Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

O Araç 1. Dönem Mtv Kim Öder?

Önerilen Mesajlar

• 2 yıl sonra...

Arkadaşlar slm 

Arabayi daha alamadim az sonra gidip teslim alacagim plaka ruhsat isleri daha bugun bitti

Dikkatimi ceken mtv 2. Taksit borc görünüyor plaka sifir bugun tescil oldugundan da 1 ay sure verilmiş

Sorum şu anahtar teslim fiyata ; icinde bulunan mtv taksidi dahil degilmi bunu bayii òdemesi gerekmezmi

Birde yine bayii ye hem kasko hemde trafik sigortasi yaptirip parasini pesin ödedim ama arkadaslar kafami karistirti 

Trafik sigortasini da onlar ödeyecekti dediler

1 saat sonra bayii ye gidecegim acil cvp verebilirmisiniz otokoç bayii

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar slm 

Arabayi daha alamadim az sonra gidip teslim alacagim plaka ruhsat isleri daha bugun bitti

Dikkatimi ceken mtv 2. Taksit borc görünüyor plaka sifir bugun tescil oldugundan da 1 ay sure verilmiş

Sorum şu anahtar teslim fiyata ; icinde bulunan mtv taksidi dahil degilmi bunu bayii òdemesi gerekmezmi

Birde yine bayii ye hem kasko hemde trafik sigortasi yaptirip parasini pesin ödedim ama arkadaslar kafami karistirti 

Trafik sigortasini da onlar ödeyecekti dediler

1 saat sonra bayii ye gidecegim acil cvp verebilirmisiniz otokoç bayii

muhtemelen ödemişlerdir veya ödeyeceklerdir. Genelde belli aralıklarla gidip toptan ödüyorlar. Bugün ödememiş olabilirler ama atıyorum ayın 20 sinde sattıkları tüm arabalarınkini toptan ödüyeceklerdir. 

1 ay süresi olması lazım. Gittiğinizde yine de konuşun. 

Çok sevgili devlet büyüklerimiz zorunlu trafik sigorta bedeli sabit değil diye bir bahane üreterek zorunlu sigortayı bayiilerden aldı. Onu kendimiz yaptırmalıyız. Ya kendi sigortacımıza ya aldığımız yere. Zorunlu sigorta fiyatı anlaşılan bedelden ayrı olarak düşünülmeli..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Panik yapmayın!

...aksine bir anlaşma yapmadıysanız MTV güncel taksidini araç tescil'i sonrasında bayi halleder...

Eylül ayında araç mı aldınız? Demek ki aracınız için sadece bir taksit ödenecek o da  2015 MTV 2.taksit ... bunu aracı aldığınız bayi öder ve kapatır. Siz de 2016 MTV'lerini ödemek ile yükümlü olursunuz.  

İleriye dönük varyant'ta yazayım ... 2016 Şubat ayında mı araç aldınız? Bayiniz 2016 MTV 1.taksit'i öder, siz de Temmuz'da 2016 MTV 2.taksit ile sorumlu olursunuz.

...yani : Bayi güncel (dönemsel) MTV'yi yatırır, bir sonraki vergilendirme döneminin sorumluluğu da son kullanıcıdadır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trafikde sende dedi 

Trafik + Kasko zaten sizde (bkn.öz evlat)

...MTV'yi kakalama!  :)  konusuna gelince. Şimdi bir şey söyleyeceğim, lütfen @Serkan Uyanık üzerinize alınmayın.

Müşteri ile konuşuyorum ... diyor ki!

- XYZ bana bu arabayı her şey dahil 100TL'ye (mesela) verdi.

- Yahu olmaz, sıfır kar etsem o aracın "her şey dahil" bedeli 102TL

- Yalan mı söylüyorum

- Değil de XYZ siz sıfır araba alın diye cebinden para çıkartıp bütçenize katkı mı yapıyor? Bir şeyler eksiktir o hesapta...

...aradan zaman geçiyor ve size geri bildirim yapılan her vak'a da aynı sonuç ile karşılaşıyorsunuz. "Bir şeyler eksik."

Deliler gibi pazarlık yapıyorsak ve biri size (mesela) 500TL altına fiyat veriyorsa bilin ki o hesapta yanlışlık / eksik var.  Er ya da geç o noktaya ulaşıyorsunuz ama iş işten geçmiş istasyonunda trenden inmekten başka seçeneğiniz de olmuyor.

Neyse, Allah başka kaza-bela vermesin.  kuZu'nuzu iyi günlerde, sağlık&sıhhat içinde kullanın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Motorlu taşıtlarda vergi tescil yapıldığı anda başlar.31.12.2014 tarihinde tescil belgesine plaka verilmişsse 2014 yılı ikinci taksit tahakkuk eder.ve 2015 yılı ocak ayında tekrar tahakkuk eder.sıfır araçlarda bayi tarafından plaka seçilip vergi dairesine tescil belgesi ise trafik bürolarına düştüğü anda vergi tahakkuk etmiş olur ve ödenmesi gerekir.anahtar teslim araçlarda MTV bayi tarafından ödenmesi gerekir.(ancak genel olarak hiçbir bayi direk ödeme yapmaz bekler ki araç sahibine MTV çıksın ödesin diye)benimde Renault sıfır almış olduğum aracın ki yatırılmamış.gidip söyledim ve yatırdılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.