Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

20.000-25.000 Tl Arası Otomobil.

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

Bir arkadaşım yakın bir zamanda 20-25 bin tl arasında bir araç almayı planlıyor. 

Kendisinin birisi 9, diğeri 3 yaşında iki oğlu var. Bence b segmenti sedan bir araç işini görür diye düşünüyorum.

Masraf çıkartmayacak, az yakacak, olabildiğince yüksek modelli ve az km li bir araç arıyoruz. 

Donanım olarak abs, klima ve en az çift hava yastığı olmalı. 

Fiesta yı bir çoğumuz gibi o da çok beğeniyor. Ancak Fiesta'nın dizeli pahalı. Benzinli de alsa kesinlikle lpg taktıracak. Bu nedenle bagaj kalmaz diye düşünüyorum. 

Akşam bakarken Hyundai Accent Era dikkatimi çekti. Diğer bir seçenek te Symbol. 

Ben kendi açımdan düşünsem bu ikisi arasında kalırdım. Symbol önden çok çirkin, Era nın da arka tasarımını beğenmiyorum. Yani her ikisi de tasarım olarak aynı değerlendirildiğinde;

Ekonomiklik (kullanım ve bakım) ve sorunsuzluk olarak bu ikisi arasında bir seçim yapmak zorunda kalsak hangisini tercih etmek gerekir. 

+ Renault'un Kastamonu'da servisi var.

Ve bu iki aracın dışında önerebileceğiniz araç varsa fikirlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kullandığımda benzili, en ekonomik kullanımda ve uygun yerlerde boşa ataraktan 30 krş yakıyor, 

symbolde yakıt deposu arka koltuğun arkasında kalkış ve durmada yakıtın sesi duyuluyor :) gıcık bir ses

Soner Yaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kullandığımda benzili, en ekonomik kullanımda ve uygun yerlerde boşa ataraktan 30 krş yakıyor, 

symbolde yakıt deposu arka koltuğun arkasında kalkış ve durmada yakıtın sesi duyuluyor :) gıcık bir ses

öyle diyorsunuzda focus 1.6 115 bg bir aracı ele alırsak oda benzinde boştada olsa yakacağı aynı hatta belki fazla bile olabilir.Nihayetide era'dan ağır bi araç..

Şu da varki , bakımları dahi herşeyi yakıtı etkiliyor.. Söylemeden geçemeyeceğim 1.5 crdi era'ların 1.6 tdci den aşa kalır yanı yok diye duyumlar alıyorum.. 1.5 Crdi dizel era nasıldır bilmem ama performans arıyorsa kesinlikle olabilir..

hyundai getz düşünülebilir, en azından modelli olur B segment olur derse

c4 olabilir arkadaşın dediği gibi.

25.000 tl civarında focus trend olabilir TDCI

1.3 Multijet Punto' larda gayet güzeldir satışa gelir.

Aslında seçilmesi en zor rakamlardan biriside 20.000 tl ile 30.000 tl'lik araç önerileridir , nihayetinde çok araç var.

Emre V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Honda civic. 2004-2005 modelleri o fiyatlara bulmak mümkün. Lpg ile verimli olarak çalışıyor, sıkıntısız. Motorları uzun ömürlü zırt port sorun çıkaracak bir araç değil. 20.000 kmde bir yağını filtrelerini değiştir 400.000 kmye kadar başın ağırmaz. İzalasyonu, konfor elektronik sistemleri ( kumandadan camları kapatma, tek dokunuşla cam kapatma) gibi özellikler yok ama sade ve kaliteli bir araç bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus 2 veya c-max olabilir 2005-2007 arası geçen bizim enişteye 23500 e  c-max 1.6 trend  aldık  95 bin km de 3 parça boya var yanlarda değişen yok ..tam aile arabası hemde geniş konforlu sizde böyle bir araba alabilirsiniz hem kaliteli hem konforlu hem geniş hemde sağlam ...clio sembol ,hyundai era falan sağlam ve kaliteli değil hyundai era da yol tutuşu ve fren sıfır ama 110 ps dizeli yokuşta focus 1.6 dizelden iyi çekiyor ..clio sembol e gelince güvenlik ve konfor adına hiç birşey beklemeyin araçtan ..citroen ise reno gibi plastik bir araba ondan da pek bir sağlamlık ve güven beklemeyin ,honda civic ise güzel motoru on numara sağlam bir arabadır yalnız kaporta aksamına gelecek olursak çok sağlam değildir ..ama motoru sorunsuzdur honda civic  te tercih edilebilir...ben olsam 2006 -2007  focus yada  -cmax alırdım baktım temiz focus bulamadım 25 e falan 2010 model falan dizel linea alırdm ..ekonomik motoru sağlam bir araba , 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akşam bakarken Hyundai Accent Era dikkatimi çekti. Diğer bir seçenek te Symbol. 

Uzun süre kullanan biri olarak Symbol'ü Era'ya tercih ederim. Servis ağı bakımından da (Kilis'te bulunan tek servis Renault mesala) bence Renault tercih edilebilir. 
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk tercih honda civic olsun. 2004-2005 civic ls-es alınabilir o fiyatlara. Sıkıntısız tertemiz binilir :)

ikinci olarak corolla olabilir. Onlarda 2003-2005 model arası. Terra ve sol dedikleri model. vvti.

Üçüncü olarak Focus 1 ghia olabilir. 2004-2005 bulunur. 

Dördüncü seçenek bora. 2003 ten sonrası 16v. Pasific modelleri var güzel arabadır. 

Symbol bakmasın derim. accent era olabilir. Megane2 dizeller var. 

Ben olsam corolla civic focus arasından seçim yapardım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olabildigince yukzek modelli olmasini iztiyor. O nedenle c segmenti pek tercih etmiyor. Civic ve corolla ben alacak olsam duzunurum de arkadasim almaz. hele borA ve f1 asla almaz.

En mantikli secenek symbol gibi duruyor o zaman.

era da aslinda yakisikli arabaymis hani ama seveni pek yok.

Bir abim taksilere bak. En cok hangisinden gozune takiliyorsa ondan al gibi bisey demisti. Taksici sorun cikartmayacak arabayi alir diyye dusundu galiba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.