihtiyacın yoksa ayda yılda bir kullanacaksan HB al gitsin.. Kaplumbağa gibi evi sırtımızda taşımıyoruzki.. 

Somut olarak ikisinide çarpıştırmadım ben kafa kafaya.Ama Focusta kullanılan bor çeliğinin sağlamlığını görmüş birisi olarak konuşuyorum :) Biraz işkembe biraz somut demek yanlış olmaz. IIHS'te Focus'u çok beğendi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracın güvenilir olmasını hala çeliğin rijitliğine bağlıyorsak işimiz uzun demektir.. Kaldı ki bahsedilen bor çeliği,

% 0.001-0.003 arasında bor bulunan çökelme sertleşmeli çelik

Skodanın kullandığı alaşımı biliyormuyuz? 

İşkembe spec daha doğru bir tanımlama olur sanırım. 

Her ne kadar ncap testleri mutlak belirleyici olmasalar ve sağlamlık göstergesi olmasalar da iki aracı karşılaştırma açısından kullanılabilirler bence

http://tr.euroncap.com/tr/results/skoda/octavia/512.aspx

euro-encap.jpg

Focus....http://tr.euroncap.com/tr/results/ford/focus/2012/430.aspx

thumb__testsplashtop.png     partscore_adult-occupant-score.gif     partscore_child-protection-score.gif     partscore_pedestrian-protection-score.gi     partscore_safety-assist-score.gif

Bu arada şu dikkatimi çekti. Skoda da 2 yıl sınırsız km garanti veriyorlar. Taksici falan olsam alırdım.. :)

Mertol Kip tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Golf 7,Yeni Leon,Audi A3 ile aynı şaseye sahip.Golf 7 iihs moderate overlap testinden aldığı değerle Focus un aldığı değer farklı.

Kim daha üstün?

Tabiki Focus :)

Skoda NEDENSE iihs'te yok. Galiba aynı platformadaki aletleri test etmiyorlar fuzuli yere.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Golf 7,Yeni Leon,Audi A3 ile aynı şaseye sahip.Golf 7 iihs moderate overlap testinden aldığı değerle Focus un aldığı değer farklı. Kim daha üstün?

Pardon da nereden buldun IIHS yeni Golf testini, şu anda sitelerinde Golf diye görünen 2005 Jetta'ya ait test sonuçları. Bir şey mi kaçırdım?

Ayrıca onda da sadece sağ ayak mesafesinde Focus bir kademe daha iyi, diğerleri aynı.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.