Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

17.000 Km'de Motor Yiyen Focus Rezilliği

Anıl Kösdağ

Önerilen Mesajlar

Çok geçmiş olsun.

Sonuç ne olur bilmiyorum ama her durumda Otokoç tüketiciyi mağdur edecektir.

Bu güne kadar bir tane bile iyi örnek hatırlamıyorum.

Bunu bizim forumun yönetimi söylüyor yani :D son yıllarda oldukça iyi dönüşler var. Uzak kaldınız uzak :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

opet koşulsuz yakıt dan kaynaklı sorunda fatura direk opete çıkarıyorlar,sen uğraşmıyorsun

Son 10 depo fişlerini istiyorlar öyle bir durumda.Ben son doldurduğum deponun fişini saklıyorum.O bile angarya geliyor.Hadi diyelim ispatlandı 10 depo fişimizi sakladık verdik hallettiler arabanın motoru değişiyor ediliyor.Satarken binbir dert.Millet kapıdaki,çamurluktaki 10 cm lik boyaya takıyor.Motoru değişti desek kıyamet kopar :) Motor faturasıyla beraber yeni motor numarası ruhsata işleniyor muayeneye girerek vs vs.. Debdebesi koşuşturmacası bitmiyor.En iyi yakıt bildiğin yakıttır.Bazı illerde Shell Türkiye A.Ş nin işletmesini yaptığı istasyonları var.Yakıt kalitesinden kullanıcılar oldukça memnun.Kaçak göcek çakma yakıt işi yok. Petrol Ofisi bayisi kaçak yakıt satan biliyorum ben.Yıllarcada sattı kaçak akaryakıtı.İstanbulun göbeğinde BP kaçak akaryakıtı deposuna doldururken yakalandı :) Onlarca örnek var internette. Örneğin gittiniz x şirketinden deponuzu doldurdunuz.50-100 km sonra araç arıza verdi kötü yakıttan dolayı.Şikayet ettiniz,sorununuzu belirttiniz akaryakıtı aldığınız yere.Geliyorlar deponuzdan yakıt numunesi alıyorlar.Aynı zamanda kendi depolarından da alıyorlar.Sizin deponuzdan yakıt kalitesiz ve sorunlu bir yakıt çıktı.Kendi depolarından çıkan numunedeki yakıtta sorun yok ise olay size kalıyor. Belki benden önceki dolduruşundaki yakıtta sorun vardı diyebiliyor ve diyor yani. Çok sinir bozucu işler ama maalesef böyle. O yüzden istasyon işletmecisinin vicdanına kalmış bir şey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

umarım sen haklısındır yakubum.

Bu arada otokoç yazmışsın abi ben otosan için konuştum. Otokoç'u bilmem :) 

Ayrıca internet dünyasında yazılan ve sonuç alınan şeylerle hareket etmiyorum tabi. Haklı olanlar genelde gerekeni alıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son 10 depo fişlerini istiyorlar öyle bir durumda.Ben son doldurduğum deponun fişini saklıyorum.O bile angarya geliyor.Hadi diyelim ispatlandı 10 depo fişimizi sakladık verdik hallettiler arabanın motoru değişiyor ediliyor.Satarken binbir dert.Millet kapıdaki,çamurluktaki 10 cm lik boyaya takıyor.Motoru değişti desek kıyamet kopar :) Motor faturasıyla beraber yeni motor numarası ruhsata işleniyor muayeneye girerek vs vs.. Debdebesi koşuşturmacası bitmiyor.En iyi yakıt bildiğin yakıttır.Bazı illerde Shell Türkiye A.Ş nin işletmesini yaptığı istasyonları var.Yakıt kalitesinden kullanıcılar oldukça memnun.Kaçak göcek çakma yakıt işi yok. Petrol Ofisi bayisi kaçak yakıt satan biliyorum ben.Yıllarcada sattı kaçak akaryakıtı.İstanbulun göbeğinde BP kaçak akaryakıtı deposuna doldururken yakalandı :) Onlarca örnek var internette. Örneğin gittiniz x şirketinden deponuzu doldurdunuz.50-100 km sonra araç arıza verdi kötü yakıttan dolayı.Şikayet ettiniz,sorununuzu belirttiniz akaryakıtı aldığınız yere.Geliyorlar deponuzdan yakıt numunesi alıyorlar.Aynı zamanda kendi depolarından da alıyorlar.Sizin deponuzdan yakıt kalitesiz ve sorunlu bir yakıt çıktı.Kendi depolarından çıkan numunedeki yakıtta sorun yok ise olay size kalıyor. Belki benden önceki dolduruşundaki yakıtta sorun vardı diyebiliyor ve diyor yani. Çok sinir bozucu işler ama maalesef böyle. O yüzden istasyon işletmecisinin vicdanına kalmış bir şey.

Ben shellciyim normalde fakat, alırken konuştugumuzda eğer yakıttan kaynaklıysa ve opetten alıp km işletmişseniz örnekle filan ugraşmıyorsunuz direk ford ile opet arasında hallediyor.Ben sn depomu shellden almıştım.belki psikolojik daha iyi geliyordu geri opete dönecem sanırm.hani yakıt guvence sistemi var diye atar yaparım aksi bir durumda :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun, solventli benzinden motor yediğimiz olmuştu zamanında.

Malesef kötü katkılı yakıt bu tip sorunlar oluşturuyor.

İyi ve tanıdık bir avukat lazım olabilir size.

Yılmaz Tunç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun... Ben hep Opetten verdikleri kartla alıyorum yakıtı Allah göstermesin böyle bir durum olursa vs diye....

Benzinle de olmaz :)

Ayrıca hep söylüyorum opet şart değil nereden alıyorsanız saklayın tabi yakıt firması olası durumlara güvence veriyorsa.

Opet heryerde yok böyle diretilmesi sadece KOÇ ilişkisi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinle de olmaz :)

Ayrıca hep söylüyorum opet şart değil nereden alıyorsanız saklayın tabi yakıt firması olası durumlara güvence veriyorsa.

Opet heryerde yok böyle diretilmesi sadece KOÇ ilişkisi :)

benzinlikten çıktıktan sonra atıyorum ben çöpe...hiç saklamadım...

shell in smart cardıyla alıyorum..ordan baksalar olur mu? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar merhabalar öncelikle arkadaımızın başına gelen bu kötü durumdan ötürü geçmiş olsun diyorum.

aranıza yeni katıldım yakıt konusunda size birkaç sorum olacaktı opet yakıt güvencesiyle ilgili. (bu arada aracım 2013 f3 tdci style sedan 800 km de)
1-opet yakıt güvencesi için son 10 depoya bakılıyor denmiş. mesela ben günaşırı gidip ardarda 10 kez 5 er tl lik yakıt alsam da bu son 10 depo mu oluyor yoksa 10 kez depoyu fullemek mi gerekiyor
2-opet yakıt güvencesi için illaki kullanma klavuzundan çıkan kartla mı yakıt alacaz yani diyelim hep opetten dolduruyoruz ama kartı kullanmıyoruz o zaman yakıt güvencesi geçerli olmuyor mu
3- her opet istasyonu oluyormu yoksa bunun için bazı anlaşmalı opetler mi var
4-yakıt fişlerini ne kadar süre saklamamız gerekiyor. servislerin, yakıt istasyonlarının veya mahkemelerin(emsal karar) istediği bir süre var mı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Piston erimesi deniyor. 15.000 bakımında bir sorun olduğu nasıl belirli olmaz. Hep aynı istasyondan alınıyorsa nos bassalar ve hep red line filan gitseler piston anca erir diye tahmin ediyorum. Dizel pistonu bu normale göre çok çok daha dayanıklı değil mi ben mi yanlış biliyorum.

@Mertol Kip,  Abi konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz :)

arkadaşlar merhabalar öncelikle arkadaımızın başına gelen bu kötü durumdan ötürü geçmiş olsun diyorum.

aranıza yeni katıldım yakıt konusunda size birkaç sorum olacaktı opet yakıt güvencesiyle ilgili. (bu arada aracım 2013 f3 tdci style sedan 800 km de)
1-opet yakıt güvencesi için son 10 depoya bakılıyor denmiş. mesela ben günaşırı gidip ardarda 10 kez 5 er tl lik yakıt alsam da bu son 10 depo mu oluyor yoksa 10 kez depoyu fullemek mi gerekiyor
2-opet yakıt güvencesi için illaki kullanma klavuzundan çıkan kartla mı yakıt alacaz yani diyelim hep opetten dolduruyoruz ama kartı kullanmıyoruz o zaman yakıt güvencesi geçerli olmuyor mu
3- her opet istasyonu oluyormu yoksa bunun için bazı anlaşmalı opetler mi var
4-yakıt fişlerini ne kadar süre saklamamız gerekiyor. servislerin, yakıt istasyonlarının veya mahkemelerin(emsal karar) istediği bir süre var mı

1-Teorik olarak evet, Opet'te çalışanlar da km'yi yanlış söylediğimde her 10 fişte resetlendiğini söylüyorlardı.

2-km kayıt edilmeli ki hep Opet'ten aldığınızı kanıtlayabilin, ben çok nadir full'lüyorum öyle bir şart yoktur diye tahmin ediyorum ancak emin değilim.

3-Hepsi olur

4-ne olur ne olmaz diye ben saklıyorum. Satarken yeni sahibine verme planlarım var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Satarken adamına göre etkisi olabilir,Benim önceki Fusion satarken yaklaşık 2 ay önce,adama tüm yetkili servis fişlerini ve yakıt fişlerini koydum.Adamlar azıcık da anlıyorlarmış ama detaylı bakmadılar bile, Acayip işime yaradı.Artık insanlar takıntılı hale geldi,belgeli arabaları filan inanın daha kolay satıyorsunuz.

İki ilan var birinde her bakım evrağını verecem  tavanda lokal boya var yeklili servis de durumu yazdırm (2 cm yarıcapında boya kalkması var diye), yakıt fişleri  duruyor shelden aldım hatta ışık hiç yanmadı diyor.

Diğeri muayyer gram boya yok diyor,

İnsanlar artık boya olsun ufak tefek yeter ki belgesi olsun filan diyor, korkuyor yani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.