Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Cama Taş Geldi

Ramazan V.

Soru

Arkadaşlar bugün yağışlı havada aracın birisi beni sollarken taş attırdı. Taş ön cama isabet etti yaklaşık 1 cm'lik bir çatlak oluştu. Şimdi bu çatlağın büyüme ihtimali var sanırım. Hafta içi servise göstermeyi düşünüyorum. Şimdi servis napacak bu camı kasko bozulmadan değiştirecek mi ? Eğer değiştirirse ön cam yine ısıtmalı mı olacak ? Çatlağın olduğu kısım sol ön direğe yakın rezistans olmayan kısımda. AutoKing gibi yerlerde tamiri mümkün müdür ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Guest Egemen Toksoy

tıpkısının aynısı benim başıma aralık ayında gelmişti. serçe parmağının tırnağı kadar bir çatlak var. 4 aydır büyüme veya küçülme yok. Oynatmadım nazarlık olarak duruyor :D camı değiştirmeye kalksam sağlam oturtamazlar falan maazallah...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çağlar ne alaka ?Tamamen Kaskona bağlı. Yazdığının aksini gördüm çoğu zaman.

siz yanlış biliyorsunuz kasko şirketine göre değişiyor orijinal cam veya başka cam takma olayı ...bazı kaskolarda hem orijinal cam takılıyor hemde hasarsızlığı bozmuyor mesela f kasko (allianz) böyle...bazı kaskolarda da orijinal olmayan cam takılıyor ya aradaki farkı vereceksiniz yada kaskoyu bozdurcaksınız ...sizin dediğiniz gibi her kaskoda durum böyle değil. 

bence de ne alaka Yakup ?

. Axa,ergo, ak sigorta, anadolu sigorta ile çalıştım. Hepsinde uygulama orjinal cam takılması halinde hasarsızlığın bozulduğu şeklinde idi. Muadil takılınca hasarsızlığı bozmuyordu. Firmaların markalara uyguladığı daha doğrusu özel teminatlı sigortaları bilmiyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

. Axa,ergo, ak sigorta, anadolu sigorta ile çalıştım. Hepsinde uygulama orjinal cam takılması halinde hasarsızlığın bozulduğu şeklinde idi. Muadil takılınca hasarsızlığı bozmuyordu. Firmaların markalara uyguladığı daha doğrusu özel teminatlı sigortaları bilmiyorum.

sanırım axa da da orijinal cam karşılıyor olabilir .kaskoyu yapan arkadaş öyle demişti diye hatırlıyorum sanki...firmaya göre değişiyor orijinal cam olayı....ama ben camı kırılan arkadaşın yerinde olsam tamir ettiririm camı güneş sigortanın orijinal camı karşılayacağını sanmıyorum.zaten belli bile olmuyor tamir edilen cam .eğer aradan fazla zaman geçerse tamir olmadığını söylemişti camcı arkadaş..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Kubilay Yıldırımbayazıt,ilerleyeceğini biliyorum Kubilay Bey. Daha önce bir çok kez şahit oldum cm'lik çatlakların boydan boya ilerlediğini. O nedenle kısa zaman içinde yaptırmak istiyorum. Kaskoyu inceledim ama cam değişimi diyor orjinal mi muadil mi bahsedilmemiş. 8 defa 10 cm'a kadar çatlakların tamir hakkı gibi birşey yazıyor bir de. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Kubilay Yıldırımbayazıt,ilerleyeceğini biliyorum Kubilay Bey. Daha önce bir çok kez şahit oldum cm'lik çatlakların boydan boya ilerlediğini. O nedenle kısa zaman içinde yaptırmak istiyorum. Kaskoyu inceledim ama cam değişimi diyor orjinal mi muadil mi bahsedilmemiş. 8 defa 10 cm'a kadar çatlakların tamir hakkı gibi birşey yazıyor bir de. 

Anlaşmalı cam servisinde vs gibi bir açıklama var mı?

hiç bir ek, kısıt vs yoksa direk servise gidip değiştirebilirsiniz. önceki mesajımdaki tavsiyemi yeniliyorum bu arada. yağmur sensörünün sapıtmasından, rüzgar sesine hatta su girmesine kadar sorunlar olası.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@, Ozan Abi Sigortanın anlaşmalı cam servisleri varmış onlarda değişim yapılıyormuş bugün servisi aradım konuştum. Bize gelirsen orjinal camı takarız parasını senden alırız sen sigortandan alırsın diyor. Sigorta da orjinal camı ödemiyor üstüne benden para istiyor orjinal cam için. AutoKing Balıkesir'İ aradım onlar Güneş Sigortayla anlaşmamız var mini onarım kapsamında tamiratını yaparız ama camı görmemiz lazım diyor. Yarın hiç servise gitmeden direk AutoKing'e aracı götürmeyi düşünüyorum. 

Ramazan V. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@, Ozan Abi Sigortanın anlaşmalı cam servisleri varmış onlarda değişim yapılıyormuş bugün servisi aradım konuştum. Bize gelirsen orjinal camı takarız parasını senden alırız sen sigortandan alırsın diyor. Sigorta da orjinal camı ödemiyor üstüne benden para istiyor orjinal cam için. AutoKing Balıkesir'İ aradım onlar Güneş Sigortayla anlaşmamız var mini onarım kapsamında tamiratını yaparız ama camı görmemiz lazım diyor. Yarın hiç servise gitmeden direk AutoKing'e aracı götürmeyi düşünüyorum.

Su aşamada en mantiklisi. Autokingden sonraki duruma göre konuşuruz tekrar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçmiş olsun güneş sigortaya da bir daha selam dahi vermeyin bu durumda 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis dogru soylemis. Ben sizin yerinizde olsam orjinal cami servise taktirir ondan sonra kaskoya basvurup faturanin odenmesini talep ederdim. Odemezlerse de tuketici mahkemesine basvururdum. Policenize bakin, eger illede anlasmali servise gideceksin diye bir madde falan yoksa (ki olamaz. blok muafiyeti kanunu diye birsey var) pasa pasa odeyecekler. Servise giderseniz de satistaki Fatih e selamimi soylerseniz memnun olurum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis dogru soylemis. Ben sizin yerinizde olsam orjinal cami servise taktirir ondan sonra kaskoya basvurup faturanin odenmesini talep ederdim. Odemezlerse de tuketici mahkemesine basvururdum. Policenize bakin, eger illede anlasmali servise gideceksin diye bir madde falan yoksa (ki olamaz. blok muafiyeti kanunu diye birsey var) pasa pasa odeyecekler. Servise giderseniz de satistaki Fatih e selamimi soylerseniz memnun olurum.

Ödemesine öderde hasarsizlik gider :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.