Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2 Adet Teknoloji Sorusu ..

Önerilen Mesajlar

1) Bir arkadaş laptop almak için araştırma yapıyor. İpadi var. İpadden print alamıyorum mecburen bilgisayar alacağım dedi.  Ben de konuyu fazla bilmeden aklıma ilk geleni söyledim.

Ne gerek var laptopa.. 150-200 TL ye kablosuz  ağ  yazıcısı al , aynı ağa bağlı ipadden  print alırsın dedim. Neremden uydurdum bilmiyorum. Var mı böyle bir ihtimal böyle bir şey yapılabiliyor mu? 

2) Evdeki Dsmart uydu alıcı bloke oldu (borcu ödenmediğinden ; borç ve alıcı bana ait değil ;)  ) . Şimdi uydu alıcı almam lazım duvarda uydu yayını var. Şimdi 40 TLden 1000lilere kadar uydu alıcı var. Benim merakım şu HD denen ve HDMI kablodan bağlanan uydu alıcılar, standart uydu yayınında SCARTtan bağlanan standart SD uydu alıcılara göre bariz daha iyi  görüntü verir mi ? İzlenecek tv ya 42 HD ready plazma veya 32 FHD LED. Yani 40-50lik SD uydu alıcı yerine 100 TL verip HD receiver mı almalıyım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

HDMİ ile Scart arasında çok çok fark var ve değer. 

Fakat görüntü veren kaynak kalitesi ne ise o kadar seyredersiniz. Yani yayının hd olması önemli. Uydu anteni meselerinden anlamam pek. Hiç işim olmadı. 

Laptop ile ipad pek aynı şey değil. İpad genelde bakmak için çok fazla edit ve üretim için uygun değil. Depolama işi sınırlı. Kullanım tarzına/amacına bağlı tercih.

Wifi printer veya wifi modeme bağlanan bir printer ile bu istenen yapılabilir.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler.

Sanırım HP3050 olabiliyor. 140-150 TL falan.. Alsın onu kendi yapsın. 

Uydu konusunda işte yani diyelim 100TL verip HDMI ile bağlanan uydu alıcı, scartla bağlanan 40 TLlik uydu alıcıdan daha iyi bir görüntü deneyimi sunamayacaksa almayayım diyorum. Tecrübesi olan var mı acaba ? 

HD uydu alıcı sadece çıkışı HDMI demek yani 1080p görüntü veriyor anlamında değil sanırım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

HD uydu alıcı sadece çıkışı HDMI demek yani 1080p görüntü veriyor anlamında değil sanırım..

Öncelikle eğer iyi hd kalitede bir yayın alıyorsanız hd/hdmi bir receiver yayını televizyona mümkün olan en iyi şekilde  verir. Çok güzel oluyor. Ama aldığınız yayının kaynağı nedir? Dsmart ve digiturk yayınları hd receiver ile gayet güzel ama uydu üzerinden alınan yayınları bilmiyorum. Yani kaliteli cihaz ve kaliteli yayın beraber olmalı. Bir de sanırım hd yayın 720p oluyor. Full hd  1080p ve böyle bir yayın yok sanıyorum. Bunun için yayıncı kanalın uydu üzerinden kiraladığı bant genişliğini fazla tutması gerekiyormuş sanıyorum. Bu da maliyet demek. Genelde 720p bulup başımıza koyuyoruz. Pahalı ama Digiturk HD recevier (istersen yayından kayıtta yapıyor)   kullanıyorum ve memnunum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kanal hd olmasa bile yayın farkediyo.. bizde d-smart önceden scarttan bağlanmıştı normal yayınlar çok farkediyodu izlenmiyodu nerdeyse boşuna aldık derken hdmı dan bağlayınca işler değişti :) kampanya devam ediyomu ya da size uyarmı bilemiyorum ama d-smartın internet fiyatına d-smart+internet kampanyası çok iyi bence :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben evde bunu kullanıyorum;

http://www.hepsiburada.com/liste/next-minix-full-hd-usbmovie-uydu-alicisi-pembe/productDetails.aspx?productId=evnextminixfullhd&categoryId=155057#Gorseller

Gayet başarılı hdmı den bağlanıyor. Samsung 37'' led full hd markette satılan çok profesyonel olmayan bir televizyonum var ilk 3 kanal trt hd, trt1 hd ve atv hd kanallar ayna gibi diğer kanallarda diğer odamdaki grundig mini uydu alıcıya 10 basar ki grundig'in bağlı olduğu televizyonum philips'in iyi bir serisi daha kaliteli bir tv.

Sadece gün boyu açık kalan tv'ler için pek önermiyorlar aşırı ısınma yapıyormuş. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hd uydu alıcılarının, standart yayını 1080i ye yükseltme özellikleri vardır bu da standart yayına göre epey farkediyor..ama burada önemli olan grafik işlemci..

100 tl lik hd uydu alıcısında bunu yapamazsınız..kablo, dsmart veya digiturk kullanacak olsanız kendileri zaten hd uydu alıcılarını veriyor..

uydudan yayın seyretmek için hd uydu alıcı, sadece az önce bahsettiğim görüntü yükseltme işi için alınabilir biraz daha kaliteli yayın izlemek için..

dizi film kayıt edip sonra seyrederim diyorsanız harici hdd takılan bir model almalısınız..

atlanta uydu alıcılar yeterli seviyede kaliteye sahiptir..  http://www.hepsiburada.com/liste/department.aspx?q=categoryid%3d155057%26fh_maxdisplaynrvalues_brand%3d-1%26fh_refview%3dlister%26fh_refpath%3dfacet_4%26fh_reffacet%3dbrand%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_17201%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483638_17201_155057%257d%252fbrand%253d%257batlanta%257d%26fh_eds%3d%25c3%259f

yazıcı ise kesinlikle lazer yazıcı tavsiye ederim fakat bunların wifi li en ucuzu 250 tl civarında..belki 200 altına ağ kablolusu bulunur..

http://www.hepsiburada.com/liste/hp-laserjet-pro-p1102w-wi-fi-laser-yazici-ce658a/productDetails.aspx?productId=bd00011&categoryId=6&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d6%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c%252bmin_actual_price_pl%26sc%3d8%26fh_secondid%3dbd00011%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f618_dp%253d%257bvar%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013118%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_3013118_6%257d%26fh_refview%3dlister

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada paket yayın sunan kuruluş da önemli..

Piyasada 2 firma var zaten. 2 yıl önce D-Smart aldım ben. O zaman epeyce araştırmıştım. Digiturk'ün yayınlarını sıkıştırarak (!) yayına sunduğunu, dolayısyla altın uçlu scart da kullansanız, HDMI da kullansanız maksimum verimi alamayacağınız söyleniyordu. Gerçi ben bu kıstasla almadım, tamamen maddi düşündüm o yüzden D-Smart almıştım..

Tabi benim dediğim standart yayınlar için. HD yayınlarda durum nasıldır bilemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepsiburada pahalı. Next alacaksınız araştırın. 1XX fiyatlara var.

Ancak ısındığı ve işlemcisinin vasat olduğu yönünde yorumlar var nette.

Alternatif baff ürünüde var. inceşeyebilirsiniz. Fazla para vermeye gerek yok.

örnek :http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/next-minix-hd-black-full-mini-uydu-alici-1080p-78101453

http://www.hepsidijital.com/baff-full-hd-mini-x-uydu-alicisi#0

Yılmaz Tunç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anlaşılan Atlanta veya Next veya Seoul Hiremconun herhangi bir HD uydu alıcısı için 150Tl yi gözden çıkarmak gerekecek. 

Dsmart ve Digiturk almaya zaten niyetim yok. İkisine de para vermek pek istemem. 

Evde zaten sitenin verdiği duvarda standart uydu yayını var. Şu anki dandik Asahi de oraya bağlı zaten. Fakat bazı kanallar gerçekten çok kötü..  

Bunun yanına 50 TLye bir starcom mu almalıyım, ya da mesela 150 TL ye Hiremco veya Next 18000 gibi birşey mi . İzleyeceğim kanal gene aynı standart HD olmayan uydu kanalı. Standart bir uydu kanalı için - misal NTV spor - standart ucuz uydu alıcı ile standart ucuz HD uydu alıcı arasında anlamlı fark olur mu ?

Elbette pahalı HD alıcı daha iyi görüntü sunuyordur ama ben fazla seyreden biri değilim para bağlamaya gerek yok. ehh 10 yıl önceki adult kanalalrı da yok artık. Boşuna para vermeye gerek yok :D  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.