Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

17.000 Km'de Motor Yiyen Focus Rezilliği

Anıl Kösdağ

Önerilen Mesajlar

Selamlar Arkadaşlar... Sahibi olduğum 2012 Trend Tdci Focus 3 HB aracıma gözüm gibi bakmama rağmen bir kere olsun motoru ısıtmadan hareket ettirmediğim, yine turboyu dinlendirmeden stop etmediğim, zorlamadan kullandığım kısaca herşeyine dikkat ettiğim aracım 17.000 KM'de Bolu tüneli çıkışında bi anda ses yaptı motordan hemen boşa alıp yol kenarına çektim. Ford servisine çekildi ve motoru sökülüp incelendi. Sonrasında bana verilen bilgi araç pistonlar vs yemiş ve yarım motor istiyormuş. Ve daha da komik olan garanti dışı bırakılıp benden 13.000 TL para istenmesi. Sebepte yanlış yakıt kullanmammış. Sürekli aynı istasyondan almaya dikkat etmem ve bu kadar dikkat etmeme rağmen basıma bu olayın gelmesi beni Ford'dan oldukca soguttu arkadaslar. Ve elimden geldiğince her türlü şikayette bulunucam. Ben böyle rezillik saçmalık görmedim. 17.000 M'de araç motor yedi gerçekten yanlış yakıt koysam yine olcak iş değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlis yakit koymussunuz denildigine gore yakitinizi aldiginiz bayiyw gidin ve durumu bildirin. Ve yakit fislerinizi sakliyor musunuz. Eger bu soruya cevabiniz hayir ise yapabilecek cok bir sey yok gibi. Ama evetse zorlu ve uzun bir hukuk mucadelesi icine girmek icin hazirlikli olun. Mobilden yazdigim icin ayrintilara giremiyorum pc ye gecince daha detayli konusabiliriz. Tabi uyelerimizden de faydali bilgiler edineceksinizdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok geçmiş olsun,bence servisin veya otasanın hesap çıkartması çok saçma,hakkınızı sonuna kadar arayın bence.Bu arada motor değişmedikten sonra,randıman alabileceğinizi ve sorunsuz binebileceğinizi düşünmüyorum açıkcası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracı satın alırken otokoç bana yakıt fişi saklamam gerektiğini söylemedi. Ama şimdi ısrarla kıvırıyo hepsi söyledik diye. Daha önce vw ve peugeot kullandım onlardada böyle bi saklama vs birşey söylenmedi. Bende haliyle saklamadım. Çoğunlukla Total'den mazot aldığım için döküm çıkarttırmaya çalışıcam. Alper Bey zaten arabaya sıfır motor taksalar bile benim miğdem bulandı bikez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt konusunda kesinlikle emin olmadan konuşmamak lazım. 

Yakıtı hangi firmadan (opet, po, shell vs) alıyorsunuz. Servis bu durumu kesinlikle yakıttan diyorsa ve bunu da ispat edebiliyorsa siz aldığınız yakıt fişleri ile her türlü hak iddia edebilirsiniz. Ama o fişleri kaybetmişseniz durum biraz daha sıkıntılı. Çoğunlukla Total den aldığınızı söylemişsiniz. (ben yazarken yazmışsınız) Total firmasını direk olarak töhmet altında bırakamayız ancak akaryakıt piyasasında akla hayale gelmeyecek pislikler dönüyor. Adam iki farklı tank koyup kaçak tanktan basıyor size mazotu. Yani yakıt aldığınız istasyonu kötülemek istemiyorum. Ama çoğunlukla şeklindeki ifadenizden arada farklı istasyonlardan da yakıt aldığınız anlamına geldiği için arada aldığınız yakıtın gerçekten kötü olma olasılığı var. 

Bunların dışında motorda üretimden kaynaklı bir hata olma olasılığı da var tabi. Bu nedenle Yakup'un da dediği gibi işten anlayan bir makine mühendisi odasından olmak kaydı ile bir mühendisle aracınızdaki arızanın mahkeme huzurunda tespitini istemek. Sorun yakıttan değilse arıza vardır, garantiden değişmesi gerekir. Yok yakıttansa sorun arada aldığınız yakıtlarda dahil olmak üzere aldığınız yakıttaki problemi bulmak zorunda kalacaksınız. O da zor görünüyor. Çünkü çoğunlukla Total den almanın dışında başka yerlerden de aldığınızı belirtmişsiniz. Bu durumda total aldığınız yakıt ile km nizin hesabını yapacaktır. Ve sonuç olarak başka yerlerden yakıt aldığınızı ispatlayacaktır. Ve hatanın kendisinde olmadığını, sizin almış olduğunuz diğer akaryakıt bayilerine suçu yükleyecektir. 

Bunlar tamamen tahmin üzerine yazılmış şeyler ancak olmayacak şeyler değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence servisin aracın deposundaki ve yakıt sistemindeki yakıtı,bağımsız bir kuruluşa inceletip,deponuzdan çıkan şu maddeden dolayı aracınızda bu sorun olmuştur demeli.Yetkili servislerde her denilen doğru değildir.Bunu sizin benim gibi sorunlar yaşayıp,mahkemeye başvurup,davayı kaybeden markalar,servisler ile kanıtlamış onlarca şahıs var.  Yanlış yakıt olamaz mı dedikleri gibi? Olabilir. Fakat böyle bir durumda daha önceden çalışırken çıkardığı sesler ile titreşimler ile size belirtmesi lazım.Yanlış yakıt bozuk yakıt aldım motoru birden bozuldu olayı yok. Aldığınız akaryakıtta fiş kesilirken gerçek plakanızı veriyorsanız,istasyondan bunu ispatlayabilirsiniz. Fişi taşıma mecburiyetiniz yok tabikide. Aracınız düzgün şekilde onarılırsa sorunsuz olur,o kadar takmayın. Yeterki birşeyler olsun cebinizden para çıkmasın.

gelişmelerin ne olacağını merak etmekteyim.Ford istemesede magduriyeti gidereceğini düşünüyorum.Fakat böyle bir durumda kalmamak ugrasmamak ıcın opet almak daha mantıklı olacak o halde...

Opet falan farketmiyor.İş istasyon sahibinde bitiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yanlış yakıtla ne kastediliyor.

kötü dizel mi?

dizel yerine benzin mi?

bizim burada 1 kişi kötü dizelden hasarı bayiye ödetti... en az 5-10 kişiyede, bir istasyon para döktü, dizel tanka benzin doldurmuşlar ve şikayet için ilk araç gelene kadarda anlamamışlar.. deponuzdan numune alsanız iyi olurdu. son gittiğiniz istasyondan başka şikayet var mı araştırmalı..

kısaca uğraşmanız gerekiyor.. Allah kolaylık versin, zor bir durum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun. aslında en kolay yol yanlış yakıta bahane bulup, masrafı müşteriye yıkmak. dikkat edin her firma para vermemek veya yükümlülüklerini yerine getirmemek için işi zora sokuyor. kredi alıyorsunuz masrafları iade almak istediğinizde ki (mahkeme kararı var bu konuda) tüketici mahkemesine başvurun diyorlar. aldığınız bir ürün arıza yapıyor mevzuattaki şartlar oluşuyor ve diyorsunizki ürünün parasını iade at veya yenile. tüketici mahkemesine git diyor. işi zora sokuyor. biliyorki bu taleplerin yarısını elese kar. mevzuatta bu yönde eksiklik var. değişim, iade veya sizin durumda olanların haklı istekleri karşılanmaz ise cezai bir yaptırım olmalıki buna firma teşebbüs etmesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence servisin aracın deposundaki ve yakıt sistemindeki yakıtı,bağımsız bir kuruluşa inceletip,deponuzdan çıkan şu maddeden dolayı aracınızda bu sorun olmuştur demeli.Yetkili servislerde her denilen doğru değildir.Bunu sizin benim gibi sorunlar yaşayıp,mahkemeye başvurup,davayı kaybeden markalar,servisler ile kanıtlamış onlarca şahıs var.  Yanlış yakıt olamaz mı dedikleri gibi? Olabilir. Fakat böyle bir durumda daha önceden çalışırken çıkardığı sesler ile titreşimler ile size belirtmesi lazım.Yanlış yakıt bozuk yakıt aldım motoru birden bozuldu olayı yok. Aldığınız akaryakıtta fiş kesilirken gerçek plakanızı veriyorsanız,istasyondan bunu ispatlayabilirsiniz. Fişi taşıma mecburiyetiniz yok tabikide. Aracınız düzgün şekilde onarılırsa sorunsuz olur,o kadar takmayın. Yeterki birşeyler olsun cebinizden para çıkmasın.

Opet falan farketmiyor.İş istasyon sahibinde bitiyor.

opet koşulsuz yakıt dan kaynaklı sorunda fatura direk opete çıkarıyorlar,sen uğraşmıyorsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.