Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

O Araç 1. Dönem Mtv Kim Öder?

Önerilen Mesajlar

adamlar trafik sigortama 340 lira ödemişler birde kalkıp MTV yi ödemezler... Tabi bayi ile önceden anlaşılmadıysa... En güzeli bayideki satış temsilcinizi arayın teyid edin ve bir an önce ödeyin devlete borçllu kalmamak lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

adamlar trafik sigortama 340 lira ödemişler birde kalkıp MTV yi ödemezler... Tabi bayi ile önceden anlaşılmadıysa... En güzeli bayideki satış temsilcinizi arayın teyid edin ve bir an önce ödeyin devlete borçllu kalmamak lazım :)

Sigortamı kendım yaptırdım ben.öyle konusmuştuk ilk taksit onalrındı.Satış temsilcisi öyle dediği için üstünde durmadım ben

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle aracın plaka ruhsat işlemleri ve trafiğe çıkış için MTV gerekli değil, yazıldığı gibi tescil tarihinden itibaren 1 ay süresi var.

Eskiden anahtar teslim fiyat içinde kasko hariç her şey olurdu, ama artık bazı bayiiler MTVyide ödemiyor, hatta emin değilim ancak sigortayı ödemeyeni bile gördüm sanıyorum.

Vade tarihine bi kaç gün kalana kadar bekleyin yatmamış olursa bayiiye sorun neden ödemiyorsunuz diye, siz ödiceksiniz derlerse anahtar teslim aldım nasıl olur filan diye konuşun ancak elinizde buna dair bir belge olmadığından ödemezlerse siz ödemek zorundasınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

MTVyi iseterseniz dahil anlaşırsınız isterseniz hariç anlaşırsınız kendiniz ödersiniz. İki durumda da 1 aylık süre vardır. 

Eskiden plaka işlemleri yapılmadan  peşin avans olarak yatırılıyordu, plaka çıktığı zaman mahsup ediliyordu. Bu karışıklığa neden olduğundan artık böyle yapılmıyor.

Çünkü araç tescili yapıldıktan sonra 20 gün maliyenin kendi sistemine girme süresi geçiyor. Maliye aracı sisteme girdikten sonra vergi yatırılabiliyor

Eğer sistemde aracı ve borcu görüyorsanız gidip yatırıyorsunuz. Eğer bayi yatıracaksa onlar zaten bir ay sonra ödüyorlar.

(Aracın sisteme girilmesi yerine göre 10-25 gün arası sürebiliyormuş)

Ben bugün hariç anlaştım. Bayiye sadece araç fatura bedelini ödeyeceğim. Geriye kalan plaka masrafı, sigorta, MTV tarafımdan ödenecek. Bunu sadece taksit için uygun gördüm. Çünkü fark vermeden MTVyi 6, tra.sigortasını 5 taksit yaptıracağım.

Özer Öztürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün bir bayiye gittim fiyat almaya, mtv siz oduyorsunuz dediler, 1.mi 2mi bu dedikleri?

1. dönem Mayısta aldım..

MTVyi iseterseniz dahil anlaşırsınız isterseniz hariç anlaşırsınız kendiniz ödersiniz. İki durumda da 1 aylık süre vardır. 

Eskiden plaka işlemleri yapılmadan  peşin avans olarak yatırılıyordu, plaka çıktığı zaman mahsup ediliyordu. Bu karışıklığa neden olduğundan artık böyle yapılmıyor.

Çünkü araç tescili yapıldıktan sonra 20 gün maliyenin kendi sistemine girme süresi geçiyor. Maliye aracı sisteme girdikten sonra vergi yatırılabiliyor

Eğer sistemde aracı ve borcu görüyorsanız gidip yatırıyorsunuz. Eğer bayi yatıracaksa onlar zaten bir ay sonra ödüyorlar.

(Aracın sisteme girilmesi yerine göre 10-25 gün arası sürebiliyormuş)

Ben bugün hariç anlaştım. Bayiye sadece araç fatura bedelini ödeyeceğim. Geriye kalan plaka masrafı, sigorta, MTV tarafımdan ödenecek. Bunu sadece taksit için uygun gördüm. Çünkü fark vermeden MTVyi 6, tra.sigortasını 5 taksit yaptıracağım.

Biz açıkcası konuşmadık da ayak üstü sormuştum borçsuz alacaksınız tabi ki demişti.Ama  aradım bugun rahat birşekilde biz ay sonunda toplu öderiz dedi.Hiç yokuş yapmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.