Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Windows 7 Neden Donuyor...

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar eşimin bilgisayarı Toshiba satellıte L750-1XT alalı 1 yıl kadar oldu alırken Toshiba servisi Windows 7 kurdu eşim bilgisayarla haşır neşir biri değil okul ilgili evrak ve ders notu harici pek kullanmıyor son zamanlar da pc açıkken 10-15 dk sonra donmalar oluyor ve reset atmadan kapanmıyor.sebebi nedir bilen var mı?

Serdar yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

virüs  girmiş olabilir. virüslerle en masum sitelerde bile karşılaşılabilir. Bir format attırın devam ediyorsa sorun bilgisayarın işlemcilerinde falan sorun vardır. Yeni ürün isteyebilir yada garantiden yaptırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar eşimin bilgisayarı Toshiba satellıte L750-1XT alalı 1 yıl kadar oldu alırken Toshiba servisi Windows 7 kurdu eşim bilgisayarla haşır neşir biri değil okul ilgili evrak ve ders notu harici pek kullanmıyor son zamanlar da pc açıkken 10-15 dk sonra donmalar oluyor ve reset atmadan kapanmıyor.sebebi nedir bilen var mı?

Virüs

Isınma fan arızası

Ram arızası hatası

Vs vs

Servise götürmek tek çare....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Windows 8 istiyor bilgisayar :) win7 varken 35 saniyede açılan ve açıldıktan sonra 20 saniye kullanılmayan bilgisayarıma win8 yükledim. 15 saniyede açılıyor ve açıldıktan 2 saniye sonra her türlü işlem yapılabiliyor. Oyun pek sevmem. İnternette dolaşıp, fotoğraflarımı düzenliyorum,film izliyorum, ödev yapıyorum, müzik dinliyorum ve bazen bu işlemleri aynı anda yapıyorum örneğin internetten bilgiler alarak sunu hazırlayıp, bir yandanda müzik dinliyorum hiçbir zorlanma yok. 1 aydır hiç gerilemedi performansı. Windows7 de 2 hafta sonra bariz yavaşlama oluyordu. Sistem temizlemesi yapmama rağmen yinede ilk günkü performansı olmuyordu. Windows 8 den çok memnunum. Alışmakta 3 saatimi aldı.İki ayrı bilgisayar kullandığım için birşnde olan dosya diğerinde olmuyordu flash belllek ile taşımak zorunda kalıyordum belgeleri. Şimdi ise online olarak dosyalarımı saklıyorum. Bunun için upload vs yapmıyorum özel olarak. Örneğin sık kullanılanlar sekmesine eklediğim bir link diğer bilgisayarda da otomatikmen yaratılmış oluyor. Yurtta yazdığım bir yazı, evdeki bilgisayarda da oluyor :) Microsoft hesabı ile açıyorum şifremle oturumu dolayısıyla şifremi bilmeyenin onlara ulaşma durumu olmuyor.

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fazla sıcaklıktan olup olmadığını bu programla kontrol edebilirsiniz.

Hw Monitor:

ftp://ftp.cpuid.com/hwmonitor/hwmonitor_1.22-32bit.zip

Isınma oluyorsa önce elektrik süpürgesi ile dışarıdan tozun kabası alınabilir. Sonra içi açılıp temizlenebilir. Kompresör veya benzeri bir şey kullanılacaksa fanı sabitlemenizi öneririm çünkü fanların fazla hızlı dönmesi zarar verebilmekte, hatta bazı durumlarda fanı kırabilmekte bile.

Tüm dosyaları yedekleyerek işe başlayın bence, servis dosyaların kaybolmayağı garantisini vermeyebilir. Dosya yedeklemesi bitmeden donma oluyorsa hard disk sökülüp bir masaüstü bilgisayara takılabilir, yedekleme işlemi öyle yapılabilir.

Eğer kurulum cd/dvd'si varsa içindekileri silmeden de windows format atabilmekte, ancak ben henüz güvenip yapamadım bu işi, o sebeple ne olur ne olmaz bir yedekleme yapmalısınız bence.

Hard disk sökülerek yapılan yedeklemeden sonra virüsler temizlenebilir, eğer virüs sebebi ile oluyorsa.

Windows 8'in bazı dizüstü bilgisayarlarda çözünürlük ile ilgili problemler yarattığı söylenmekte. Detayını bilmiyorum malesef. Servistekiler bilir diye tahmin ediyorum.

Virüs programı veya benzer herhangi bir koruma programı var mı belirtirseniz faydalı olabilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Direkt olarak W7 ile ilgili olduğunu sanmıyorum.

Arkadaşların dediği gibi öncelikle virüs ihitmali düşünülmeli.

Sonrasında ise fan ve ram arızası olmak üzere çeşitli donanım arızaları akla gelmeli.

Ama bunlar için de çözüm yetkili serviste aranmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Malum garip virüsler evdeki laptopuda vurmuştu

Dün gece başladım formata hala güncellemeler bitmedi. Service Pack güncellemede çıkmadı onu indirdim cd yaptım ondan sonra yine dünya kadar güncelleme çıktı.

Bitmek bilmiyor hem internet iyi ortalama 15 mbps hem pc çok iyi i7 falan...

Windows bezdirmeye devam ediyor..

Hem windows orjinal

Hem Kaspersky orjinal

Office bile orjinal kullanıyoruz

1 tane bile crack yok aptal programlar yok ama yine şişiyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her şeyi yüklemen gerekmiyor. Windows baya zahmetli. Ben tek tek okuyup öyle yüklüyorum güncellemeleri. Printer, uzaktan erişim ve benzeri gereksiz şeyleri yüklemiyorum mesela. Bir de blackviper diye bir site var windows servislerinden gereksizlerini kapatman için yönlendiren o da çok başarılı.

Ama tabiki bu devirde SSD'siz ne windows ne macos çekilir bence.

Bir de tam emin olmamakla birlikte crack'li illegal programların temiz olanlarında performans olarak bir şey fark ediyor mu bilmiyorum da pek sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her şeyi yüklemen gerekmiyor. Windows baya zahmetli. Ben tek tek okuyup öyle yüklüyorum güncellemeleri. Printer, uzaktan erişim ve benzeri gereksiz şeyleri yüklemiyorum mesela. Bir de blackviper diye bir site var windows servislerinden gereksizlerini kapatman için yönlendiren o da çok başarılı.

Ama tabiki bu devirde SSD'siz ne windows ne macos çekilir bence.

Bir de tam emin olmamakla birlikte crack'li illegal programların temiz olanlarında performans olarak bir şey fark ediyor mu bilmiyorum da pek sanmıyorum.

Ssd iyi ama ben hala güvenip para kıyamam hala daha satanlar bile güvenemiyor o yüzden ben tavsiye ederken düşünün diyorum yani senin kadar emin kesin konuşamıyorum maaalesef..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle işlemcinin i7 olması hiçbirşey ifade etmiyor sadece windows çalışırken olduğundan çok daha yavaş çalışıyor zaten işlemci.

windows düzgün kullanıldığında sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor bence, mesela ben son bilgisayarı 6,5 sene kullandım chromeda 4-5 sekmeden fazla açtığım zamanlar dışında gayet iyiydi performansı, şu ara bilgisayarın en çok lazım olduğu dönemde olduğumdan donanımsal bir arızadan korkup yeniledim.

ssdnin tek bir dezavantajı var oda fiyatı. ancak bilgisyarı kullanım tarzına bağlı olarak şart değil bence, özellikle yüksek miktarda ram varsa ancak ilk açılışı etkiler.(bu konuyu Mertcanla yakın zamanda uzun uzun tartıştık, tekrar tartışmaya açmıyorum sadece kişisel tecrübe ve düşünce olarak yazıyorum)

son olarak yeni bilgisayarada win 7 kuracaktım ama arkadaşlar daha hızlı dedi diye win 8 kurdum ancak bence öyle değil. aynı bilgisayarda denemek lazım tabi ama eski bilgisayarımla şuanki arasında rame yüklenme durumunu saymazsak aşırı bir performans farkı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ssd iyi ama ben hala güvenip para kıyamam hala daha satanlar bile güvenemiyor o yüzden ben tavsiye ederken düşünün diyorum yani senin kadar emin kesin konuşamıyorum maaalesef..

Hala satanlar bile güvenemiyor derken?

İlk serilerde problemler oluyordu tamam da yeni çipsetlerde yok diye biliyorum ben. Para kıyamama konusunda hem fikiriz kesinlikle overpriced.

Bu arada hdd'de de ssd'de olduğu gibi özellikle ilk 1 ay bozulma ihtimali var. Bir kaç yıl içinde düşme ihtimalini de göz önüne alırsak ssd daha güvenli olmakta : :)

Bir de hybrid'ler var onları hiç bilmiyorum.

İşlemci olarak Ozan'a katılıyorum. İşlemcinin bottleneck (darboğaz) olduğu devirler eskide kaldı. Yeni laptoplarda kameraymış, touchpad'miş, parmak iziymiş bir çok driver da bulunduğundan IOPS (Input output per second), yani hdd en büyük darboğaz da onun da çözümü çok pahalı ve de zahmetli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.